برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رییسی‌کیا:از دایی غرامت نمی‌خواهیم، مبلغ قرارداد ابراهیم‌زاده را نمی‌گویم

یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۱۵ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه راه آهن می‌گوید برنامه‌ریزی تیمش یک برنامه ۵ ساله است و چون علی دایی دلش با راه آهن نبود از ادامه کار با او صرف نظر کرده است.

علی دایی

صادق رییسی کیا در نشست معارفه سرمربی جدید تیم راه آهن گفت: ابتدا از حضور شما خبرنگاران متشکرم. ما در مرحله اجرای برنامه بلندمدت باشگاه‌داری، اصول و مبانی حرفه‌ای می‌خواستیم استارت کارمان را پیش از آغاز لیگ سیزدهم بزنیم. بر این اساس با آقای دایی قراردادی امضا کردیم. به هر حال مسائلی پیش آمد که از آن‌ها آگاهیم و نشد که با آقای دایی کار را ادامه دهیم. بعد از این مسئله با مربی‌های دیگری مثل آقای ابراهیم‌زاده که توفیقات آسیایی و داخلی دارد گفت‌وگو کردیم. هفته گذشته قرارداد را امضا کردیم و امروز آن را مبادله می‌کنیم. قرار شد برنامه ۵ ساله در باشگاه داشته باشیم و با آقای ابراهیم‌زاده قراردادی یک ساله امضا کردیم.

وی ادامه داد: قرارداد ابراهیم‌زاده یک ساله است، مثل آقای دایی در سال گذشته. منتها برنامه باشگاه، برنامه ۵ ساله است. این برنامه تا حدی مرور شده و جمع‌بندی‌هایش انجام شده است. درباره قرارداد آقای ابراهیم‌زاده هم نمی‌توانم مبلغش را بگویم. ولی این را می‌گویم که بخش خصوصی محاسبه‌گر است. طبق آیین‌نامه جدید هم ۶۰ درصد بودجه نهایتا در اختیار کادر فنی و بازیکنان قرار می‌گیرد و بیشتر از آن ممنوع است. به هر حال وضعیت آکادمی ما هم این را نشان می‌دهد که ما بیش از این هزینه نمی‌کنیم.

مدیرعامل راه آهن در پاسخ به این سوال که بازیکنان مورد نظر راه‌آهن چه کسانی هستند بیان کرد: این در اختیار آقای ابراهیم‌زاده است. ایشان بر اساس اولویت لیست‌شان ما بازیکن جذب خواهیم کرد و با عده‌ای هم خداحافظی خواهیم کرد.

او در پاسخ به سوالی درباره جلسه اخیر مدیران لیگ برتری با وزیر ورزش اظهار کرد: در جلسه با وزیر تاکید بیشتر بر کنترل هزینه‌ها بود. اگر تیم‌ها آکادمی‌شان را تقویت کنند و از آکادمی‌هایشان بازیکن جذب کنند هزینه‌هایشان خیلی کمتر می‌شود. به طور کلی من اعتقاد دارم که اگر باشگاه‌های دولتی، خصوصی شوند، بسیار بابرنامه‌تر می‌شوند و حساب‌شده‌تر هزینه می‌کنند. من اعتقاد دارم با این اتفاق هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

رییسی‌کیا در پاسخ به این سوال که وضعیت ورزشگاه راه آهن برای فصل بعد چگونه خواهد بود گفت: با شهرداری مراوداتی داشتیم. قرار بود که زمین ما را برای فصل سیزدهم آماده کنند اما این گونه نشد و ما از این مسئله انصراف دادیم. در حال حاضر با چند مجموعه در حال گفت‌وگو در این باره هستیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه‌های لیگ برتری بخصوص پرسپولیس با بازیکنان این تیم وارد مذاکره نشده‌اند، بیان کرد: اگر بازیکنی با باشگاه قرارداد داشته باشد، باید با باشگاه مکاتبه شود. فعلا که درخواستی از پرسپولیس نرسیده است.

مدیرعامل راه آهن در پاسخ به این سوال که آیا غرامتی از علی دایی بابت فسخ قراردادش با راه آهن خواهد گرفت گفت: این صفحه کتاب مال دیروز بوده و ما امروز در جای دیگری هستیم. ما از این مبلغ چشم‌پوشی کردیم. آن قرارداد برابر جامعه فوتبالی‌ها امضا شد و نوعی سند بود. بیش از هر چیزی برای ما حضور دل و قلب افراد در باشگاه مهم است. ما به جلو نگاه می‌کنیم و هدف داریم.

رییسی‌کیا در پاسخ به این سوال که چرا او از ابتدا با انتقال دایی مخالف بود و این در حالی بود که زنجانی با انتقاد دایی به پرسپولیس موافقت کرده بود اظهار کرد: بنده تا زمانی به حضور دایی اصرار داشتم که دایی به صورت مکتوب خودش درخواست جدایی نداده بود. وقتی فهمیدیم دلش آنجاست از ادامه کار با او صرف نظر کردیم.

مدیرعامل راه آهن در پایان به تشریح برنامه‌اش برای باشگاه راه آهن پرداخت و افزود: شعار ما و هدف ما به سوی تعالی است. معتقدیم زمینه‌های تعالی را باید تقویت و زیاد کنیم. بعد از جلسات زیاد به این نتیجه رسیدیم که باشگاه سورینت را از تیمی در حال سقوط به مدعی قهرمانی تبدیل کنیم. برای این هدف تعالی به پنج مسئله توجه داریم. یکی حوزه استراتژیک باشگاه دوم حوزه فنی، سوم بازیکنان که می‌خواهیم آرام آرام بازیکنانی جذب کنیم که قراردادشان چند ساله باشد و از آکادمی خودشان باشد. چهارم مسائل ستادی و باشگاه. ما جزو علمی‌ترین باشگاه‌های ایرانیم و پنجم مسئله اسپانسری. ما اسپانسرهای خوبی داریم و به دنبال ارتقای شرکای تجاری‌مان هستیم. همچنین به دنبال برنامه‌ای برای هوادارسازی هستیم. اعتقاد داریم اگر این مجموعه اجرا شود به مقصد می‌رسیم. درباره نام باشگاه هم باید بگویم در حال طی کردن مراحل قانونی تغییر نام هستیم و شاید پیش از فصل و شاید هم اوایل فصل نام باشگاه از راه آهن به سورینت تغییر پیدا کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391