برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سجادی: استقلال و پرسپولیس باید به مرحله بازدهی و سوددهی برسند

یکشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۳۴ — فارس

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت و جایگاه دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در رونق ‌بخشی به ورزش کشور، بحث خصوصی سازی و واگذاری سهام این دو باشگاه به بازار بورس را از اهم مسائل آنها عنوان کرد.

حمید سجادی

به نقل از سایت وزارت ورزش و جوانان، سید حمید سجادی که عصر روز گذشته در جمع اعضای هیئت مدیره و پیشکسوتان باشگاه استقلال سخن می‌گفت، گزارشی از بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان وزارت ورزش و جوانان در خصوص چگونگی روند اجرای طرح خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ارائه کرد.

وی در ادامه با مهم خواندن اجرایی شدن خصوصی سازی این دو باشگاه با هدف رفع مشکلات آنها اظهار داشت: اگر خواستار رونق بخشی و اثر گذاری بیشتر این دو باشگاه هستیم باید تلاش کنیم آنها به مرحله بازدهی و سود دهی نزدیک شوند.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان به مشکلات عدیده این دو باشگاه اشاره کرد و افزود: در یک دهه اخیر پرسپولیس و استقلال با انبوهی از مشکلات مواجه بوده‌اند که در واقع از سال های پیش برای مسئولان و آیندگان به ارث گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: برای رفع چالش‌ها و موانع فراروی خصوصی سازی این دو باشگاه، باید در بخش‌های مختلف از جمله میزان درآمدزایی، بدهی‌ها، سوددهی و اموال مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گرفتند.

حمید سجادی درادامه به مؤلفه‌های درآمد زایی و سودآوری این دو باشگاه نیز اشاره کرد و با مهم خواندن آنها گفت: برای اجرایی کردن طرح خصوصی سازی دو باشگاه باید محیط حقوقی و قانونی ایجاد شود.

وی تأکید کرد: با توجه به مشکلات این دو باشگاه و تأثیرات آنها در رونق بخشی ورزش کشور، تصمیم بر این گرفته شده که پرسپولیس و استقلال خصوصی شوند.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تعامل و خرد جمعی را راهگشای بسیاری از مشکلات این دو باشگاه دانست و گفت: برگزاری چنین جلساتی با حضور پیشکسوتان و بزرگان ورزش کشور می‌تواند زمینه ساز رشد این دو باشگاه باشد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال نیز در این نشست ضمن قدردانی از تشکیل این جلسه در وزارت ورزش و جوانان گفت: با وجود مشکلاتی که فرا روی این دو باشگاه قرار دارد به این باور رسیده‌ام که اداره باشگاه‌ها به روش سنتی امکان پذیر نیست.

مقداد نجف نژاد با اشاره به پتانسیل‌های نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه ورزش کشور گفت: سرمایه‌ها و پشتوانه‌های خوبی داریم اما به درستی از آنها استفاده نمی‌کنیم.

وی توضیح داد: این موضوع در حوزه باشگاهداری نیز صدق می‌کند و می توان با شناسایی این سرمایه‌ها زمینه رشد باشگاه‌ها را ایجاد کرد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال دراین نشست به روند خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس واستقلال اشاره کرد و گفت: با ارائه این طرح، بررسی‌هایی در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت و به نتایج خوبی هم رسیدیم.

وی افزود: واقعیت این است که با وجود مسائل موجود، باشگاه‌ها در شرایط فعلی یا باید به شکل سنتی اداره شوند یا شیوه مدیریت کاملا حرفه‌ای را مورد توجه قرار دهند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال افزود: باشگاه‌های ورزشی در ایران سال‌ها به روش سنتی اداره شده‌اند و امروز با این سیر صعودی مسائل، مشکلات و نیازها، دیگر اداره باشگاه‌ها با این روش امکان پذیر نیست.

نجف نژاد همچنین گفت: اصلی ترین بحث در بخش خصوصی سازی کسب درآمد باشگاه هاست که بخشی از آن حق پخش تلویزیونی است.

وی ادامه داد :حق پخش حدود ۶۰ درصد از هزینه‌های یک باشگاه را تأمین می‌کند. در ایران چند باشگاه هستند که می‌توانند نیمی از هزینه‌های خود را تأمین کنند و اگر حق پخش هم پرداخت شود، آن باشگاه‌ها مشکلی ندارند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در پایان ضمن قدردانی از حضور پیشکسوتان دراین نشست، برگزاری چنین جلساتی با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان با پیشکسوتان فوتبال را بسیار اثر گذار توصیف کرد و گفت: بی‌تردید حضور جدی مسئولان باشگاه پرسپولیس می‌توانست به این نشست رونق بیشتری ببخشد.

در ادامه این نشست رغبتی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گزارشی از بررسی‌های صورت گرفته در وزارت ورزش و جوانان در خصوص روند خصوصی سازی این دو باشگاه ارائه کرد.

در این نشست هر یک از حاضران ضمن بررسی موضوع جلسه مشکلات خود را با حمید سجادی معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای مطرح کردند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391