برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه نویی: حرف های جباری از سر دلسوزی بوده

دوشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۳۹ — گل

اگر بتوانیم ۸۰ درصد مهره های کلیدی را حفظ کنیم، بهتر از پارسال می شویم. شما مطمئن باشید استقلال اول فصل الان بهتر از استقلال اول فصل پارسال است.

امیر قلعه نویی معتقد است استقلال همیشه اوضاع مالی خوبی نداشته و باید با این شرایط کنار آمد. گفت و گوی او با پانا در مورد همه اتفاقات اخیر استقلال است و وی ماندن نکونام را هم قطعی می ماند. این گفت و گو را بخوانید:

از وضعیت استقلال شروع کنیم. امیرخان شرایط رضایت بخش هست؟

ما در استقلال ۲ بحث داشتیم. اول این که درگیر جام باشگاه های آسیا بودیم و بعد از آن هم که بازیکنان ما رفتند تیم ملی و همان طور که دیدید واقعا حضور موثری در تیم ملی و صعود به جام جهانی داشتند. وقتی کار به روزهای آخر کشید و بازیکنان درگیر تیم ملی بودند، طبیعی است که تمرینات ما هم دیرتر از بقیه شروع شد. اما انصافا در جذب بازیکنان جدید خیلی خوب عمل کردیم. بازیکنان ملی پوش هم چون زیاد تحت فشار بودند، نیاز به استراحت بیشتر دارند و باید این فرصت به آنها داده می شد.به خاطر همین است که تمدید قرارداد بازیکنان ملی پوش کمی باعث نگرانی ام شده است. انشالله تا ۲، ۳ روز آینده و قبل از اردوی اوکراین تیم کامل تر می شود.

مثل این که مجیدی هم با لباس شخصی سرتمرینات آمده بود. این خبر خوشحال کننده ای برای استقلال است.

مجیدی با لباس ورزشی آمد ولی بیگ زاده لباس شخصی پوشیده بود! هر کس بالاخره مردم و استقلال را دوست داشته باشد، باید مشکلات مردم و تیم را هم به جان بخرد. هر کس آمد و تمرین و کار کرد، مشخص است که مردم و تیم را دوست دارد. کاری که پژمان منتظری پارسال انجام داد و از قرارداد خیلی سنگین و وسوسه انگیر گذشت. امسال هم اگر بخواهد برود واقعا از ته قلب راضی هستیم چون دین خود را ادا کرد. اگر ما در استقلال کاری می کنیم نباید روی مردم منت بگذاریم. استقلال پله ترقی خوبی برای خیلی‌ها شد. امثال من. به خودم می گویم. سکوی پرتاب خیلی‌ها شده. من مثل خیلی از مربیان و مدیران نیستم که اگر کسی از باشگاه به هر دلیلی که خودش می داند، پشت سرش حرف بزنم. حمودی اگر رفته باید قدردانش باشیم. او برای استقلال زحمت کشید و به هر دلیلی که رفت از او تشکر می کنم. ما باید از حمودی تشکر کنیم نه این که روبه روی او قرار بگیریم. امیدوارم این باورهای غلط و ذهن های ناپاک ریشه کن شود. آدم های اهل فن می دانند چه می گویم. من به حمودی می گویم، خدا پدر و مادرت را بیامرزد چون تا ثانیه های آخر برای ما زحمت کشید. همه جای دنیا چنین جابه جایی هایی طبیعی است. مگر پیرلو با آن سابقه در میلان به یوونتوس نرفت؟ آیا این حرف‌ها را برای او هم زدند؟ هر کس در استقلال ایستاد و کار کرد، عزیز است و هر کس هم رفت یا نیامد، باید حرمتش حفظ شود.

آرش افشین در حالی که با شما توافق کرده بود اما سر از سپاهان در آورد، چرا؟

آرش درخواست مالی داشت که در توان ما نبود. آرش بازیکن بسیار بزرگی است و برای او آرزوی موفقیت می کنم. مطمئن باشید یکی از ستاره های آینده دار ایران خواهد بود. خواسته های مالی او به منابع مالی ما نمی خورد. حتما جایی رفته که خواسته او را تامین کردند. البته این طبیعی هم است و نباید به آرش خرده بگیریم. نتوانستیم پولی که می خواست را تامین کنیم. هر جا هست، موفق باشد. درست است، با من توافق اولیه کرده بود ولی وقتی بحث مالی شد، نتوانستیم خواسته او را اجابت کنیم. بچه خوبی است و انشالله موفق باشد.

جلسه با نکونام مثبت بود؟

بالاخره وقتی جلسه ای برگزار می شود، دو طرف می توانند رو در رو حرف های خود را بزنند. بالاخره خیلی صحبت‌ها بود و ما هم در موردش کلی بحث کردیم. وقتی نشست می گذاریم خیلی چیزها روشن می شود. بحث های ما هم مثبت بود و انشالله جواد با ما می ماند.

لیست خریدی که به باشگاه دادید، کاملا اجرا شد و به هدف خود رسیدید؟

حفظ تیم فصل قبل ما مهمتر از جذب بازیکنان جدید است. با این که ما واقعا خیلی عالی در جذب بازیکنان عمل کردیم. ۴ بازیکنی گرفتیم واقعا عالی هستند و مطمئنم که کمک زیادی به ما می کنند ما امسال هم بازیکنان خوبی گرفتیم. اگر بتوانیم ۸۰ درصد مهره های کلیدی را حفظ کنیم، بهتر از پارسال می شویم. شما مطمئن باشید استقلال اول فصل الان بهتر از استقلال اول فصل پارسال است.

بحث پژمان منتظری به کجا کشیده شد؟

پژمان که فعلا ایران نیست. ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم خودش چه تصمیمی می گیرد. اگر تا نیم فصل بود از او ممنونیم و اگر هم نبود، ممنونیم. واقعا هر چه از اخلاق، معرفت و بحث فنی پژمان بگویم، کم است. او واقعا مردانگی کرد و دینش را به استقلال ادا کرد. اگر صد تا بازیکن مثل پژمان داشته باشیم، کم است. او استثنا است و هر جا که باشد برایش آرزوی موفقیت می کنم.

از جباری خبری نیست، آیا بازگشت مجتبی جباری به استقلال منوط به عذرخواهی است؟

خبری از جباری ندارم ولی امیدوارم جوری مسئله پیش برود که مجتبی بماند. اصلا بحث عذرخواهی کردن، نیست. بالاخره جباری در رسانه‌ها بحثی مطرح کرده که در حیطه وظیفه بازیکن نیست. او بازیکن است و باید وظیفه خودش را بداند. همان طور که من نیروی زیر مجموعه فتح الله زاده هستم و باید حد و حدود خودم را بدانم و در آن محدوده صحبت کنم. شاید مجتبی از روی دلسوزی گفته باشد ولی بالاخره هر حرفی یک جایگاهی دارد. وقتی ما در حال جذب بازیکن هستیم، نباید این حرف‌ها زده شود تا بازیکنانی که می خواهند بیایند، دچار تردید شوند. از جمله بازیکنانی که با این حرف‌ها دچار تردید شد، همین آرش افشین بود که رفت. هر خانواده اگر مشکلی دارد از قدیم گفتند که باید در درون حل و نباید همسایه متوجه شود. جالب است که مجتبی سال قبل بهترین سال مالی اش بوده و حتی آخر فصل هم بیشتر از من قلعه نویی پول گرفت. سند مالی او هم اگر بخواهید موجود است. تازه اگر هم نگرفته بود، نباید در فصل نقل و انتقالات حرف می زد. یادم هست از سال ۶۶-۶۷ که به استقلال آمدم همین شرایط را داشتیم. هیچ وقت استقلال پولدار برای من نبوده است. استقلال دسته ۳، استقلال نهم و سیزدهم برای قلعه نویی بوده. البته منتی ندارم و افتخار می کنم که برای مردم کار کردم. فراز و نشیب هایی هم داشتیم. وقتی پارسال می خواستم از تراکتور جدا شوم، پیشنهاد سنگین و وسوسه انگیز را رد کردم تا به استقلال بیایم. وقتی تیم در دسته ۳ هم بود، یک پیشنهاد خوب را رد کردم. حتما مجتبی از سر دلسوزی حرف زده است ولی امیدوارم که همه چیز ختم به خیر شود.

مذاکره با آندرانیک تیموریان به کجا کشیده شد؟

برادر آندرانیک آمده بود، باشگاه تا حرف بزند. فکر می کنم یک هفته زمان خواسته است. بالاخره باید صبر کنیم تا بازیکنان استراحت کنند.

مثل این که به تعویق افتادن لیگ برتر هم به نفع شما شد؟

بالاخره تصمیمی هست که گرفتند. حتی اگر زمان قبلی هم لیگ را می خواستند برگزار کنند ما وظیفه داشتیم، تمکین کنیم.

در مورد اردوی اوکراین هم حرف می زنید؟

تیم انشالله آخر هفته تکمیل شود، جمعه به اوکراین می رویم. این اولین اتفاق خوبی است که استقلال دارد با یک تیم وزن دار اروپایی بازی می کند. دیناموکیف تیم بسیار خوبی است که می خواهم از تریبون شما استفاده کنم و از دوستان عزیزم که خیلی برای جور کردن این بازی تلاش کردند تشکر کنم. آقایان رسول فلکی، رضا حدادیان و کوروش گلدستانه. امیدوارم اردوی خوبی داشته باشیم با تیمی کامل.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391