برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خسروی: دستمزد۹۰ داور و کمک‌داور لیگ برتری به اندازه یک بازیکن درجه دو است

دوشنبه، ۳ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۱۸ — فارس

داور پیشکسوت فوتبال ایران گفت: دستمزد ۹۰ داور و کمک داور ملی و بین المللی در یک فصل لیگ برتر به اندازه یک بازیکن درجه دو باشگاهی است.

علی خسروی

علی خسروی در مورد وضعیت دستمزد داوران، گفت: دستمزدی که داوران در لیگ برتر دریافت می‌کنند به هیچ عنوان در مقایسه با دستمزد بازیکنان قابل توجه نیست. در لیگ ۱۸ تیمی داوران برای هر مسابقه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. داور ۵۰۰ هزار تومان، کمک‌ها ۳۵۰ هزار تومان، داور چهارم هم ۲۵۰ هزار تومان اگر این ارقام را در ۳۴ هفته ضرب کنیم کل دستمزد ۹۰ داور و کمک داورانی که در یک فصل قضاوت می‌کنند برابر با ۴۵۹ میلیون تومان است. که با کسر مالیات دستمزد کل پول پرداختی به داوران و کمک داوران لیگ برتری ۴۱۳ میلیون تومان می‌شود.

وی افزود: این در حالی است که ۹۰ داور و کمک داور ملی و بین المللی فوتبال ایران حداقل ۱۵ سال و حداکثر ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه دارند و کل دریافتی این نفرات ۴۱۳ میلیون تومان در یک فصل است اما دستمزد یک بازیکن درجه دوم در لیگ برتر برای یک فصل قراردادی در حدود ۵۰۰ میلیون تومان است. آن هم با ۵ سال سابقه بازی در لیگ برتر، بنابراین بهتر است مسئولان کمیته و دپارتمان داوری به جای این همه کشمکش بر سر میز به فکر مسایل رفاهی، بیمه و خانواده داوران باشند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اگر هم دپارتمان و کمیته داوران نمی‌رسند که به مسایل رفاهی و زندگی داوران برسند حداقل بخشی از این مسایل را به کانون داوران واگذار کنند. خود من با ۵۲ سال سن هنوز ۲۰ سال سابقه بیمه ندارم بنابراین باید به فکر مسایل رفاهی، بیمه، وام و... داوران باشیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391