برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بهروان: به کلاسی که ۳۰ سال پیش رفته‌اند بسنده می‌کنند

یکشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۲۹ — ایسنا

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت که در همه جای دنیا مدارک مربی‌گری در صورت عدم شرکت مربیان در کلاس‌های بازآموزی لغو می‌شود و فوتبال ایران نیز باید این مسئله را اجرایی کند.

غلامرضا  بهروان

غلامرضا بهروان پس از خروج از جلسه دانش‌افزایی مدیران، مربیان و سرپرستان تیم‌های لیگ برتر فوتبال درباره این جلسه گفت: این جلسه یک الزام از سوی AFC بود که به شرکت کنندگان در آن گواهی شرکت داده می‌شد. AFC برگزاری این دوره را الزامی اعلام کرده و برگزاری‌اش در ایران بر عهده کمیته آموزش فدراسیون بود اما در حالی که تمام بار این کار روی دوش ما بود، هیچ یک از دوستان کمیته آموزش را در این جا نمی‌بینیم!

وی ادامه داد: اشکال ما این است که وقتی مطلبی را ۱۰ یا ۲۰ سال پیش یاد گرفته‌ایم فکر می‌کنیم که دیگر همه چیز را بلدیم. در حالی که خیلی چیزها تغییر کرده است و همه به بازآموزی نیاز داریم. متاسفانه دوستان ما خود را از آموزش بی‌نیاز می‌دانند در حالی که باید در چنین دوره‌هایی شرکت کنند و با استراتژی جدید AFC و اهداف آن بویژه در حوزه باشگاه‌داری حرفه‌ای آشنا شوند.

وی درباره غیبت بسیاری از مربیان و مدیران لیگ برتری در جلسه اشاره کرد و گفت: آن‌هایی که شرکت نکردند گواهی شرکت در جلسه را نخواهند گرفت. البته آقای تاج گفت که برخی از مدیران گفته‌اند که در جلسه فردا شرکت می‌کنند. در دنیا به این گونه است که وقتی یک مربی مدرک A دارد، تنها دو سال می‌تواند با آن مدرک کار کند مگر اینکه در دوره‌های دانش‌افزایی یا بازآموزی شرکت کند. ما باید این شیوه را در لیگ خود اجرا کنیم. نمی‌خواهم به مربیان توهین کنم اما خیلی از مربیان ما به کلاسی که ۳۰ سال پیش رفته‌اند بسنده می‌کنند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال همچنین درباره قانونی که باشگاه‌ها را الزام می‌کند تا ۲۰ درصد از بودجه خود را صرف فوتبال پایه کنند اظهار کرد: یکی از الزاماتی که در جلسه اخیر AFC یعنی ۴۸ ساعت پیش به تصویب رسید، این بود که باشگاه‌ها باید ۲۰ درصد از بودجه خود را صرف آکادمی، استعدادیابی،‌فوتبال پایه و از این قبیل موارد کنند. در فوتبال دنیا این قانون رعایت می‌شود. باشگاه‌ها باید یک ماه پس از آغاز مسابقه‌ها بودجه خود را به همراه نحوه هزینه‌کرد آن به ما ارائه دهند و اگر ما ببینیم که طبق آیین‌نامه عمل نشده است متوجه تخلف آن‌ها می‌شویم و تراز مالی‌شان را تایید نمی‌کنیم. فعلا بازرسان خود را به دو باشگاه راه آهن و صبا فرستاده‌ایم و سراغ سایر باشگاه‌ها نیز می‌رویم.

بهروان که خود از خانواده داوری فوتبال محسوب می‌شود، درباره اختلافات کمیته و دپارتمان داوری و بحث و جدل رسانه‌ای اصفهانیان و عسگری گفت: باید بدانیم که فوتبال از افراد برتر است و ما هرچقدر هم که پیشکسوت و مدیر باشیم، باز هم فوتبال از ما بالاتر است. در مدیریت پسندیده نیست که چنین صحبت‌هایی مطرح شود و کسی بگوید که در صورت وجود دیگری کار نمی‌کند. مسئله اصلی این است که ببینیم چه کسانی می‌توانند به فوتبال به طور عام و داوری به طور خاص خدمت کنند.

وی ادامه داد: این اتفاقاتی که در چند وقت اخیر رخ داده، شان داوری فوتبال را پایین آورده و به داوران لطمه زده است. اگر این اختلافات ادامه پیدا کند، دیگر نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که سایرین به داورها احترام بگذارند. هر کس حرفی دارد جدای از اختلاف‌ها، باید آن را مطرح کند در حالی که متاسفانه آقایان مسائل را رسانه‌ای کردند.

بهروان در پایان گفت: وقتی اتفاقی داخل یک خانواده رخ می‌دهد، باید در همان جا حل شود. من از مقامات بلند پایه فدراسیون توقع دارم که به این مسئله ورود کنند و هرچه سریع‌تر مشکل را برطرف کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391