برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابراهیمی: با این روند تیم‌ها در سال‌های آینده مجبور می‌شوند کنار بکشند

شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۲۳ — فارس

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: قیمت بازیکنان نجومی است و با این روند در دو سه سال آینده خیلی تیم‌ها مجبور می‌شوند کنار بکشند و یا بدهی‌شان بیشتر می‌شود.

خسرو ابراهیمی

خسرو ابراهیمی پس از جلسه باشگاه‌های بدهکار با رؤسای فدراسیون عنوان کرد: جلسه خوبی بود، باشگاه ذوب‌آهن نسبت به برخی آرا معترض بود و این موضوع را هم با حسن‌زاده در میان گذاشتیم و قرار شد نماینده حقوقی‌مان در جلسه آینده با رئیس کمیته انضباطی حاضر شود و در خصوص تک تک افراد بدهکار بررسی‌های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: در مجموع نشست خوبی بود. باشگاه‌ها هزینه‌های سنگینی متحمل می‌شوند و باید فرد طلبکار نیز به این مسائل توجه کند، ممکن است افرادی طلبکار باشند اما دلیل نمی‌شود که باشگاه نمی‌خواهد بدهی‌ها را پرداخت کند. طلبکاران هم باید فرصت دهند.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به انتقادش نسبت به افزایش قیمت بازیکنان تصریح کرد: امیدوارم فکر اساسی در این مورد صورت بگیرد. قراردادها واقعا سنگین شده است و باشگاه‌ها هم مجبورند چنین اوضاعی را تحمل کنند. هم‌اکنون روند مناسبی نیست و اگر همین روند ادامه داشته باشد در دو سه سال آینده خیلی از تیم‌ها باید از مسابقات کنار بکشند و یا بدهی‌شان بیشتر شود. ای کاش راهکار اساسی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

ابراهیمی افزود: ای کاش دوباره سقف قرارداد بازیکنان را قرار دهند تا قراردادها اینگونه نجومی نشود، حداقل زمانی که سقف قرارداد وجود داشته باشد برخی نمی‌توانند به مراجع قانونی رجوع کنند و طلب خود را بخواهند. قیمت‌ها بسیار بالا رفته و برخی باشگاه‌ها توان پرداخت چنین مبالغی را ندارند.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به اینکه این تیم از بخش دولتی خارج شده، یادآور شد: بودجه ما محدود بود و نمی‌توانستیم بازیکن میلیاردی بگیریم اما با همین بودجه هم تیم خوبی بستیم. این تعداد باشگاه‌ها ارکان لیگ هستند و نمی‌توان با حذف مثلا ۱۰ باشگاه لیگ را برگزار کرد.

ابراهیمی عنوان کرد: بدهی در مجموع نباید ایجاد شود، باید این زمینه را از بین ببریم. هم‌اکنون یک بازیکن ملی‌پوش و حرفه‌ای نزدیک ۲ میلیارد می‌خواهد و این منطقی نیست. ما که این بازیکنان را نگرفته‌ایم اما شنیده‌ایم که چنین مبالغی را می‌خواهند. این مبالغ مناسب ورزش ما نیست و هنوز ورزش ما به آن حد نرسیده است که بخواهیم چنین پول‌هایی را هزینه کنیم. باید نشستی بین مسئولان فدراسیون و باشگاه‌ها برگزار شود و در این زمینه تصمیم‌گیری صورت گیرد.

وی در مورد اینکه بدهی باشگاه ذوب‌آهن چقدر است، گفت: آنچه فدراسیون اعلام کرده ۹۹۰ میلیون تومان است اما ما معتقدیم نزدیک ۳۰۰ میلیون بدهکاریم و فکر می‌کنم این رقم صحیح‌تر است. ما منکر بدهی نیستیم اما معتقدیم در برخی جاها مثلا بازیکن به علت کم‌کاری و یا اعتصاب جریمه شده و او این موضوع را در نظر نگرفته است.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: شرایط موجود را همه باید درک کنند، در مواقع بحران به همه فشار می‌آید باید کمی تحمل خود را بیشتر کنیم. بازیکن نباید شکایت کند و باشگاه هم نباید قرارداد بازیکن را پشت گوش بیاندازد.

ابراهیمی در مورد اینکه چرا بین مبلغ باشگاه ذوب‌آهن و فدراسیون اختلاف ۶۰۰ میلیونی وجود دارد، گفت: به هر حال در این بین مواردی بوده که افراد طلبکار در نظر نگرفته‌اند مثلا بازیکنی شکایت کرده و اعلام کرده که ۳۰۰ میلیون طلبکار است در حالی که ۱۰۰ میلیون طلب دارد این اختلاف به این دلیل است که جرائم را در نظر نگرفته‌اند. برخی پرونده‌های ما هنوز در کمیته استیناف باز است و قرار است مجددا این مسائل بررسی شود و رای عادلانه صادر شود.

وی در مورد مشکل میلاد زنیدپور عنوان کرد: مشکلی با مدیر برنامه‌های او وجود داشت که این مسئله برطرف شد.

وی در مورد اینکه منتقمی قائم مقام پرسپولیس اعلام کرده قرار است در خصوص وضعیت قاسم حدادی‌فر و پیام صادقیان بین دو باشگاه ذوب‌آهن و پرسپولیس توافق صورت گیرد، گفت: ما در خصوص حدادی‌فر به تفاهم رسیده‌ایم اما درباره صادقیان باید با رویانیان جلسه برگزار کنیم و حق و حقوق باشگاه ذوب‌آهن پرداخت شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391