برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صالحی: اشتباه کمیته انضباطی را در حکم شهرداری تبریز تصحیح کردیم

جمعه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۹ — فارس

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال گفت: تمامی متهمین تبانی در مسابقات دسته اول لیگ آزادگان روز یکشنبه هفته گذشته به دفتر این کمیته آمدند تا توضیحات خود را برای رای تجدید نظر اعلام کنند.

تیم شهرداری

علیرضا صالحی، با اشاره به حضور ۲۴ متهم تبانی در مسابقات دسته اول در کمیته استیناف گفت: حضور آنها به خاطر اعتراضی بود که به رای داشتند اما در خصوص اینکه محکومیت‌شان بخشیده شود صحبتی نبود. تمامی دعوت شده‌ها به نوبت حرف‌های خود را زدند اما ما هنوز تصمیم‌گیری نهایی را انجام ندادیم و در اسرع وقت و هفته پیش رو رای نهایی را اعلام خواهیم کرد.

رئیس کمیته استیناف در خصوص اینکه محرومین بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند برای آینده چه برنامه‌ریزی کنند، گفت: آنها زندگی‌شان را ادامه بدهند شاید زندگی فوتبالی نداشته باشند اما به کار خود ادامه می دهند و ما هم سعی می‌کنیم خیلی سریع رای را اعلام کنیم.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر رای نهایی را در مورد محرومین لیگ آزادگان اعلام کنیم تا بازیکنان به فصل نقل و انتقالات برسند و تیم آینده خود را انتخاب کنند.

رئیس کمیته استیناف خاطرنشان کرد: احتمال دارد در بررسی‌های مجددی که انجام می‌دهیم رای افرادی که در تبانی دست داشته‌‌اند سنگین‌تر شود و در سوی مقابل هم امکان دارد افرادی تبرئه شوند آنچه که مهم است عمل به قانون است ما نگاه می‌کنیم رای که صادر شده و توضیحاتی که افراد محروم شده می دهند با قانون تطبیق دارد یا نه ما مطابق قانون رای می‌دهیم. کاری که کمیته انضباطی هم آن را انجام می‌دهد.

صالحی خاطرنشان کرد: سرلوحه ما باید قانون باشد اگر در جایی در قانون آمده است که می‌توان تخفیف داد بر اساس آن عمل کنیم.

رئیس کمیته استیناف در خصوص سقوط تیم شهرداری تبریز به لیگ دسته یک که با رای کمیته استیناف این حکم تغییر کرده و تیم شهرداری به دسته دوم سقوط کرد، گفت: من در این مورد که گفته می‌شود شهردار تبریز برای اعلام رای کمیته انضباطی ورود کرده اطلاعی ندارم ولی باید بگویم همکاران من در کمیته انضباطی سعی می‌کنند قانون را اجرا کنند ما هم حکم آنها را نقض نکردیم بلکه در یک قسمت از حکم کمیته انضباطی اشتباهی صورت گرفته بود آن را تصحیح کردیم. بر اساس قانون امتیازاتی که تیم شهرداری به دست آورده بود از راه تبانی بوده و باید در جایگاه خودش در لیگ دسته اول قرار می‌گرفت در سویی دیگر مجازاتی هم باید برای اینکه آنها دچار تخلف تبانی شده بودند برایشان در نظر می‌گرفتیم که سقوط به لیگ دسته دوم بود. در سویی دیگر با بررسی شرایط آقای سهرابی مدیر ورزشی شهرداری به این نتیجه رسیدیم او باید تبرئه شود.

رئیس کمیته استیناف در خصوص دلایل دعوت از ۲۴ متهم تبانی در مسابقات دسته اول آزادگان به این کمیته گفت: ما روز یکشنبه گذشته از آنها دعوت کردیم تا اظهاراتشان را بشنویم شاید برخی از این آقایان به دلیل اینکه انشای خوبی نداشتند نتوانستند از خود به خوبی دفاع کنند یا حتی ما مطلع شدیم برخی از این متهمین برای اینکه از خود دفاع کنند به کمیته انضباطی دعوت نشدند به همین دلیل ما به آنها فرصت دادیم تا از خود دفاع کنند البته کار کمیته انضباطی با دادگاه قضایی تفاوت دارد در فوتبال کمیته انضباطی بر اساس قوانین فیفا می‌‌تواند فردی را بنا به مستندات و شواهد محکوم کرده و حکم را علیه او صادر کند.

وی افزود: وقتی متهمین تبانی در مسابقات لیگ دسته اول لوایحی را به ما ارائه کردند ما صلاح دانستیم که با دعوت از آنها توضیحاتی را در خصوص اتهامات مربوط به خود را ارائه کنند همه آنها به نوبت آمدند و توضیحات خود را ارائه دادند و ما در حال بررسی این موارد هستیم تا در هفته آینده احکام لازم را صادر کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391