برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پرداخت های کلان، رویانیان را رفتنی کرد

پنجشنبه، ۶ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۰۹:۵۰ — گل

روزی که مدیران لیگ برتری به دیدار وزیر ورزش رفته بودند، مقرر گردیده بود سه تیم سپاهان و پرسپولیس و استقلال با هماهنگی همدیگر ، بازار نقل و انتقالات را کنترل کنند

علی دایی و محمد رویانیان

رفتن رویانیان از پرسپولیس را باید قطعی دانست. آنچه در این میان حائز اهمیت بوده نوع رفتن او و زمان آن است. اگر چه وفق قانون و با اتمام ماموریت او، باید رفتنش را امری عادی تلقی کرد اما وقتی متوجه می شویم وزارت ورزش نه تنها برای تمدید ماموریت سردار درخواستی نداده که نامه مسئولین نیروهای مسلح در این باره را هم بی پاسخ گذاشته اند در می یابیم که این رفتن دقیقا" مطابق میل متولیان ورزش مملکت است.

چرایی موضوع را هر کس به فراخور آگاهی خود تحلیل می کند. از معامله با بابک زنجانی – که اتفاقا" اصلا دلیل خوبی نیست زیرا این چهره اقتصادی تعاملات خوبی با دولت دهم داشته – تا حضور رویانیان در دفتر یک کاندیدای ریاست جمهوری که مورد قبول دولت نبود و بارها در روزنامه دولت علیه او گزارشات و انتقاداتی را نوشته بودند را به عنوان دلایل عزل کنونی رویانیان مطرح می سازند.

این اما همه ماجرا نیست. برخی خبرهای تایید نشده سمت و سوی ماجرا را به گوشه دیگری حواله می دهند.روزی که مدیران لیگ برتری به دیدار وزیر ورزش رفته بودند، مقرر گردیده بود سه تیم سپاهان و پرسپولیس و استقلال با هماهنگی همدیگر ، بازار نقل و انتقالات را کنترل کنند. آن روز در بند ششم بیانیه ای که مدیران لیگ برتری امضا کردند آمده بود«مدیران ۳ باشگاه استقلال، پرسپولیس و سپاهان به همراه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با حضور در دفتر سید حمید سجادی معاون ورزش و جوانان توافق نامه ای امضاء خواهند کرد تا از رشد بی رویه قیمت بازیکنان و کادر فنی جلوگیری به عمل آورند تا از خسارت موجود به فوتبال کشور و عدم توجه به کار در رده های سنی پایه ممانعت به عمل آید .» گویا دلایلی وجود دارد که رویانیان این معاهده را نقض کرده و نه تنها باب مذاکره با بازیکنانی که با دیگر باشگاهها قرارداد دارند را باز کرده اند- مانند دهنوی – که خودشان هم در کمیته انضباطی ادعا کرده اند ۸۰۰میلیون تومان نقد در هنگام عقد قرارداد به او داده اند. این موارد با آنچه تعهد داده بودند متناقض است.

رویانیان چند روز قبل در مصاحبه ای از سئوال جواب های سازمان بازرسی خبر داده و گفته بود« من ۲.۵ میلیارد گرفتم اما یک باشگاه صنعتی ۳۰ میلیارد پارسال خرید و خرج کرده است. چطور می‌شود که آن باشگاه صنعتی ۳۰ میلیارد خرج می‌کند اما همه به دنبال می کنند تا یقه مرا بگیرند. کسی نیست که بگوید آقایان این پول‌ها را از کجا می‌آورید؟ دیوان محاسبات و بازرسی به خاطر اینکه فقط من ۲.۵ میلیارد گرفتم چهار ماه مرا سوال و جواب کرده است. چهار ماه سازمان بازرسی به باشگاه من آمد و مرا به دیوان محاسبات احضار کرده است. البته افتخار می‌کنم که به بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات جواب دادم چون آنها بسیار قانونی عمل کردند و رفیق ما هستند ولی چرا من باید برای ۲.۵ میلیارد آنقدر جواب بدهم و به بازرسی و دیوان محاسبات بروم اما یک باشگاه تا ۴۰ میلیارد هزینه می‌کند و هیچ کس نیست که از آن بپرسد پول را از کجا می‌آورید. تازه این باشگاه صنعتی هم هست.

دولت مرا می‌شناسد و من هم دولت را می‌شناسم. به نظر شما چرا خصوصی‌سازی ما آنقدر در مجلس طول کشیده؟ به نظر می‌رسد آن طوری که من فکر می‌کنم این دو باشگاه مورد حمله و هجمه زیاد قرار گرفته‌اند. فقط در خصوص آنها حرف می‌زنند. اینکه پرسپولیس خصوصی شود به ضرر من نیست اما مطمئن باشید اگر بخواهد خصوصی شود الان شورای نگهبان با توجه به تاخیرات این موضوع را دچار مشکل می‌کند. اینها همه مشکل است و همه مسائل سیاسی است که من نمی‌خواهم به آن ورود پیدا کنم.»

حالا روایان اخبار می گویند آنچه باعث شده وزارت قید رویانیان را بزند «برهم زدن امنیت اقتصادی فوتبال» است. او به آنچه وزیر از وی خواسته بود وخودشان پای آن امضا زده اند اهمیتی نداده.پرداخت های فصل قبل و همین فصل و ریخت و پاش‌ها سر و صدای همه را بالا برده تا جایی که شنیده می شود در پی استعفای فتح الله زاده و نشست رییس هیئت مدیره آبی‌ها با وزیر هم این موضوع مطرح شده است. مسائلی که سبب گردیده تا دستمزدها به نحو عجیبی افزایش پیدا کند و حالا مدیرعامل پرسپولیس باید تاوان آن را بدهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391