برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رحمتی، سرمایه ای که نباید بسوزد

سه‌شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۵۳ — باشگاه خبرنگاران

بازگشت سید مهدی رحمتی به تیم ملی بهترین خبری بود که طی ماه های اخیر اطراف تیم ملی شنیده ایم.

مهدی رحمتی

این خبر بسیار جالب و خوش آیند بود. از راهروهای فدراسیون فوتبال خبر می رسد که مهدی رحمتی به اردوی تیم ملی فراخوانده شده است. اگر این موضوع صحت داشته باشد و رحمتی به اردوی تیم ملی اضافه شود، بهترین خبری است که طی ماه های اخیر در اطراف تیم ملی شنیده ایم. بازگشت رحمتی با توجه به اینکه او با فاصله از دیگر گلرهای ایرانی در حال حاضر بهترین گزینه است و همچنین بازیهای بسیار حساس و مهمی پیش رو داریم که حضور رحمتی اتفاق بسیار خوبی برای تیم ملی و فوتبال ایران است.

بر اساس این گزارش، مهم ترین نکته در مورد رحمتی تجربه بسیار بالای بین المللی این دروازه بان بزرگ است. رحمتی سالهاست که دروازه بان اول تیم ملی بوده و در هر تیم باشگاهی هم که بوده، تیمش یا مدعی قهرمانی بوده یا قهرمان شده است. در سالهای اخیر یک جمله معروف در فوتبال ایران دهان به دهان چرخیده که می گوید: "هر تیمی که رحمتی را در اختیار داشته باشد، قهرمان لیگ خواهد شد" این اتفاقات نشان می دهد که سید مهدی بهترین گزینه برای حراست از تیم ملی در ۳ بازی حساس پیش رو است.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم و اهمیت بالایی دارد اینکه خط دفاع تیم ملی به رحمتی اعتماد و اتکای بیش از حدی دارد چرا که در فوتبال گلر، پست بسیار مهمی محسوب می شود و هرگاه یک دروازه بان شش دانگ و مطمئن درون دروازه باشد، خط دفاع و حتی خط هافبک با خیالی آسوده بازی می‌کند اما وقتی خط دفاع به گلر پشت سرش اعتماد نداشته باشد، ضریب اشتباهات به حداکثر ممکن می رسد و همان اتفاقی که مقابل عمان برای تیم ملی رخ داده شکل خواهد گرفت.

بنابر این گزارش، فوتبال ایران برای ساختن مهدی رحمتی و امثال او هزینه بسیار زیادی کرده تا در چنین روزهای حساس و سرنوشت سازی از این سرمایه های ملی اش استفاده کند و امروز روا نیست که به دست خودمان بهترین دروازه بان حال حاضر فوتبال ایران را خانه نشین کنیم و با ترس و استرس از درون دروازه به استقبال ۳ بازی حساس و سرنوشت ساز پیش رو برویم.

این گزارش حاکی است، تیم ملی برای این ۳ بازی مهم باید از تمام سرمایه‌ها و داشته های فوتبال ایران استفاده کند و نباید اجازه بدهیم که به دست خودمان تیم ملی ضعیف شود. تضعیف تیم ملی حاصلی جز حسرت برای ما نخواهد داشت آن هم حسرتی بزرگ همچون عدم حضور در جام جهانی که در حال حاضر به بزرگ ترین دغدغه اهالی و هواداران فوتبال تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر قطر مهم ترین بازی ما است و حضور بازیکنی همچون مهدی رحمتی که تجربه بین المللی بالایی دارد و همراه با خود اعتماد به نفس و انگیزه را به تیم ملی تزریق می کند، می تواند کمک بزرگی برای کی روش و شاگردانش در دوحه باشد. رحمتی بارها و بارها در سالهای اخیر چنین میادین سختی را تجربه کرده و درست نیست در شرایطی که باید از وجود او به بهترین شکل استفاده شود، سید را خانه نشین کنیم و به گلرهایی اعتماد کنیم که امید چندانی به آنها نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391