برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اعلان جنگ ورزشى‌ها به سیاسیون: ما جاى خودمان را مى خواهیم!

سه‌شنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۰۶ — گل

داستان ورزش ما و سیاست هم براى خودش قصه ى جالبى شده است. در دوره اى نه چندان دور شاهد هجوم بى سابقه سیاسون به حضور در عرصه هاى گوناگون ورزش بودیم.

در آن زمان از رییس هیات تیر و کمان شهرستان ممسنى گرفته تا عالى ترین مقام سازمان ورزش همه چهره هاى گمنام سیاسى بودند که با اتکا بر رانت هاى سیاسى شان به عرصه گاه وسوسه انگیز ورزش گام مى گذاشتند تا از این حضور براى مقاصد سیاسى خود شهرتى کسب نمایند. ورزش ما و سوگولى اش فوتبال، با داشتن دهها روزنامه و سایت و خبرگزارى و میلیونها مخاطب، سکوى پرتاب آنقدر بزرگى بود که شما ممدجعفر بدهید و دى کاپریو تحویل بگیرد!

اما پس از یک پوست اندازى بسیار آرام در فضاى سیاسى-اجتماعى جامعه ما، این الگوریتم کم کم جاى خروجى و ورودى اش تغییر نمود. ورزشى‌ها که به لطف همین تریبون هاى گسترده توانسته بودند خود را در گروه هاى غیر ورزشى هم جا بیاندازند، با نشانه گرفتن پست هاى سیاسى و انتخابى مانند شوراها و مجلس به سیاسیون اعلان جنگ کردند تا به قول مرحوم حجازى به آنها نشان دهند که تحمل کردن افراد در پست هایى که خیلى به آن مربوط نیستند کار آسانى نیست. حالا اگر به ترکیب شوراهاى شهر در نقاط مختلف کشور دقیق شویم خواهیم دید که چهره هاى سرشناس ورزشى یک به یک کرسى‌ها را تصاحب نموده اند. و در این بین اتفاق تقریبا خوب دیگر آن است که نامهایى که این روزها براى تصدى پست وزارت ورزش و شاخه هاى مربوط به آن مى شنویم، دیگر اسامى عجیب و غریبى که براى نخستین بار قرار است با واژه ى ورزش آشنا شوند نیستند و جملگى افرادى هستند که سابقه ى مدیریتى ورزش در کارنامه دارند.

این اتفاق در زمانى مى افتد که تا همین چند مدت پیش رییس فدراسیون فوتبال یا مدیریت عامل تیم هاى مطرح کشور از بین سیاسیون گزینش مى شدند و حالا شنیدن نامهایى چون؛ دادکان، عابدینى، فائقى،هاشمى طبا و... هر بدى داشته باشد حسن اش این است که دیگر ناچار نیستیم در مراسم روز معارفه کسى براى آقایان توصیح دهد که کریم باوى روزى سر طلایى این فوتبال بوده و على پروین دیگر امکان پا به توب شدن را نخواهد داشت و دژاگه سفیر آلمان در ایران نیست!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391