برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حملات بی وقفه قلعه نویی به علیپور: حاج آقا فوتبالی حرف بزن نه حوزوی

دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۰۳:۵۴ — گل

برنامه تیتر داغ یکی از برنامه های ورزشی جوان پسند رادیو جوان است که هر روز ساعت ۱۱ علاقه مندان ورزش را با مصاحبه های داغ و حتی مناظره های پر مخاطب خود با مسائل روز ورزش آشنا می کند.مناظره چند سال قبل واعظی آشتیانی با فتح اله زاده یکی از مناظره های معروف این برنامه بود که همچنان در یادها مانده.

امیر قلعه‌نوعی

این برنامه امروز و به شکل غیر منتظره ای یک مناظره از پیش هماهنگ نشده را بین علیپور رییس کمیته منشور اخلاقی و امیر قلعه نویی برگزار کرد.استارت این مناظره از روز قبل خورد وقتی امیر قلعه نویی در این برنامه حملاتی را متوجه رییس کمیته منشور اخلاقی کرد و در پاسخ به سوال مجریان برنامه که از او در رابطه با حق علیپور برای پاسخگویی به اتهامات او پرسیدند اعلام کرد که حاضر است روز بعد هم در مناظره ای با علیپورشرکت و در حضور او اتهاماتش را تکرار کند.

پس از این حرف تیم تهیه کننده این برنامه قرار گذاشتند که در برنامه روز بعد مناظره ای را بین این دو برگزار کنند.

امروز صبح از این برنامه با علیپور تماس گرفته شد و رییس کمیته منشور اخلاقی بی آنکه مطلع باشد امیر قلعه نویی روی خط است و به حرف های او گوش می دهد ۵ دقیقه صحبت کرد و به بیان مواضع خود در رابطه با امیر پرداخت.پس از پایان این صحبت‌ها امیر قلعه نویی ناگهان روی خط آمد و به لحنی تند و برآشفته به پاسخگویی به اتهاماتی پرداخت که به او نسبت داده شد.علیپور که جا خورده بود به گفته مسولان این برنامه نتوانست به خوبی جواب امیر قلعه نویی را بدهد و قسمت اول این مناظره به سود سرمربی استقلال به پایان رسید.

این هم متن مکالمات مطرح شده:

مجری :اقای علیپور.ما دیروز با آقای قلعه نویی صحبت کردیم.ایشان اعتقاد داشت که در بحث توپ‌ها سازمان لیگ باید اظهار نظر کند اما شما از لفظ مافیا استفاده کردید وهمچنین مطرح کردید که سیل ایشان را می برد.درسا است؟

علیپور :ببینید بازیکنان و مربیان حق دارند درمورد مسائل فنی اظهار نظر کنند مشروط بر اینکه منطبق با آیین نامه رابطه باشگاهها با سازمان لیگ باشد.ما درخواست کردیم موارد انتقادی یا پیشنهادیاز طریق مدیران باشگاه‌ها به سازمان لیگ منتقل وظرف یک هفته پاسخ لازم از همان طریق داده شود.

مجری:ببینید بعد از نزدیک سی سال حضور در فوتبال این حق آقیان دایی و قلعه نویی است که در مورذد کیفیت توپ صحبت کنند.

علیپور:توپ یک اشکال فنی است و باید در جای خودش مطرح شود.این شرکت اسپانسر هم استقلال است و هم پرسپولیس و ممی توان از طریق مدیرعامل این انتقاد را مطرح کرد.اظهارنظر فنی ارتباطی به ما ندارد و سازمان لیگ بررسی می‌کند .ما وارد بحث شدیم چون آقای قلعه نویی در مورد مسائل دیگری حرف زدند .گفتند اگر جریان توپ را دنبال کنید به مافیا و فساد در فوتبال می رسید یا اینکه تا زمانی که کت و شلوار و عسل داده می شده کسی کاری به کار ایشان نداشته و حالا که دیگر کت و شلوار و عسل نمی دهند افراد منشوری می شوند.ما از مدیرعامل و سرمربی محترم باشگاه خواستیم مستندات خود را ارائه دهند.اگر من هم وسط باشم یا دوستان مندر این قضیه می شود توسط سازمان های نظارتی و حراست و سازمان بازرسی کل کشور می توان بررسی کرد.اینکه به صورت کلی یک سازمان را متهم کنند که درست نیست.اگر هم ما حرفی زدیم و مصاحبه ای کردیم به همین دلیل بوده.من هفته قبل هم از آقای فردوسی پور گله دارم که در برنامه ۹۰ از قول من اعلام کرده اند که هر کس علیه توپ حرف بزند منشوری می شود.خیر.تکذیب می کنم.بحث فنی انتقادات دوستان در مورد توپ به سازمان لیگ مربوط است.گروه کارشناسان هم پاسخ می دهند.افرادی که به صورت غیر حرفه ای دیگران را زیر سوال می برند خواستیم تا

هر چه سریعتر موارد و مستندات را به ما یا مراجع بالاتری مثل سازمان بازرسی انتقال دهند تا با هر متخلفی برخورد شود.

مجری :آقای علیپور اجازه بدهید این برنامه را سه نفره ادامه بدهیم.آقای قلعه نویی هم آمدند روی خط .آقای قلعه نویی سلام.

قلعه نویی:من هم سلام عرض می کنم خدمت شما و شنوندگان عزیز.در خدمتم.

مجری:آقای علیپور پشت خط هستند و می گویند انتقادات فنی شما از توپ به سازمان لیگ بر می گردد.ایراد ایشان به بحث مافیای شماست که می گویند باید مستندات اعلام کنید.

قلعه نویی :مستندات را حالا صحبت می کنیم.من از آقای علیپور چند تا سوال دارم . ایشان که دم از آیین نامه می زند این حرفی که درمورد بنده زده بر اساس آیین نامه بوده که قلعه نویی را سیل می برد؟

مجری:جناب آقای علیپور؟

علیپور:من خدمت آقای قلعه نویی عرض سلام دارم...

قلعه نویی :بنده هم خدمت شما عرض سلام و ادب دارم.

علیپور : برای ایشان هم آرزوی موفقیت دارم.معمولا این اظهارات باید در یک فشای...

قلعه نویی : نه آقای علیپور شما این سوال را جواب بده.شما بفرمایید که این بر اساس آیین نامه است که شما می فرمایید آقای قلعه نویی را سیل می برد؟

علیپور:من نگفتم شما را سیل می برد.شما که باید در چارچوب صحبت کنید...

قلعه نویی:اصلا من در چارچوب صحبت نکردم آقای علیپور عزیز.شما در چارچوپ صحبت می کنید؟

علیپور:شما جای آنکه در چارچوب صحبت های فنی تو بگی می گویی اگر آقایان از ما آتو داشتند چی کار می کردند و چی کار می کردند...

قلعه نویی:آقای علیپور یک دقیقه اجازه بدید...

مجری:لطفا حرف هم را قطع نکنید و به هم پاسخ بدهید...

قلعه نویی:آقای علیپور همه این تخلفات که شما میگی را من انجام دادم.آیا اینکه شما میگی آقای قلعه نویی رو سیل می بره طبق آیین نامه است؟لابد شما آیین نامه رو بهتر می دونید.

علیپور:من نگفتم.

مجری:پس شما تکذیب می کنید؟

علیپور:من هیچ وقت نگفتم قلعه نویی رو سیل می بره.

قلعه نویی:خب خدارو شکر.پس این هیچی.حالا بحث دوم.شما مصاحبه کردی امروز درباره مسائل فنی استقلال نظر دادی.این را هم تکذیب می کنی؟

مجری:چی بوده آقای قلعه نویی؟

قلعه نویی:ایشون امروز مصاحبه کرده که آقای فتح اله زاده یک تیم خیلی قوی بستند و همه بازیکنای تیم ملی رو جذب کردن و اله بله.با این بازیکنان استقلال با هر مربی دیگری هم قهرمان می شود.این رو گفتن آقای علیپور؟

علیپور:بله من اینو گفتم.دلیلشم اینه که آقای قلعه نویی یه جایی فرموده بودن به یه دوست مشترکمون که اینا دنبال اینن که استقلال تضعیف بشه منم به اون دوست مشترکمون گفتم ...

قلعه نویی:آقای علیپور...

علیپور:اجازه بدین حرفم تموم بشه.

قلعه نویی:من این رو تو روزنامه گفتم.آیا ربطی به شما داره؟

علیپور:شما وقتی که آقای امیر عرب تشریف داشتن ...

قلعه نویی:اجازه بفرما...

علیپور :شما اجازه بفرما...

مجری:تو رو خدا تو حرف هم نپرین به هم فرصت بدین.

قلعه نویی :ایشون حرف بزنه.ایشون حوزوی و خیلی شیک بریده بریده حرف می زنه

علیپور:خیر.فوتبالی صحبت می کنم.آقای فتح اله زاده هم در جریانه آقای پورحیدری هم در جریانه.ما در فدراسیون فوتبال یک جلسه ای تشکیل دادیم از جناب کفاشیان ،جناب تاج و سایر دوستان تقاضا کردیم به جهت اینکه استقلال امسال نماینده جمهوری اسلامی ایران در رقابت های آسیاییه،دو سال گذشته هم که آقای قلعه نویی با سپاهان حضور داشتن می تونن از آقای حسینی رییس هیات مدیره وقت سپاهان و آقای ساکت مدیر وقت خواستیم که از آقای قلعه نویی مربی تیم حمایت کنید ایشون رو عوض نکنید ایشون به عنوان یه مربی ایرانی حقشه بذارین نتیجه بگیره.متاسفانه ایشون جدا شد و اون اشتباهی هم که دوستان مرتکب شدن در استفاده از رحمان احمدی دو اخطاره تیمشون حذف شد.ما امسال از آقایون خواهش کردیم بدون اینکه ملاحظه رنگ آبی یا آقای فتح اله زاده یا قلعه نویی را بکنید،باشگاه استقلال به عنوان تیم ملی ایرانه.حمایت کنید.پیگیری مجدانه داشتیم که آقای آندو تیموریان و جواد نکونام در استقلال بمونن به دو دلیل.اول اینکه در تمام دنیا مثلا آلمان عمده بازیکنای ملی میان در یه تیم مثل بایرن مونیخ جمع میشن قهرمان لیگ قهرمانان میشن تیم ملیشون از تجمع بازیکنان در یک تیم سود می برن .ما اگر دنبال تضعیف آقای قلعه نویی بودیم من این همه شخصا پیگیری نمی کردم که آقای اندرانیک و آقای نکونام بیان و بمونن و هم اینکه آقای قلعه نویی می تونن پیگیری کنن هم از آقای رحیمی و هم از آقای فتح اله زاده و هم جباری که من پیگیری کردم که حتی جباری هم بمونه چون مصلحت فوتبال ما بود.استقلال الان تیم ملی دوم ماست.ما اگر دنبال تضعیف استقلال بودیم که خدای نخواسته امیر قلعه نویی زمین بخوره خدا مارو نبخشه.

قلعه نویی:آقای علیپور عزیز.همه این محبتارو انجام دادی.من نمی دونم دوستان به من چقدر وقت میدن؟

مجری:بفرمایید...

قلعه نویی:چطور تلاش شما برای نگه داشتن نکونام جواب داد اما برای نگه داشتن جباری جواب نداد؟این یه بحث.اما بحث دوم.آیا سلیقه مربی تیم ملی باید یاراشو نگه داره یا حجت الاسلام علیپور باید تلاش کنه؟شما که استقلال و قلعه نویی رو دوست داشتی چرا به من زنگ نزدی که فلانی من می خوام ورود کنم از نظر فنی کدوم این یارا به درد شما می خوره؟

علیپور:ما این رو با مدیرعامل محترم مطرح کردیم.

قلعه نویی:آخه مگه مدیرعامل، فنی کاره؟

علیپور:وظیفه هماهنگیش با شما با مدیرعامله.

قلعه نویی:اول اینکه ایشو.ن در رابطه با اینکه شما زحمت کشیدی ورود کردی که اصلا با بنده حرفی نزد.ببین من و آقای فتح اله زاده با هم رفیقیم آقای فتح اله زاده مدیر فنی هم هستش،خیلی مواقع هم در رابطه با موارد فنی با ایشون صحبت می کنم.می خوام بگم شما که اینقدر استقلالو دوست داشتی چطور به خودت اجازه دادی تو مسائل فنی استقلال بدون اینکه با قلعه نویی حرف بزنی ورود کنی؟این یک.

علیپور:ما دخالت نکردیما...

فلعه نویی:من از شما ممنوم اما...

علیپور:ما دخالت نکردیم

قلعه نویی:ببین آقای کفاشیان که زنگ زد به بنده و گوشی رو گذاشت رو آیفون شما هم تو اتاق بودی داشتی گوش می کردی محبت می کردی ولی عقل فنی میگه قبلش به من زنگ می زدی...کاش شما این تلاش رو برای نگه داشتن جباری هم انجام می دادی.

علیپور:انجام دادیم.خدا شاهده انجام دادیم.

قلعه نویی:اگه انجام دادی چطور اون نتیجه داد این نتیجه نداد؟

علیپور:نشد....

قلعه نویی:من از شما ممنونم نگاه ملی داشتی همه این کارارو انجام دادی.اما اینکه دلیل نمیشه خلاف قانون رفتار کنی؟شما یه جایگاه حقوقی داری.اگه شما قراره بگی قلعه نویی تخلف کرده خودتم تخلف کنی پس فرق اون لباس و اون منزلت و جایگاه شما با یه آدم عادی مثل قلعه نویی که اطلاعات نداره چه فرقی می کنه؟

علیپور:ما سعی کردیم تخلف نکنیم...

قلعه نویی:همین که ورود کردی به مسائل فنی و گفتی این تیم مربی نداشته باشه هم قهرمانه این تخلف نیست؟

علیپور:نه من نگفتم...من نگفتم...

قلعه نویی:خدارو شکر.اینم که داری تکذیب می کنی.اگه تکذیب می کنی ادامه ندم؟

علیپور:من همیشه به خودتم گفتم اگه یه تیمی مثل مس کرمان ،مقاومت سپاسی رو بگیری تا آخرش بمونی قهرمان کنی اوج هنر جنابعالیه.البته نگه داشتن این هم بازیکن بزرگ ،مدیریت تیمیشون،مدیریت رفتاری شون بسیار سخته. و از دست هر کسی ساخته نمیشه.این را هم بپذیر که در جایی که کار می کنی و این همه بازیکن جمع شده ،حاصل یه کار تیمیه که جنابعالی در راس هرم فنیش قراردارید و در راس هرم مدیریتیش آقای فتح اله زاده قرار دارن و من دوستانه از شما یه خواهشی دارم....

قلعه نویی:بذار یکی یکی بریم جلو...آقای علیپور.شما این چند وقته زبان کس دیگه ای هستی.من خواهش می کنم وقت بگیرین چون اتین مهمه.

مجری:یک دقیقه وقت دارین.

قلعه نویی:بیشتر وقت بگیرین.این مهمه.میگی با مهره‌ها قهرمان می شم.آقای علیپور سال اولی که استقلال رو گرفتم سیزده تا ستاره رفت سیزده تا جوان گمنام اومد،بدون پول که خیلی خرج کرده باشیم ۲۰ درصد ۳۰ درصد بیشتر از فجر خرج کردیم با آوردن وحید طالب لو و اینا ،آیا اون موقه هم ستاره بودن؟این حرفو نزنین آقای علیپور.ما بعدها می خوایم یه متر و نیم جا بخوابیم.این حرفای دشمنای ما از زبان شما زده میشه.وحید طالب لو و مجتبی انصافی و داوود سیدعباسی و امیرحسین صادقی و پیروز قزبانی سالای اول من اومدن ستاره بودن برادر؟

علیپور:البته اون بازیکنایی که از فجر به شما دادیم همشون ستاره بودن.

قلعه نویی:کدوم بازیکن رو از فجر به ما دای ستاره بودن؟

علیپور:ما سیدعباسیو دادیم که ستاره بود.

قلعه نویی:شما حضور ذهن نداری چون با حب و بغض حرف می زنی.داوود سیدعباسی حاصل هنر مربیگری خود من بود در تیم امید.یا فراز فاطمی.آقای سید عباسی رو بیارین رو خط بپرسین کی شما رو شناسایی کرد و آورد تیم ملی امید تو غرب آسیا قهرمان شدیم؟آقای علیپور صحبت می کنی خدا رو در نظر بگیر با مطالعه حرف بزن....روز ی که داوود سیدعباسی رو آوردیم از صنعت نفت که رفته بود دسته یک آوردیم نه از سپاسی..خواهشا خدا رو در نظر بگیر...

علیپور:باشه.فاطمی آقای گل بود دادیم به شمایا نه؟

قلعه نویی:سال گذشته تراکتور نیم فصل اول کدوم مهره‌ها رو به عنوان ستاره داشت؟

سکوت....

مجری:آقای علیپور؟

علیپور:بله؟

مجری:صحبت کنین...

سکوت

قلعه نویی:آندو تیموریان از ما جداشده بود ،جاسم کرار جدا شده بود،آقای مممد نصرتی هم از ما جدا شده بود.آقای علیپور در نیم فصل اول فقط دوتا دروازه بان داشتیم.در استقلال اهواز که در نیم فصل دوم چهارم شدم،در مس کرمان که از روز یکه رفتم تیم دوم جدول شدیم اونجا هم این ستاره‌ها بودن؟

سکوت

مجری:خب آقای قلعه نویی زمان نداریم.آقای علیپور در ۳۰ ثانیه جواب بدین.

قلعه نویی:من میگم آقایون می خواین حرفی هم بزنین خدارو در نظر بگیرین...

مجری:خب..

قلعه نویی:اجازه بدین دو تام مطلب بگم.

مجری:خیلی کوتاه

قلعه نویی:سالی هم که رقتم سپاهانو گرفتم چهرم شدم آقای ساکت می دونه با همون بودجه سال قبلش ۲۰ درصد کمتر.روزی که می خواست با من قرارداد ببنده گفت بودجه کم شده.ما اومدیم مدیریت هزینه کردیم ۱۳ تا بازیکن رو جا به جا کردیم به جاش ۷ تا گرفتیم و برای سپاهان فرم سازی کردیم.سالی هم که اومدم استقلال رو گرفتم سالی بود که استقلال سیزدهم شد و نهم شد و همین آقایون بودن.آقای علیپور خدارو در نظر بگیر.سال گذشته هم که قهرمان شدیم ،سال قبلش استقلال با بودجه بیشتر سوم شد من اومدم.اینارم بگو آقای علیپور...

مجری:آقای علیپور...خیلی کوتاه

علیپور:قطعا همه ما هم می خوایم خدارو در نظر بگیریم و من شخصا به عنوان یک ایرانی برای آقای قلعه نویی و استقلال...

قلعه نویی:این حرفارو نزن ...اقا من از آقای علیپور یه سوال دارم.

مجری:بذارین حرفشونو یزنن آقای قلعه نویی.

قلعه نویی:بذارین پرسم.اول ماه رمضون رفیقم زنگ زد من تو مجلسی بودم نتونستم جواب بدم.اس ام اس داد.زنگ زدم.گفت فلانی.من تو یه محفلی بودم کلی آدم بودن.آقای علیپور هم بود.ایشون گفت ما امسال می خوایم آقای قلعه نویی رو فوتبالی بزنیم زمین.اینو گفتی آقای علیپور؟

مجری:جواب بدین آقای علیپور...

علیپور:من خواهش می کنم اون دوست عزیزت رو بیار رو در رو کن با بنده...

قلعه نویی:من می خوام تو یه برنامه رادیویی یا تلویزیونی باشه.

مجری :اصلا همین برنامه.

قلعه نویی:همین برنامه.شما دو دفعه تو سونای آقای فتح اله زاده نگفتین...قلعه نویی بنز می خره و برج می سازه...

علیپور:اصلا...اصلا...

قلعه نویی:من اگه برج داشتم تومنی دو.ریال مال من بقیش مال خیریه.

مجری:من ممنونم از دو بزرگوار...

علیپور:اون رفیقتو بیار...

قلعه نویی:با دوربین میایم...

علیپور:با دوربین بیاین...

مجری:من ممنونم از دو بزرگوار.هر دو کار داشتن اما شهامت اینو داشتن بیان شفاف سازی کنن.آقای قلعه نویی که چهارشنبه بازی دارن.

قلعه نویی:مگه تمرکز میذارن برای ما؟البته خوب شد آقای علیپور همه رو تکذیب کرد.

***

راند اول مناظره اعلام نشده این دونفر کاملا به سود امیر قلعه نویی به پایان رسید.اگر قسمت دومی هم باشد طرفین قطعا با مدارک و مستندات شرکت می کنند.البته امیر قلعه نویی نیازی به روکردن مدرک ندارد چرا که توپ را در زمین علیپور انداخته.علیپور باید پاسخگوی اتهاماتی باشد که زده .برگ آخری که امیر رو کرد مخصوصا بر سر آن جلسه خصوصی در سونا علیپور را احتمالا در موضع دشواری قرار خواهد داد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391