برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

باشگاه‌هایی که در صف اول بستن قراردادهای میلیاردی هستند

دوشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۰۲:۴۱ — ایسنا

اینکه در فوتبال بازیکنانی وجود دارند که با جان و دل زحمت می‌کشند شکی نیست، اما کسانی هم وجود دارند که پول باعث یاغی شدن آن‌ها شده و از هیچ صحبت و حرکتی ابایی ندارند و در این بین رفتار باشگاه‌ها و بعضا فدراسیون فوتبال از همه جالب تر است. جایی که با کسانی که حرمت فوتبال را زیر پا می‌گذارند نه تنها برخوردی نمی‌شود بلکه به سرعت نیز بخشیده می‌شوند.

اگر بخواهیم گریزی به این رفتارها بزنیم بهتر است از ملی پوشان شروع کنیم، جایی که رحمتی چندی پیش اعلام کرد که قصد ندارد برای تیم ملی بازی کند و کی روشی هم که از فوتبالی کاملا حرفه ای وارد فوتبال ایران شده قید این بازیکن را زد و اعلام کرد که جایی در تیم ملی نخواهد داشت، البته در این بین بودند کسانی که در برابر رفتار کی روش جبهه گرفتند و او را غریبه پنداشتند و رحمتی را بازیکنی با غیرت!

در ادامه صحبت‌های رحمتی، عقیلی مدافع تیم ملی نیز به ناگاه شبانه اردوی تیم ملی را ترک کرد و کی روش نیز بدون تردید این بازیکن را کنار گذاشت؛ کی روش رفتاری را با این بازیکنان کرد که اگر نگوییم تمام، ولی اکثر مربیان وباشگاه‌ها با آن غریبه هستند؛ مسوولان فوتبال کاری کردند که بازیکن سالاری حرف اول را در فوتبال ایران بزند؛ اگر قبول کنیم که این بازیکنان مهره‌های قابل اعتماد فوتبال هستند، اما این دلیل نمی‌شود که بازیکنان به خود اجازه دهند هر رفتاری را از خود به نمایش بگذارند!

برخی بازیکنان نیز فصل نقل و انتقالات را بی نصیب نگذاشتند و رفتارهای بچگانه و پول پرستانه خود را تکمیل کرده و صحبت هایی را علیه باشگاهشان انجام داده‌اند البته سهم باشگاه‌ها در این رفتارها کمتر از خود بازیکنان نیست.

اگر مدیران باشگاه‌ها به جای قراردادهای میلیاردی برخوردی متناسب با رفتار بازیکنان داشته باشند و به شدت با چنین بازیکنان زیاده خواه برخورد می‌شد شاید این رفتارهای غیر حرفه‌ای از فوتبال ایران رخت بر ببندد. مشت آهنین بهترین برخورد با چنین بازیکنان مادی گرا است.

یکی دیگر از اتفاقات جالب فصل نقل و انتقالات نیز حرکت بازیکن ذوب‌آهن، پیام صادقیان است که با وجود قرارداد با تیم ذوب‌آهن صحبت هایی را علیه این باشگاه انجام می‌دهد و به ستایش تیم جدیدش می‌پردازد که واقعا نمی توان روی این حرکت اسمی را گذاشت!

البته خود باشگاه‌ها نیز در این ناهنجاری‌ها نقش به سزایی را داشتند جایی که اوایل فصل نقل و انتقالات مدیران سه باشگاه استقلال،‌ پرسپولیس و سپاهان صحبت‌هایی را مطرح کردند مبنی بر اینکه می‌خواهیم قراردادهای میلیاردی را ریشه کن کنیم، ولی باز هم خودشان در صف اول بستن قراردادهای میلیاردی هستند و هیچ کس هم نیست تا در برابر چنین باشگاه‌هایی بایستد و نگذارد تعداد بازیکنانی که یک شبه به بازیکنان میلیاردی تبدیل شدند، بیشتر از این رشد کند.

اگر بخواهیم سهم باشگاهها را در طغیان گری بازیکنان حساب کنیم براستی چقدر در این امر مقصر هستند؟

حسن حاج رسولیها، کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که نقش باشگاه‌ها در طغیان گری بازیکنان چقدر است، به خبرنگار ورزشی ایسنا در اصفهان گفت: شک نکنید که باشگاه‌ها مقصر اصلی هستند و تا حدودی بازیکنان نیز بی تقصیر نیستند؛ چه کسی بازیکنان را ارزش گذاری می کند؟ چه کسی روی بازیکنان قیمت می گذارد؟ چرا بازیکنی که ۲۰۰ تومان می ارزد باید میلیاردی پول بگیرد؟

وی با بیان اینکه همه اینها از چشم و هم چشمی مدیران است، عنوان‌کرد: برخی مدیرانی که ورزشی نیستند به دنبال خبرسازی هستند و برای اینکه مطرح شوند چنین قراردادهایی را با بازیکنان می‌بندند و باعث ناهنجاری هرچه بیشتر فوتبال می‌شوند.

حاج رسولیها در پاسخ به این سووال که چرا مدیرانی که اوایل فصل نقل و انتقالات اعلام کردند با بستن قراردادهای میلیاردی مخالف هستیم، ولی باز هم خرج‌های میلیاردی می‌کنند، افزود: زمانی یک مدیر می‌گوید من قرارداد میلیاردی نمی بندم، ولی وقتی می‌بیند مدیر باشگاه دیگری که از لحاظ تیمی از تیم خودش پایین تر است قراردادهای میلیاردی می‌بندد خوب بیکار نمی نشیند و او هم خرج‌های میلیاردی می‌کند.

وی خاطرنشان‌کرد: فقط به دلیل اینکه بازیکنی متعلق با باشگاهی اسم و رسم دار است حاضر هستند بابتش پول هنگفتی بدهند باور کنید بازیکنان باکیفیتی در لیگ دسته یک و لیگ برتر هستند که قیمت‌های آنچنانی هم ندارند؛ من امیدوارم این وضعیت سروسامان پیدا کند و به گونه‌ای پیش نرود که باعث عصبی شدن مردم شود چرا فوتبال باید به جایی برود که بازیکن به مربی، مربی به مدیر و...توهین کند و اینگونه رفتارها باعث شود هیچ کسی از این فوتبال لذت نبرد؟

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: اگر اینگونه پیش برود این فوتبال را باید تعطیل کرد تا اوضاع و احوال بهتر شود چرا اینقدر جنگ اعصاب به راه می اندازند؟ باید کسی پیدا شود تا این اوضاع درست بشود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391