برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: باید لایحه‌ای در حمایت از حق قانونی‌مان به مجلس ببریم

یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۳۶ — فارس

در جلسه افتتاحیه دبیرخانه شورای راهبردی تدوین سند و برنامه راهبردی فوتبال،‌ شرکت‌کنندگان بر نقش کلیدی پژوهش در اداره این رشته تاکید کردند.

مهدی تاج

افتتاحیه دفتر و دبیرخانه شورای عالی تدوین سند و برنامه راهبردی فوتبال صبح امروز برگزار شد.

* در ابتدای این جلسه قرآن و سرود ایران برای حاضران پخش شد.

* رضایی: تعامل باشگاه‌ها و صداوسیما، باشگاه‌ها را روپا نگه می‌دارد

اولین فردی بود که در این جلسه به صحبت پرداخت، امیدوار رضایی بود. او اعلام کرد: فدراسیون نهادی عمومی و غیردولتی محسوب می‌شود. از فدراسیون مقامی بالاتر وجود ندارد و باید بین این نهاد و سایر نهادها تعامل وجود داشته باشد. بدون پژوهش در هیچ کاری نمی‌توان پیشرفت کرد. پیشرفت بدون تحقیق و کار علمی پایدار نیست باید خیلی زودتر به دنبال انجام کار پژوهشی ‌بودیم.

وی با اشاره به حق تلویزیونی خاطرنشان کرد: به طور مثال مشکل حق پخش باید حل شود. صدا و سیما در مجلس در ردیف سازمان‌های زیان‌ده قرار دارد که هر سال اعتباری برای آن در نظر گرفته می‌شود. پرسپولیس و استقلال جزو سازمان‌های سودده هستند. زمانی لایحه داده شد که در آن حق پخش داده شود اما این موضوع رد شد. برای اینکه این اعتقاد وجود داشت که از فوتبال چیزی به صدا و سیما نمی‌رسد در حالی که اکنون از سود آن توسط تبلیغات قبل از بازی و بین آن استفاده می‌شود. تغییرات نسبت به قبل حاصل شده است.

رضایی افزود: صدا و سیما و باشگاه‌ها باید با یکدیگر تعامل کنند تا باشگاه‌ها روپا بمانند.

* عزیزی‌: مدیریت ناکارآمدی در فوتبال داریم

عزیزی خادم نماینده مجلس و رئیس کمیسیون اجتماعی عنوان کرد: باید در ورزش برنامه داشته باشیم و افرادی انتخاب شوند که با برنامه باشند. به طور مثال انتخاب وزیر ورزش باید بر اساس توانایی‌ها باشد نه اینکه این کار به صورت رفاقتی انجام شود. در فوتبال مدیریت ناکارآمد داریم و برای حل مشکل‌مان باید فکر خوبی را به کار بگیریم. باید الگوسازی صورت گیرد که متاسفانه این کار را نکردیم. کشورهایی مثل انگلیس با هزینه‌ روی تیم‌های پایه خود موفق می‌شوند. مسائل را خوب بررسی نمی‌کنیم. دیدیم که هدایتی وقتی وارد بخش خصوصی شد چون حمایتی از او صورت نگرفت از کارش پشیمان شد.

وی تاکید کرد: ‌در فوتبال شفافیت مالی وجود ندارد اگر این اتفاق بیفتد بحث دلالی از بین می‌رود. بعد از کشتی با چوخه، فوتبال در ایران پرتماشاگرترین رشته است و باید با برنامه‌ریزی به رشد آن کمک کنیم.

* دامادی: مدیران فوتبال باید بانک اطلاعاتی درست کنند

نماینده مجلس در مورد افتتاحیه این شورا گفت: عزم جدی وجود دارد و باید در راستای علمی‌سازی گام برداشت ما امروز به یک الگوی استاندارد نیاز داریم و باید مدیران فوتبال بانک اطلاعاتی را درست کنند. بدون وجود بانک اطلاعاتی نمی‌توان پردازش خوبی از اتفاقات داشت.

* عزیزی خادم: گفتمان فوتبال باید تغییر کند

شهاب‌الدین عزیزی‌خادم عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در همین ارتباط یادآور شد: از جامعه رسانه که در این جلسه شرکت کردند، ‌تشکر می‌کنم. متاسفانه تمامی کارها پیش رفته اما احکام اعضا صادر نشده است تا بتوانیم کار را به طور کامل پیش ببریم، در فوتبال ما نقش ستاد و کارهای ساختاری بسیار کم است. باید گفتمان‌مان را در فوتبال تغییر بدهیم و به سمت دانش‌محوری برویم. این کمیته برنامه‌هایی دارد که آنها را بیان می‌کند اول اینکه باید گفتمان‌مان دانش‌محور بشود، دوم تغییر کمیته است، سوم بودجه باید به کمیته تعلق بگیرد، چهارم افکار عمومی باید برای انجام این کار بسیج شود که این کار توسط رسانه‌ها صورت می‌گیرد. تنها مانعی که بر سر راه ما وجود دارد احکامی است که تاکنون فدراسیون صادر نکرده است. می‌خواهیم فضا را به سمت علمی شدن پیش ببریم، اکنون در فدراسیون کار خوبی صورت گرفت و تیم ملی پس از ۳۰ سال با هواپیمای ایرباس مدل ۳۴۰ سفر کرد که این یک افتخار برایمان است.

عزیزی خادم خاطرنشان کرد: مأموریت‌های این کمیته به این شرح است:

۱- تحلیل اسناد بالادستی

۲- مأموریت تشکیل کمیته‌های فردی و تخصصی

۳- ایجاد بانک اطلاعاتی و آماری

۴- تلاش برای تدوین سیاست راهبردی در زمینه خصوصی‌سازی باشگاه‌ها بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی

۵- تلاش برای تصمیم‌سازی دانش‌بنیان

۶- توجه به ظرفیت خاموش کشور

۷- استقرار و بسط گفتمان دانش محور

۸- تلاش برای تدوین استراتژی صنعت فوتبال همراه با کرامات انسانی

اگر ما بتوانیم با برنامه‌محوری به سمت جلو حرکت کنیم مطمئنا به شکوفایی می‌رسیم.

* غلامرضا بهروان: چه کاشته‌ایم که برداشت کنیم

غلامرضا بهروان مسئول کمیته مسابقات لیگ دسته اول فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه باید برنامه‌محور باشیم، اظهار داشت: باید ببینیم چه کردیم تا بتوانیم امروز نتیجه آن را ببینیم تا چیزی نکاریم نمی‌توانیم برداشت کنیم.

* مهدی تاج: باید لایحه‌ای در حمایت از حق‌قانونی‌مان به مجلس ببریم

در بخش دیگر این جلسه مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال عنوان کرد:‌ من برنامه‌ای نوشتم که شاید مورد استفاده قرار بگیرد، متاسفانه در اختلاف زیستن بخشی از فوتبال ما شده است، باید با برنامه‌ریزی مقابل این مسائل بایستیم و اگر یک بار کار مطالعه را کامل انجام دهیم، مطمئنا نتایج خوبی می‌گیریم. توصیه من به عزیزی خادم این است که شرایط حلقه اتصال دانشگاه را فراهم کند و در راستای علمی سازی جلو برود، متاسفانه ما در این ۴،۵ سال نتوانستیم لایحه‌ای به مجلس ببریم تا از حق قانونی خود که گرفتن حق پخش است، دفاع کنیم. در تمام دنیا تیم‌ها کارخانه‌داری می‌کنند اما در ایران این موضوع برعکس است و کارخانه‌ها باشگاه‌داری می‌کنند این به خاطر این است که پول از مسیر درستی به باشگاه‌ها وارد نمی‌شود.

* پناهی: مسئله پژوهش را گم کردیم

محمد پناهی به عنوان آخرین فردی که در این جلسه به صحبت پرداخت، اظهار داشت: متاسفانه بحث اصلی در جلسه بیان نشد و حرف‌هایی که اینجا گفتیم باید در جلسه با حضور اعضای مجمع و هیئت رئیسه فدراسیون باشد، ما برای پیشبرد اهداف به صورت علمی و یافتن راهکار کنار یکدیگر جمع شدیم، اما در اینجا بیشتر به مسائل صدا و سیما و حق پخش تلویزیونی پرداختیم. مسئله پژوهش را گم کردیم و پیشنهاد من این است که برای پیشرفت باید به سمت ایجاد پژوهشگاه فوتبالی برویم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391