برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پرسپولیس شطرنجی شد

پنجشنبه، ۶ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۲۶ — خبرآنلاین

رویانیان از پرسپولیس رفتنی است و به احتمال فراوان کامبوزیا روز پنجشنبه جانشین او خواهد شد.

محمد رویانیان

روز یکشنبه و در کنفرانس خبری هواپیمای پرسپولیسی‌ها بود که رویانیان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین درباره اینکه ماموریتش دوماه است به پایان رسیده این واکنش را نشان داد:« اگر تصمیم به رفتن من باشد ، آن را با تمام وجود می پذیرم و اگر بخواهند هم مثل همیشه با تمام وجود به کارم ادامه می دهم.»{اینجا}جرقه زده شده بود و خود رویانیان هم می دانست که دستور از یک ماه قبل،برای برکناری اش رسیده است.چه اگر این طور نبود او بحث را ادامه نمی داد و بیشتر روی مسئله رفتنش مانور نمی کرد.او گفت حتی اگر از پرسپولیس برود باز هم در این تیم می ماند و کارهای اقتصادی انجام می دهد.
فردای این کنفرانس مطبوعاتی همه چیز آن طور که پیش بینی می‌شد رقم خورد.با روی کار آمدن خوردبین و کامبوزیا،(که از نفر دوم به عنوان مدیر عامل جدید سرخ‌ها نام برده می شد)رفتن رویانیان از پرسپولیس شدت بیشتری گرفت.گمانه زنی های متفاوت حتی شایعه را تا استعفای سردار که به همراه علی دایی به روسیه رفته بود(برای مذاکره و ایجاد تفاهم با تیم روبین کازان)پیش برد اما رویانیان از همان روسیه مصاحبه کرد و با تکذیبی ساده اعلام کرد نه استعفا داده و نه خبری از چیزی دارد.{اینجا}
این در حالی بود که در ایران خبر مثل بمب ترکیده بود و فدا حسین مالکی برکناری رویانیان را با رفتن منوچهر متکی از وزارت امور خارجه احمدی نژاد مقایسه کرد.پس از این اظهار نظر تقریبا برای چند ساعت همه چیز آرام بود تا اینکه بعد از ظهر،حوالی ساعت ۱۸ خبر رسید که نژاد فلاح از عضویت در هیئت مدیره پرسپولیس برکنار شده است و خوردبین و کامبوزیا به این جمع اضافه شدند.خبری که با اضافه شدن این دو عضو جدید،داشت به خبر رفتن رویانیان رنگی واقعی می پاشید.

در این بین پشت پرده رفتن رویانیان از پرسپولیس و ارتباط این اتفاق با یک هولدینگ،جریانات را وارد فاز جدید کرد.توافق بر سر اینکه با رفتن سردار ۵۱ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس به صاحبان این شرکت هولدینگ سپرده شود و آنها امور این باشگاه بزرگ پایتخت را در دست بگیرند.سردار یا این خبر را ندید یا اینکه نخواست از روسیه نسبت به آن واکنشی نشان دهد.
یک روز بعد،رویانیان که به نظر خودش هم با رفتنش کنار آمده بود مصاحبه ای با هواداران پرسپولیس کرد.او آنها را به آرامش دعوت کرد تا این آرامش سبب شود که جو پرسپولیس به هم نریزد.

رویانیان در همین مصاحبه تاکید کرد به خاطر رسیدن پرسپولیس به آرامش کنار می رود.او همچنین به هواداران قول داد که اوضاع تیمشان بهبود پیدا خواهد کرد و آنها نباید نگران چیزی باشند.
ساعاتی پس از اینکه سردار این مصاحبه را انجام داد بازیکنان پرسپولیس هم که در اردوی رامسر به سر می برند نامه ای خطاب به وزیر ورزش نوشتند تا با جلوگیری از این کار،قطار رو به حرکت پرسپولیس از ریل خارج نشود.اتفاقی که هیچ تاثیری نداشت و آن طور که از شواهد پیداست کامبوزیا که ریاست فدراسیون شطرنج را برعهده داشته است روز پنج شنبه رسما به عنوان مدیر عامل جدید سرخپوشان معرفی خواهد شد و سردار هم همانطور که خودش گفته می ماند تا کارهای اقتصادی باشگاه پرسپولیس را سر و سامان بدهد.کامبوزیا حتی مصاحبه ای هم کرده و علیه رویانیان موضع شدیدی گرفته است.اتفاقی که شاید واکنش سردار را هم به همراه داشته باشد.
سردار به همراه علی دایی در روسیه به سر می برد و بدون شک می داند که قرار است چه اتفاق هایی بیفتد.او به قول خودش رفت تا پرسپولیس در آرامش باشد.اتفاقی که با رویه در پیش گرفته شده بعید است بیفتد و این احتمال وجود دارد که با روی کار آمدن وزیر جدید،باز هم مدیر عامل جدیدی برای پرسپولیسی‌ها انتخاب شود و مدیریت کامبوزیا،چند ماه هم بیشتر دوام نداشته باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391