برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دو هفته بی‌خوابی ، برای به آغوش کشیدنِ رویایِ برزیلی‎

پنجشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۴ — گل

شرایطِ تیمِ ما به ورزشکارانِ پرشِ سه گام در دو و میدانی میماند ؛ گامِ اول از سه‌ گام را با موفقیت و به زیبائی برداشته ایم

تیم تیم ملی ایران

مصاحبه بوفون بعد از پیروزی ایتالیا مقابلِ انگلیس ( ۱/۴ نهایی یورو ۲۰۱۲) را خوب به خاطر دارم ;آن شب او با مهار پنالتیِ آخرِ انگلیسیها , مهمترین عامل صعود به نیمه نهایی و قهرمانِ ملی‌ ِ ایتالیا بود ; بعد از بازی و با تسلطِ تمام مقابلِ خبرنگارِ شادِ تلویزیونِ ملی‌ِ ایتالیا بود ؛جدیت در چهره و صراحت و دوری از اضافه گویی در لحنِ بوفون ، کار را به جایی رسند که کارلو پاریس (خبرنگارِ معروف شبکه رأی) از او پرسید : چرا لبخند نمی‌زنی ! مگر خوشحال نیستی‌ ؟! بوفون بدون درنگ پاسخ داد : اکنون وقتِ شادی نیست ،اگر نیمه نهایی را بردیم و در فینال هم موفق بودیم ، وقتِ زیادی برایِ شادی خواهیم داشت ، اکنون زمانِ فکر کردن و آماده شدن برایِ بازی بعد است ، چون هدفِ ما رسیدن به فینال و قهرمانی است !چ
این یک پرده از اوجِ آمادگی روانی‌ و نحوهٔ واکنش به شرایطِ خاصِ تیمی در "بالاترین سطح"ِ همین فوتبالی است ، که ما (در دوهفته آینده) از آن ، صعودِ به جام جهانی‌ را می‌خواهیم . در اینکه برد ما مقابلِ قطر ، بزرگ بود و پر اهمیت ، کوچکترین شکی نیست ؛ ولی‌ این روزها و ساعتها پر اهمیت‌ترین و پر ارزش‌ترین دورانِ فوتبالی تمامِ ما ایرانی‌‌ها در این چهار سال اخیرند . باید به شرایط آگاه بود و مسلط . اکنون وقتِ فرو رفتن در رویا و غرق شدن در شکوهِ پیروزیِ دوحه نیست . باید متمرکز باشیم و سوغاتمان از دوحه چیزی به جز روحیه جنگندگی و پیروزی طلبیِ نیمه دوم نباشد ; که اگر غرور پیروزی بر حریف را توشه کنیم تکرار اشتباهی‌ است که در فاصله بینِ بازی کره و ازبکستان کرده ایم.
آنالیزِ بازی لبنان در مقابل کره ، یک چیز را نشان میدهد : حریف سختکوش است و جنگنده . بیش از ۷۰ دقیقه تحمل ، در مقابلِ آماجِ حملاتِ کره ای‌ها ، کاری است که انتظار آن از کمتر تیمی, در سطحِ بازیکنان و و رده فوتبالی لبنان می‌رفت ؛ در این مقطع و با وجود این تحلیل‌ها , شرایطِ تیمِ ما به ورزشکارانِ پرشِ سه گام در دو و میدانی میماند ؛ گامِ اول از سه‌ گام را با موفقیت و به زیبائی برداشته ایم .اما برایِ یک پرشِ موفق ، حفظِ تمرکز و آرامش تیمی و پرهیز از ساده انگاریِ حریف عواملی است که میتوانند در مسیر برداشتنِ دومین گام تاثیر گذار باشند .
امروز زمانی‌ برایِ غفلت باقی‌ نمانده . ما ایم و ۱۸۰ دقیقه پر اهمیت برایِ رسیدن به رویایِ برزیلیمان ؛ رویایی که اگر به واقعیت بپیوندد , فوتبال ما بعد از سالها ، رنگِ شادی را به خود میبیند و میتواند به آینده و بازگشت به عرصه واقعی‌ِ فوتبال بین المللی امیدوار باشد .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391