برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کامبوزیا: از ۹۰درصد مدیران لیگ برتری فوتبالی‌تر هستم

چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۳ — فارس

گزینه مدیرعاملی پرسپولیس گفت: فقط همین را باید بگویم که از ۹۰ درصد مدیران لیگ برتر فوتبالی‌تر هستم.

محمد جعفر کامبوزیا

این روزها بحث برکناری محمد رویانیان از مدیرعاملی پرسپولیس و انتخاب جایگزین او سوژه اصلی فوتبالی‌ها شده است. می‌گویند محمدجعفر کامبوزیا که رئیس فدراسیون شطرنج است، گزینه اصلی برای جایگزینی محمد رویانیان است.

با این عضو جدید هیئت مدیره پرسپولیس در این خصوص صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

آقای کامبوزیا هنوز به مدیرعاملی پرسپولیس منصوب نشدید ولی سر و صدای زیادی به راه افتاده است.

هنوز که خبری نیست نه به بار است نه به دار. شما رسانه‌ها شلوغش کردید. هنوز جلسه هیئت مدیره پرسپولیس تشکیل نشده است و من هم از این اتفاقاتی که شما و همکارانتان از آن صحبت می‌کنید، هیچ خبری ندارم. به نظر من همه چیز بیش از اندازه بزرگ شده است.

اما پرسپولیس تیم بزرگی است و نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

اما به هر چیز باید به اندازه آن بها داد. من در مورد همه چیز این را می‌گویم نه فقط فوتبال و ورزش. در هر صورت هیچ اتفاقی نیفتاده اما بیش از ۴ روز است که همه روزنامه‌ها در مورد این مسئله می‌نویسند و جالب است که همه می‌گویند شنیده‌ایم.

به هر حال برای هواداران پرسپولیس مهم است. فردی که از طرف وزارت ورزش برای این باشگاه انتخاب شده، چه سابقه‌ای دارد.

باشگاه پرسپولیس و استقلال متعلق به وزارت ورزش است و این،‌آنها هستند که باید بگویند چه کسانی بیایند یا بروند. نه شمشیر بر گردن کسی گذاشته‌اند که به این باشگاه‌ها بیاید و نه به هنگام رفتن‌شان دست و پایشان را می‌گیرند که نروند. هر گاه ماموریت بدهند، باید در این باشگاه‌ها خدمت کرد و هر گاه ماموریت تمام شود،‌ باید آن را پذیرفت. البته این را هم بگویم که وزارت ورزش فقط هیئت مدیره این دو باشگاه را تعیین می‌کند و این اعضای هیئت مدیره هستند که مدیرعامل را تعیین می‌کنند و هنوز هم هیئت مدیره تشکیل نشده و چون با من هم صحبت نشده در مورد مدیرعاملی پرسپولیس هم فکر نکردم. از این شنیده‌ها زیاد است. اسم علی پروین و حمید سجادی هم مطرح است. پس این نشان می‌دهد که هر کسی از ظن خود برداشت می‌کند.

آقای کامبوزیا آیا شما فوتبالی هستید؟

من یک مدیر ورزشی هستم و همین را بگویم که از ۹۰ درصد مدیران حال حاضر لیگ برتر فوتبالی‌ترم. بنده مهندس ساختمان هستم و ۸ سال مدیر ارشد وزارت مسکن و شهرسازی بودم و ۸ سال نیز به عنوان مهندس فنی در معاونت فنی سازمان تربیت بدنی کار کردم.

به هر حال شما را به عنوان مدیر غیرفوتبالی و در حوزه شطرنج می‌شناسند.

شاید این طور باشد اما در بحث فنی مدیریتی من چیزی کم ندارم. زمانی هم که به فدراسیون شطرنج آمدم تقریبا این رشته به دلیل کمبود امکانات در سطح پایینی قرار داشت. ولی با ورود من این رشته کمی رشد کرد و چون در شطرنج غوطه‌ور شدم شاید به این نام معروف شده باشم اما بحث مدیریت کردن جداست. مگر همه این آقایانی که اکنون مسئول هستند فوتبالی‌اند. همین آقای رویانیان مگر ورزشی بود او عضو کمیته انقلاب بود و سپس به نیروی انتظامی رفت در نتیجه همین که من سال‌ها مدیر در وزارت ورزش بودم کفایت می‌کند و از این گونه مدیرها نیستم که بگویم از زمان طفولیت و نوزادی پرسپولیسی بودم.

حتما خبر دارید که روز گذشته برخی هواداران پرسپولیس مقابل در این باشگاه علیه برکناری رویانیان موضع گرفته و علیه شما هم شعار دادند. از این موضع‌گیری‌ها هراسی ندارید؟

برایم مهم نیست مگر هواداران پرسپولیس فقط همان ۶۰-۷۰ نفری هستند که مقابل باشگاه حضور پیدا کردند؟ مگر نمی‌گوییم این باشگاه طرفداران میلیونی دارد؟ البته این خیلی خوب است که هواداران از یکی خوششان می‌آید و او را حمایت می‌کنند و این اصلا اشکالی ندارد.

شما هم دوست دارید مثل محمد رویانیان محبوب شوید؟

محبوبیت با عملکرد کاری به دست می‌آید نه با تبلیغات. در هر جایی درست کار کنی مردم برایت ارزش قایل می‌شوند.

از لحاظ اقتصادی چه برنامه‌ای برای پرسپولیس دارید؟

تا زمانی که وضعیت اقتصادی باشگاه را ندانم نمی‌توانم برنامه‌ای برای اقتصاد آن داشته باشم.

می‌گویند باشگاه پرسپولیس بیش از ۲۰ میلیارد بدهی دارد؟

البته این صحبت‌هایی که می‌شود با حرف‌هایی که آقایان می‌زنند مغایرت دارد. آنها می‌گویند ما کار اقتصادی کردیم و امکانات آورده‌ایم و دلیل این بدهی میلیاردی چیست.البته من هم بر اساس اطلاعات خودم می‌گویم.

گفته می‌شود این بدهی انباشته است و مربوط به فصل گذشته نیست؟

این طور نیست آیا عدم پرداخت حساب بازیکنان فصل گذشته بدهی محسوب نمی‌شود؟ همین بدهی‌ها روی هم انباشته می‌شود و هیچ ربطی به مشکلات مالی پرسپولیس از قبل و بعد از انقلاب ندارد. تا زمانی که مسائل اقتصادی باشگاه شفاف‌سازی نشود نمی‌توانم در این رابطه اظهار نظری بکنم. قطعا در گذشته کارهای مثبتی صورت گرفته است ولی من هنوز اطلاعاتم کامل نیست.

ظاهرا وزارت ورزش قصد ندارد در فصل جاری به پرسپولیس و استقلال کمک مالی کند. به نظر شما در این شرایط کار کردن سخت نیست؟

قطعا درآمدزایی سخت است اما سیاست وزارت ورزش هم به این است که این دو باشگاه به سمت خصوصی‌سازی بروند. و لی برای خصوصی‌سازی باید منابع مالی مشخص شود و دارایی‌های این دو تیم نیز معلوم شود. اگر قرار است کسی این سرمایه را بخرد باید بداند که چه دارایی‌هایی دارد.اگر قرار است هر اتفاقی بیفتد قبل از هر چیز باید انضباط مالی و اداری در باشگاه پرسپولیس شکل گیرد.

پرسپولیس سال‌هاست با ناکامی روبرو شده و هواداران از این تیم انتظار قهرمانی دارند.این در شرایطی است که تیم رقیب یعنی استقلال در این سال‌ها همیشه در کورس قهرمانی بوده و توانسته جام بیاورد.

عمر پرسپولیس بیش از ۵۰ سال می‌گذرد و همیشه از این تیم توقع اول شدن دارند البته آرزو بر جوانان عیب نیست ولی باید همه شرایط را سنجید باید کار کارشناسی شود که چرا پرسپولیس در این سال‌ها نتوانسته نتیجه بگیرد.

شما به علی دایی اعتقاد دارید؟

بحث اعتقاد من نیست مگر علی دایی می‌خواهد در زمین بازی کند مگر نه اینکه در دو سال گذشته دنیزلی و ژوزه به این تیم آمدند و بازیکنان هم همگی از بازیکنان درجه یک فوتبال بودند اما ترکیب این مربیان با این بازیکنان جواب نداده است. این نشان می‌دهد که یک جای کار اشکال دارد و از بالا تا پایین باشگاه همه در این عدم نتیجه‌گیری مقصر هستند ولی هر چیزی میزانی دارد.

یکی از نگرانی‌های هواداران این است که چرا اکنون که وسط فصل نقل و انتقالات است وزارت ورزش تصمیم به تغییر در باشگاه پرسپولیس گرفته است؟

اگر وسط فصل این کار را انجام دهد یک جور ایراد می‌گیرند اولا که هنوز تغییری صورت نگرفته و این روزنامه‌ها هستند که این مسائل را می‌نویسند. رویانیان هم مدیر خوبی است و وزارت ورزش هم نمی‌خواهد چنین کاری بکند. ظاهرا یک مشکل اداری باعث این اتفاقات شده است. رویانیان هم برای این تیم زحمت کشیده و تیم خوبی تاکنون بسته و این هیئت مدیره است که در مورد ماندن یا رفتن ایشان تصمیم‌گیری می‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391