برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عسگری: مگر دپارتمان داوری ارث اجدادی من است

شنبه، ۸ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۴ — فارس

رئیس دپارتمان داوری فوتبال کشور گفت: کار من اجرایی است و تصمیم‌گیری‌ها برعهده من نیست و نمی‌خواهم عوام‌فریبی کنم.

حسین عسگری با اشاره به اتفاقات پیرامون داوری کشور اظهار داشت: من در مورد صحبت‌های اصفهانیان رئیس کمیته داوران هیچ حرفی ندارم. مسئولان فدراسیون خود در این مورد رسیدگی‌های لازم را خواهند کرد. من حرفی نمی‌زنم چرا که هدفم این است جو آرامی در جامعه داوری باشد. این مشکل هم یقینا در آینده حل خواهد شد. بالاخره مسئولین فدراسیون ورود کرده و در این ارتباط تصمیم‌گیری لازم را انجام خواهند داد. من هم خواهش می‌کنم اهالی رسانه در این ارتباط سوالی از من نپرسند.

رئیس دپارتمان داوری در خصوص اینکه این احتمال وجود دارد به دلیل مسائل پیش آمده در کمیته داوران از این پست برکنار شود گفت: بروم مگر چه می‌شود؟ مگر این پست ارث آبا اجدادی من است؟ این پست‌ها و مقام‌ها جاودانه نیست. یک روز می‌آیی و روز دیگر می‌روی. منتها بستگی به آدمش دارد که بخواهد با این مسائل چگونه رفتار کند.

عسگری خاطرنشان کرد: ما هر اقدامی که انجام دادیم بر اساس ضوابط فدراسیون و آئین‌نامه فیفا بوده و سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که روال فوتبال مسیر خود را به درستی طی کند. ما قصد خدمت داشتیم و داریم و عوامفریبی نمی‌کنیم. خود من مگر در کمیته داوران مسئولیت نداشتم و بعد از آن بنا بر پیشنهاد من مگر دپارتمان تشکیل نشد. ما در دپارتمان هرچه اجرا کردیم قوانین فیفا بوده و هست و واقعیت‌هایی که باید شما بدانید را به گونه‌ای دیگر به شما القا کرده‌اند. من هیچگاه با کلمات بازی نکرده و دنبال عوامفریبی نبودم اما همینقدر بدانید هرآنچه که من در دپارتمان داوری اجرا کردم ضوابط فدراسیون فوتبال بوده و قوانین فیفا که من سعی کردم با اجرای آنها یک ارامشی را در جامعه داوری ایجاد کنم.

رئیس دپارتمان داوری کشورمان خاطرنشان کرد: ما یک جامعه داوری داریم و یک تشکیلات داوری. ما در تشکیلات داوری باید شرایطی را فراهم کنیم که جامعه داوری مشوش نشود و داوران بدون هیچگونه دغدغه‌ای کار خود را انجام دهند. به هر حال نمی‌شود جامعه داوری در حالی که مسیر خود را رو به رشد حرکت می‌کنند شرایط لازم نداشته باشد. آن آرامشی که داوران برای قضاوت می‌خواهند وجود نداشته باشد. ما باید در تشکیلات داوری به نوعی رفتار کنیم که این آرامش به داوران القا شود و آنها با مشکلات کمتری قضاوت کنند.

عسگری در پاسخ به این سوال که آیا تصمیماتی که در دپارتمان داوری می‌گیرد مورد تائید مسئولان فدراسیون فوتبال است گفت: ما تمامی کارهای که انجام می‌دهیم گزارش آن مکتوب به مسئولان فدراسیون فوتبال ارائه می‌شود و ما هیچ کاری را بدون مجوز فدراسیون انجام نمی‌دهیم. هم کمیته داوران، هم دپارتمان داوری زیرمجموعه فدراسیون فوتبال است. این جور نیست که بخواهیم خود‌سر تصمیم‌گیری کنیم. همه چیز در اختیار فدراسیون فوتبال است. صلاح هم باشد خود مسئولان فدراسیون فوتبال در این ارتباط صحبت خواهند کرد.

رئیس دپارتمان داوری با اشاره به مشکلات داوری فوتبال کشور در ۱۳_۱۴ ماه گذشته اظهار داشت: پیش از این ۱۳_۱۴ ماه هیچگاه چنین مباحث حاشیه‌ای پیرامون کمیته داوران وجود نداشت. در حدود ۶_۷ ماه خود من مسئولیت کمیته داوران را برعهده داشتم بعد از آن هم آقای تاج آمدند اما این مشکلات هیچگاه وجود نداشت. بحث عملکرد کمیته داوران یک موضوع دیگر است. بحث تشکیلات را می‌گویم.

عسگری خاطرنشان کرد: باید مشکلات تشکیلات داوری از سوی رسانه‌ها و اهل فن مورد ارزیابی قرار گیرد اما باید بدانیم من در دپارتمان داوری کار اجرایی می‌کنم و تصمیم‌گیری‌ها با من نیست. طبق یک روالی که معلوم است من وظایف خودم را انجام می‌دهم. مسئول تصمیم‌گیری در این قسمت من نیستم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391