برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نگاهی به عملکرد فولاد در نقل و انتقالات

پنجشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۴۴ — گل

فولادی‌ها در نقل و انتقالات بمبی نترکاندند و حتی آرش افشین ازتیمشان رفت.اما فولاد در فصل پیش خیلی از بازی هایش را بدون افشین بود و نشان داد به یک بازیکن وابسته نبود

تیم فولادخوزستان

فولادی‌ها به مانند تعطیلات نیم فصل در فصل گذشته مسابقات تا کنون خرید بزرگی نداشته اند و مسئولان فولاد اعتقاد به کشف استعداد های درون تیمی خود از پایه گرفته تا بزرگسال ، شکوفایی آن‌ها و سپس پر کردن نقاط ضعف خود دارند. فولاد خوزستان در فصل گذشته رقابت‌ها توانست با اولین حضورفرکی به عنوان سرمربی ، سهمیه آسیایی را به دست آورد و انتظارات را از خودزیاد کند.تیمی که با جوانانی جویای نام به این موفقیت رسید.اما حال فولادی‌ها باید خود را برای رقابت در لیگ برتر ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آماده کنند.فولادی‌ها در نقل و انتقالات بمبی نترکاندند و حتی آرش افشین ازتیمشان رفت.اما فولاد در فصل پیش خیلی از بازی هایش را بدون افشین بود و نشان داد به یک بازیکن وابسته نبود.اما با رفتن افشین و پور خسروانی ، همچنین نیامدن جایگزین ترافیک خط حمله فولاد را کم کرده است.البته این در حالی است که ساسان انصاری و مهدی نیایش پور که هرکدام سابقه آقای گلی در لیگ امید‌ها را دارند ، می توانند با درخشش در لیگ برتر برای خود نامی دست و پا کنند.
اگر بخواهیم پست های مختلف فولاد را مورد بررسی قرار دهیم به جمع بندی زیر خواهیم رسید :
دروازه بان های فولاد هر سه تمدید کردند.ارشادیوسفی ، یکی از باتجربه ترین دروازه بان های حال حاضر لیگ برتر ،در کنار محمد رشید مظاهری که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی امید را دارد و علی سلیمی سه دروازه بانی است که از فصل قبل با فولاد ماندند.
در قلب دفاع عبدالله کرمی که پرسپولیس و علی دایی به شدت به دنبال وی بودند در فولاد ماندنی شد و زوج خود و ایوب والی را حفظ کرد.لئاندروپادوانی دفاع برزیلی فص قبل فولاد از این تیم جدا شد و قرار است یک بازیکن برزیلی دیگر به این خط دفاعی اضافه شود.با عملکردی که عبدالله و ایوب در فصل قبل ازخود به جا گذاشتند ، خیال فرکی در این پست تاحدودی راحت است و با آمدن این بازیکن برزیلی همه چیز در قلب دفاعی آرمانی خواهد بود.نمی توان از وفا هخامنش بازیکن جوان که در نیم فصل قبل به فولاد پیوست گذشت.وی در عین جوانی بازیکن خوبی است و می تواند آینده دار شود.
دفاع راست فصل قبل که اگر امید خالدی نبود ، شاید اتوبانی برای تیم های دیگر شده بود و مهدی امیرآبادی خرید عجیب فرکی در آن پست بود که در این فصل همراه فولاد نبودنش را می توان حدس زد.حسن جعفری بازیکن جوان سابق سپاهان برای این پست انتخاب شده است.این در حالی است که امید خالدی نیز که فصل قبل یکی از بهترین های فولاد بود، قابلیت بازی در این پست را دارد.این در حالی است که پست اصلی خالدی دفاع چپ است.یوسف وکیا بازیکن فصل فبل امید فولاد که سابفه پوشیدن تیم ملی جوانان را دارد نیز امسال با تیم بزرگسالان فولاد است.
خیرالله ویسی و ادریس کوچکی که فصل قبل در پست دفاع با فولاد بودند از این تیم جدا شدند، یکی به ملوان رفته و دیگری هنوز هیچ.
برای هافبک دفاعی فولادی‌ها شهاب کرمی ، ایوب کلانتری و مهدی نوری را حفظ کرده اند.دو جوانی که در کناز تجربه مهدی نوری به پختگی خوبی رسیده اند و می توانند خوب ایفای نقش کنند.میثم کریمی بازیکن فصل در این پست فولاد بود که از این تیم جدا شدو گفته می‌شد به استقلال خوزستان پیوسته اما مثل اینکه به دلیل عدم توافقات مالی رفتنش به استقلال نیز کنسل شده است.

برای بال چپ مهرداد جماعتی یکی از گزینه هاست .بازیکنی که یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان فصل قبل فولاد بود.وی میتواند در پست دفاع چپ را بازی کند.
اسماعیل شریفات نیز می تواند در این پست به مانند بال راست بازی کند.
بختیار رحمانی مرد اول وسط زمین برای فولاد این بازیکنی که کلاس بازی خاص خودش را دارد و وقتی او حرکت کند تیم حرکت می کند.سروش رفیعی نیز به مانند بختیار از فصل قبل ماندنی شدند.فرکی علاوه بر جونیور برزیلی ، مهدی بدرلو ، عباس محمدرضایی را به خدمت گرفت و احمدعبدالله زاده را نیز از تیم امید فولاد به بزرگسالان آورد.
اما نوک پیکان حمله فولاد داغ ترین خبر‌ها را داشت.در ایامی که مدام خبر توافق آرش افشین و فولاد بر روی سایت‌ها می رفت ، وی در با کش و قوس فراوان به سپاهان پیوست.بعضی بر این عقیده بودند که فولاد بدون آرش ضعیف میشود.اما همین فولاد فصل پیش بسیاری از بازی‌ها را بدون افشین تمام کرد.لوسیانو بازیکن برزیلی فصل قبل هنوز همراه تیم است.ساسان انصاری و مهدی نیایش پور دو بازیکنی که سابقه آقای گلی لیگ امید کشور را دارند در اختیار فرکی هستند تا بدرخشند.امید فولادی‌ها به این دو بسیار است.طبق گفتهی فولادی‌ها یک مهاجم دیگر برزیلی در راه است.پورخسروانی نیز فصل قبل در این پست برای فولاد نقش ۀفرینی میکرد که تا کنون به تیمی نپیوسته است.گفته می شود فرزاد حاتمی به فولاد خواهد پیوست.
باید دید با این ترکیب و احیانا دو تا سه خرید جدید فولاد در این فصل رقابت‌ها می تواند باز هم قهرمانی را به مردم دیار کارون هدیه دهد یا خیر.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391