برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قنبرزاده: از قانونمند بودن ضرر می‌کنیم!

یکشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۲۵ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه نفت تهران معتقد است که سازمان لیگ در اجرای قوانین مصوب خود کوتاهی می‌کند و اوضاع به گونه‌ای است که نمی‌شود روی این قوانین برنامه‌ریزی درستی داشت.

منصور قنبرزاده

منصور قنبرزاده، درباره قوانین جدید سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال مبنی بر اختصاص درصد مشخصی از بودجه باشگاه برای خرید بازیکنان، فوتبال پایه و مانند آن و میزان اجرایی بودن آن گفت: ما در نفت این مساله را اجرا کردیم اما واقعیت این است که گویی قوانین فقط برای برخی باشگاه‌ها تدوین شده‌اند. این که یک قانون درست است یا غلط بحث دیگری است اما مقرراتی بوده که از سوی برخی باشگاه‌ها نادیده گرفته شده است.

وی ادامه داد: فصل گذشته گفتند، اگر مشخص شود باشگاهی سقف قرارداد را رعایت نکرده، آن باشگاه جریمه می‌شود و هم بازیکن. این در حالی است که اکنون برخی از مدیران عامل می‌گویند که سقف را رعایت نکردند وحتی برخی پرونده‌ها به کمیته‌ انضباطی رفت و مشخص شد که تخلف صورت گرفته ولی متاسفانه هیچ برخوردی با متخلفان صورت نگرفت. قوانین باید پشتوانه اجرایی داشته باشد. نمی‌شود که باشگاهی مثل نفت قوانین را رعایت کند و برخی دیگر آن را به سخره بگیرند. این پدیده خیلی بدی است.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران در ادامه گفت: متاسفانه قوانین سازمان لیگ عملا به اجرا در نمی‌آید. در حالی که از قبل اعلام کرده بودند که مهلت نقل‌وانتقالات تا پنجشنبه است و کمیته‌ انضباطی هم گفت که باشگاه‌های بدهکار حق ثبت قرارداد ندارند، باشگاه‌ها کار خود را کردند و به دلیل این که باشگاهی قراردادش را ثبت نکرده بود، مهلت را تمدید کردند. ای کاش کمیته‌ انضباطی نمی‌گفت که "تحت هیچ شرایطی" اجازه ثبت قرارداد به بدهکاران را نمی‌دهد و شان خود را حفظ می‌کرد.

وی افزود: متاسفانه قوانین سازمان لیگ به راحتی شکسته می‌شوند. این مساله تبعات خطرناکی دارد چون باشگاه‌ها حس می‌کنند که راحت می‌توانند قوانین را زیر پا بگذارند. به این ترتیب به این نتیجه‌ می‌رسیم که نمی‌شود روی قوانین سازمان لیگ حساب کرد و طبق آنها برنامه ریخت!

قنبرزاده همچنین درباره این که آیا قوانین سازمان لیگ درباره سقف بودجه و ممنوعیت ثبت قرارداد بدهکاران عملی است یا خیر، اظهار کرد: ما یا صفر هستیم یا صد. پیش از این پیشنهاد داده بودیم که به جای ممنوعیت کلی ثبت قرارداد باشگاه‌های بدهکار به آنها بگویند که اگر بیش از ۵۰۰ میلیون تومان بدهی دارند، فقط می‌توانند سه بازیکن جدید جذب کنند یا کارت بازی بازیکنان جدیدش صادر نمی‌شود تا وقتی که تسویه حساب کنند. هنوز هم دیر نشده و سازمان لیگ می‌تواند کارت بازی بازیکنان باشگاه‌های بدهکار را تا زمان تسویه حساب صادر نکند.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران در ادامه درباره وضعیت مالی باشگاه خودش نیز گفت: ما نه تنها بدهکار نیستیم که مبلغ قابل توجهی از سازمان لیگ طلب داریم. وضعیت طوری است که احساس می‌کنیم از قانونمند عمل کردن ضرر می‌کنیم. ما هم باید مثل برخی از باشگاه‌ها بدهکار شویم و طلبکارانمان را به سازمان لیگ حواله دهیم تا از طلب‌هایمان،‌ بدهی‌هایمان را پرداخت کنیم! اوضاع برعکس شده و باشگاه‌هایی که قانونی عمل می‌کنند، متضرر می‌شوند. شاید بهتر است ما هم رویه خود را تغییر دهیم.

وی در پایان درباره میزان طلب باشگاهش از سازمان لیگ گفت: این سازمان پس از پایان مسابقات باید حساب‌هایش را تسویه می‌کرد ولی هنوز این کار را انجام نداده است. فکر نمی‌کنم طلب ما از سازمان لیگ از ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان کمتر باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391