برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صادقی: تسویه نکنند با استقلال قرارداد نمی‌بندم

یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۱ — گل

امیر حسین صادقی بی توجه به مشکلات مالی باشگاه استقلال و تبعیض‌هایی که در این فصل قایل شده است با انگیزه‌ای متفاوت گام به اردوی تیم ملی گذاشته است

امیر حسین  صادقی

نام امیرحسین صادقی را در تورنمنت‌های بزرگ همواره در تیم ملی دیده ایم. سابقه حضور در ۲ جام ملت‌ها و جام جهانی در کارنامه امیر حسین صادقی دیده می‌شود اما تعداد بازی‌های ملی‌اش کم است. شاید این بار نوبت به بازی او باشد. امیر حسین صادقی بی توجه به مشکلات مالی باشگاه استقلال و تبعیض‌هایی که در این فصل قایل شده است با انگیزه‌ای متفاوت گام به اردوی تیم ملی گذاشته است. مصاحبه او را با ایران ورزشی بخوانید :

می‌گویند قرار است جای مهرداد پولادی در دفاع چپ تیم ملی فیکس بازی کنی؟!
من که برایم فرقی نمی‌کند کدام پست بازی کنم. دفاع چپ، دفاع راست، دفاع وسط، هافبک، مهاجم و هر پست دیگری جز دروازه‌بان! اینجا ما سربازیم و باید تحت هر شرایطی به تیم ملی کمک کنیم.
حتی اگر روی سکو‌ها باشی؟
فرقی نمی‌کند. آنجا هم سربازی است. حتما که نباید در ترکیب تیم ملی بازی کنم. باید ببینم قسمت چیست. اگر در ترکیب اصلی بودم که مطمئنا بهترین بازی‌ام را جلوی قطر انجام می‌دهم و اگر نبودم دعا می‌کنم.
اصلا فکر می‌کردی یکدفعه در لیست نهایی تیم ملی قرار بگیری؟
خیلی زحمت کشیده بودم. همانطور که دیدید آخرین لحظه دعوت شدم. فکر می‌کنم این فقط لطف خدا بود. خدا را شکر می‌کنم و با تمام وجودم در تمرین‌ها شرکت می‌کنم تا نظر کروش را جلب کنم. بازی کردن در ترکیب اصلی تیم ملی لذتی دارد که من زیاد تجربه‌اش نکردم.
جای کروش بودی صادقی را در ترکیب اصلی تیم ملی قرار می‌دادی؟
هیچ وقت نمی‌توانم جای کروش باشم. او مربی بزرگی است که فهم بالایی از فوتبال دارد. باید آنقدر زحمت بکشم که نظرش جلب بشود. من با انگیزه‌های متفاوتی نسبت به گذشته وارد تیم ملی شدم.
دلیل اینکه تداوم آنچنانی در تیم ملی نداشتی چه بود. تو از جمله بازیکنانی هستی که در جوانی به فوتبال ایران معرفی شدی. ۱۹ سالت بود که در ترکیب اصلی استقلال بازی کردی اما در تیم ملی بازی‌های زیادی نداری.
مقصرش خودم هستم. من با تیم ملی به جام جهانی آلمان هم رفتم اما بعد از آن کمی افت کردم. باید تمرین‌هایم را بیشتر می‌کردم و همانطور ادامه می‌دادم. هیچ کس جز خودم مقصر این اتفاقات نیست.
الان از گذشته ات درس گرفتی؟
خیلی زیاد. گفتم که با انگیزه‌های متفاوتی به تیم ملی می‌روم. دوست دارم تمام انرژی‌ام را در تیم ملی تخلیه کنم.
قبول داری بازی با قطر مهم‌ترین بازی سال‌های اخیر فوتبال ایران است؟
اینقدر قطر را بزرگ نکنید!
اما فوتبال آنها در سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته است. البته همینطور است که تو می‌گویی. قطر کلا نباید اینقدر بزرگ کرد.
من منکر پیشرفت آنها نمی‌شوم اما قطر در هیچ زمینه‌ای با فوتبال ایران قابل مقایسه نیست. این همه هزینه کرده‌اند هنوز یک لژیونر نداشته‌اند. این همه پول خرج کرده‌اند هنوز یک جام جهانی نرفته‌اند. قطر کجای فوتبال است که ما از آنها بترسیم؟
یادت هست زمان مربیگری بلاژویچ چه بلایی سر ما درآوردند؟
یادم هست اما آن یک اتفاق بود. قطر، قطر است و ما ایران؛ کشوری که ده‌ها برابر قطر وسعت دارد. ما از مملکتی هستیم که بزرگان زیادی را در عرصه‌های گوناگون به جهان معرفی کرده است. من یکی اصلا از فوتبال شان نمی‌ترسم. قطر به نظر من یک تیم درجه دو است.
خیلی پر روحیه‌ای! بقیه بازیکنان تیم ملی هم مثل تو هستند؟
ببینید الان شرایط طوری است که اگر با برزیل و اسپانیا هم بازی داشتیم من به شما می‌گفتم قطعا می‌بریم شان. به خدا ما خودمان خودمان را کوچک کردیم. ایرانی در هر شرایطی کارهایی می‌کند که هیچ کس توقعش را ندارد.
الان در تیم ملی دیگر باخت معنی ندارد. می‌رویم قطر و آنها را می‌بریم. این را قول می‌دهم.
داری با روح و روان قطری‌ها بازی می‌کنی‌ها! اگر مصاحبه‌ات را بخوانند وحشت می‌کنند.
امیدوارم مصاحبه‌ام را بخوانند تا بفهمند اینجا چه خبر است. صبر کنند ما داریم می‌آییم!
مطمئنی استراتژی کروش هم کسب ۳ امتیاز است؟ شاید او به یک امتیاز هم قانع باشد؟!
نه، اینطور نیست. ما برای کسب ۳ امتیاز به قطر می‌رویم. محکم می‌گویم که قطر را می‌بریم.
به غیر از تو استقلالی‌های بیشتری می‌توانستند به تیم ملی دعوت شوند؟
قبل از اینکه دعوت بشوم گفته بودم که استقلالی‌های زیادی می‌توانستند به تیم ملی دعوت بشوند. الان ۷ نفر در اردو هستند و بودند بازیکنان دیگری که می‌توانستند در تیم ملی باشند. با این حال همین تعداد هم نشان می‌دهد که استقلال در فصلی که پشت سر گذاشتیم تا چه اندازه آماده بود.
کمی از حال و هوای تیم ملی فاصله بگیریم... فصل بعد در استقلال می‌مانی یا می‌روی؟
فکر نکنید می‌خواهم برای استقلال شرط بگذارم اما اگر پای قول و قرارهایی که با من گذاشتند نباشند قرارداد فصل بعدم را نمی‌بندم.
چقدر گرفتی تا الان؟
۴۰ درصد از پولم را گرفتم. نمی‌دانم چرا اینقدر به من داده‌اند. اصلا معلوم نیست چه کسانی تصمیم گرفتند که پول‌ها اینطور تقسیم بشود.
کار درستی هم نبوده. همه الان از این وضع ناراحتند.
باید همه ناراحت باشند. مگر ما در قهرمانی استقلال نقش نداشتیم که از یکسری بچه‌ها کمتر پول گرفتیم؟ خودم در بیشتر بازی‌ها بودم. امسال ۹۰ درصد برای استقلال بازی کردم اما پولی که به من داده با بعضی‌ها قابل مقایسه نیست. البته باشگاه هم مشکل مالی دارد و هنوز باشگاه از سال‌های قبل به بازیکنان بدهکار است اما در این فصل پول به طور عادلانه میان بچه‌ها تقسیم نشد.
چرا بعضی‌ها بیشتر گرفته‌اند؟
نمی‌دانم. من هم می‌گویم هرکسی گرفته نوش جانش. مشکل جای دیگری است. امسال من خیلی ضرر مالی داشتم و فقط به خاطر استقلال سکوت کردم. الان هم دارم صاف و صادق می‌گویم که اگر پول فصل قبلم را کامل پرداخت نکنند دیگر با استقلال تمدید نمی‌کنم.
یعنی ممکن است صادقی را فصل بعد در استقلال نبینیم.
بله، احتمالش هست قرارداد نبندم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391