برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بهاروند: برای تیم ملی به اندازه یک باشگاه هم هزینه نشده

چهارشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۳ — ایسنا

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال می‎گوید برای تیم ملی به اندازه یک تیم باشگاهی در کشور هزینه نشده است.

حیدر بهاروند، از صعود مستقیم تیم ملی به جام جهانی به عنوان شاهکاری غیر قابل وصف یاد می‎کند و معتقد است این مهم فوتبالی با تلاش بازیکنان، کادر فنی و البته دعای خیر مردم محقق شده است.

وی در خصوص اینکه فدراسیون بالاخره مزد حمایت‎های خود را از سرمربی تیم ملی گرفت، گفت: قبلاً انتقادهایی به کی‎روش داشتیم ولی گفتیم باید به وی فرصت داد و ثابت کرد مربی حرفه‎ای است.

بهاروند تصریح کرد: توان و امکانات کشور ما طوری بود که کمتر کسی فکر می‎کرد کره را شکست دهیم ولی تیم با هدایت کی‎روش، نشان داد این امر به راحتی نیز قابل انجام است.

رئیس هیأت فوتبال لرستان بیان کرد: درست است قطر و ازبکستان تبانی کردند ولی تازمانی که مردم با دعاهایشان پشتیبان تیم ملی هستند، فوتبال ایران موفق خواهد بود.

این عضو هیات رئیسه فدراسیون با بیان اینکه از کی‎روش و کادر فنی حمایت همه‎جانبه خواهد شد از امیدواری خودش در خصوص موفقیت تیم ملی در جام جهانی خبر داد و گفت: منِ نوعی مانند سایر هم‎وطنان امیدوارم، ولی باید به این نکته توجه کرد که موضوع حفظ و حمایت از کادر فنی بایستی کمافی‎سابق صورت گیرد تا مثل گذشته نشود و وزارت ورزش نیز در کنار تیم ملی باشد. تیم ملی نیازمند بودجه است، خیلی از کشورها با هزینه‎های هنگفت به جام جهانی صعود نکرده‎اند ولی ایران با کمترین هزینه مستقیم مسافر برزیل شد.

بهاروند افزود: هر چند کارشکنی‎هایی می‎شد تا تیم ملی به جام جهانی صعود نکند ولی با تلاش همه و آقای کفاشیان دل میلیون‎ها ایرانی را شاد کردیم و این شاهکار قابل دفاع است.

وی از مشکلات مالی که گریبانگیر این فدراسیون شده صحبت کرد و گفت: برخی مواقع چنان مشکل داشتیم که برای اعزام تیم ملی به بازی‎های برون‎مرزی نمی‎دانستیم چکار کنیم ولی خدا یاری کرد و الان به اینجا رسیده‎ایم.

بهاروند خاطرنشان کرد: نتوانستیم بازی تدارکاتی برای تیم ملی ببینیم. به جرأت می‎گویم برای تیم ملی به اندازه تیم باشگاهی در کشور هزینه نشده و این در حالی است که برای صعود به جام جهانی باید ده برابر هزینه فعلی، بودجه صرف می‎شد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار کرد: اگر می‎خواهیم در جام جهانی موفق شویم باید مسائل مادی رفع و تیم ملی به طور کامل در اختیار سرمربی باشد. ۱۶ تیمی شدن لیگ زمان کافی را برای آمادگی تیم به کی‎روش می‎دهد.

او افزود: نباید انتظار شق‎القمر از تیم ملی در جام جهانی داشته باشیم ولی صعود از گروه کمترین خواسته و انتظار مردم فوتبال‎دوست ایرانی است.

رئیس هیأت فوتبال لرستان در خصوص اینکه قرار است پادرمیانی‎هایی شود تا برخی بازیکنان که از تیم ملی خداحافظی کرده‎اند دوباره این پیراهن را بر تن کنند و در جام جهانی برزیل حاضر شوند، گفت: مربی تام‎الاختیار است و باید نظم تیمی را حفظ کند. ما بازیکن‎سالاری نداریم ضمن اینکه کی‎روش دنبال جوان‎گرایی در تیم است. وی معتقد است برخی‎ها فوتبال‎شان تمام شده و دیگر نمی‎توانند برای تیم ملی بازی کنند. کی‎روش ثابت کرد و روی حرفش ایستاده و من هم می‎گویم اگر وی نظم و انضباط را زیر پا می‎گذاشت و این آقایان برمی‎گشتند مطمئناً تیم ملی نتیجه نمی‎گرفت. در نهایت تصمیم نهایی با سرمربی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391