برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عواقب حرف های علی امیری؛ حالا فتح اله زاده باید پاسخگو باشد

پنجشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۲ — گل

می شود با کمی تفکر به این نتیجه رسید که چرا علی امیری خودش و استقلال را وارد چنین کوچه بن بستی کرد.

علی فتح الله زاده

.پس از انتقال جباری به سپاهان ،رویانیان با نیت قرار دادن هواد اران جباری مقابل باشگاه طی مصاحبه ای مدعی شد با مجتبی جباری تماس گرفته و خواهان جذب او شده اما جباری با کلمه غیرت و تعصبش به استقلال پیشنهاد او را نپذیرفته.

حرکت علی امیری دقیقا کپی برداری از ادعای رویانیان بود و اتفاقا با همان ایده و نیت یعنی قراردادن طرفداران کریم انصاری فرد مقابل باشگاه انجام شد.دو و حتی سه حرف غلط علی امیری اما سبب شد تا استقلال جای تلافی کردن حرکت زیرکانه رقیب با مشکل مواجه شود.سه اشتباهی که علی امیری با این مصاحبه انجام داد عبارتند از :

یک – استقلال در مقابله با جباری ادعای داشتن دست بالا را داشت و حرکت خود در تقابل با جباری را مبارزه با بازیکن سالاری خطاب می کرد.با چنین دیدگاهی جذب مجتبی جباری از طرف سپاهان حرکتی غیر اخلاقی یا در راستای بازیکن سالاری قرار می گرفت و استقلال حداقل وجهه باشگاه اخلاق محور یا اصول مدار را حفظ می کرد.باشگاهی که می توانست با کنار زدن نویسنده بیانیه و قربانی کردن او جباری را حفظ کند اما پای اصول ایستاد.

حالا خبر مذاکره استقلال با کریم انصاری فرد که دقیقا شرایط مشابه جباری را دارد ،از استقلال هم تصویر یک باشگاه اغواگر و منفعت طلب را به نمایش می گذارد که وسط دعوای کاملا اخلاقی و اصولی پرسپولیس با بازیکنش که کاملا هم در راستای مبارزه با بازیکن سالاریصورت گرفته می کوشد تا با پیشنهاد دادن پول فراوان –همان ادعای فتح اله زاده علیه سپاهان و پرسپولیس –بازیکن آنها را قر بزند.این اشتباه اول علی امیری بود.

دو-پیشنهاد دادن استقلال به انصاری فرد پس از پاسخ منفی پرسپولیس به او هیچ بار منفی ندارد و می تواند حرفه ای تلقی شود.با این همه اعلام اینکه دوبرابر پرسپولیس می دهیم تمام موازنه های اخلاقی باشگاه استقلال در این مدت را شکست.علی فتح اله زاده در این سه فصل اخیر مدیریتش بر استقلال همواره تاکید کرده که به بازیکن پوب بی حساب نداده و پول منطقی پرداخت کرده.اتفاقا کریم انصاری فرد همواره نوک پنهان تمام انتقاداتی بوده که فتح اله زاده در این مدت به مدیریت رویانیان داشته و او را به پرداخت های بی حساب متهم کرده.حالا رویانیان می تواند همین سند رسمی یعنی مذاکره علی امیری را بر سر کوی و برزن جار بزند که دیدید کدام تیم به بازیکنان پول پیشنهاد می کند؟

حتی مجتبی جباری هم نمی توانست چنین پاس گلی به رویانیان بدهد.

سه – اشتباه سوم علی امیری در بیان کردن میزان تعصب کریم انصاری فرد به پرسپولیس بودو اعلام اینکه باید مجسمه چنین بازیکنی را سر در باشگاه گذاشت.اگر نپذیرفتن پیشنهاد رقیب در اوج دعوا مستحق چنین پاداشی است استقلال باید مجسمه مجتبی جباری را سر در باشگاه خود بگذارد چون او هم از پذیرش چنین پیشنهادی خودداری کرد.

علی امیری با تلاش برای بزرگ کردن کریم انصاری فرد در دعوایش با پرسپولیس ناخواسته به بزرگ کردن مجتبی جباری در دعوایش با استقلال کمک کرد.

حالا علی فتح اله زاده به وقت بازگشتن به تهران قطعا با پرسش های داغ رسانه‌ها پیرامون این موضوع مواجه خواهد شد.گل به خودی علی امیری استقلال را از تمام ادعاهای اخلاقی اش نسبت به پرسپولیس عقب کشاند.جمع کردن چنین اشتباهی حتی از سوی آدم با تجربه ای مثل علی فتح اله زاده آسان نخواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391