برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

داوری: هنوز بسیار بی‌تجربه هستیم

چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۴۶ — ایسنا

اینتراخت براونشوایگ پس از نخستین بازی‌هایش در بوندسلیگای یک با ستایش فراوانی روبه‌رو شده است. اگرچه بازی خود برابر دورتموند را واگذار کرد و دومین شکست پیاپی خود را به چشم دید اما نمایش خوب تازه‌واردها و دانیل داوری از دید کارشناسان فوتبال آلمان دور نماند.

پایگاه اینترنتی بوندسلیگا در گفت‌وگویی با دانیل داوری با او از نخستین حضورش در بوندسلیگای یک و همچنین عملکرد همبازیانش در این رقابت‌ها صحبت کرد. متن این پرسش و پاسخ در زیر می‌آید:

آقای داوری شما و همبازیانتان هنوز هم حضور در بوندسلیگا را به عنوان ماجراجوی بزرگی تصور می‌کنید؟

نمی‌دانم آیا ماجراجویی واژه درستی است یا خیر اما حقیقت آن است که من خودم در دورتموند نخستین بازی بوندسلیگایی‌ام را تجربه کردم. بازیکن حتی اگر در پایان بازی امتیازی را هم به دست نیاورد، از حضور در بوندسلیگا لذت می‌برد. روی هم رفته هنوز بسیار بی‌تجربه هستیم. بسیاری از ما اکنون نخستین یا دومین بازی بوندسلیگایی خود را انجام داده‌اند. بدیهی است هم‌چنان با احترام فراوانی از سوی بوندسلیگا و دیگر تیم‌ها همانند دورتموند روبه‌رو هستیم. با این همه هیچ ترسی نداریم و در مقابل، شجاعانه به هر مسابقه پای می‌گذاریم.

آیا شکست در دورتموند یکی از بازی‌هایی بود که با وجود نبردن از آن لذت بردید؟

وقتی که فرد در بوندسلیگا اجازه‌ بازی می‌یابد، باید اساسا از این موضوع لذت ببرد. بدیهی است وقتی که تیم بدون امتیاز به خانه برمی‌گردد، ناراحت باشد. با همه‌ اینها باید از هر بازی در بوندسلیگا لذت ببریم. هرچه باشد برای هرکدام از ما رخداد ویژه‌ای است که در آن حضور داریم.

آیا حضور در دورتموند برابر جمعیتی ۸۰ هزار نفری رخداد ویژه‌ای است؟

می‌خواستیم بازی در دورتموند را به رخداد کاملا ویژه‌ای تبدیل کنیم. از عهده‌ این کار هم برآمدیم. برای مدت زیادی مقاومت کردیم و نتیجه را نگه داشتیم. می‌توانیم از این بازی نکته‌هایی را یاد بگیریم. در واقع برابر یکی از بهترین تیم‌های اروپا حاضر شدیم. در این بازی برای زمانی طولانی بسیار خوب ایستادگی کردیم. می‌توانیم با اعتماد به نفس بالا در بازی خانگی بعدی برابر فرانکفورت حاضر شویم. آن‌چه برای ما در دورتموند رقم خورد، حمایت خوب هوادارانمان بود. آنها جو فوق‌العاده‌ای را پدید آوردند.

برای هواداران هم بوندسلیگا اتفاق تازه و ویژه‌ای است. نزدیک به ۷ هزار تماشاگر اینتراخت در دورتموند تیم را با فریادهای بلندشان حمایت کردند.

پشتیبانی همواره ارتباط تنگاتنگی با سبک بازی و نمایش ما دارد. هواداران درک بسیار خوبی داشتند از این‌که ما در دورتموند چگونه جنگیدیم و چگونه از بازی بیرون آمدیم. پس از گل ما جو ورزشگاه بسیار عجیب بود؛ چنان‌ که می‌توانستیم گل تساوی را هم به ثمر برسانیم. سر و صدای ورزشگاه بسیار زیاد بود.

در حال حاضر بزرگ‌ترین مساله‌ براونشوایگ چیست؟ آیا این مشکل بی‌تجربگی است؟

در بوندسلیگا دو هم تجربه کمی داشتیم. برای بسیاری از بازیکنان بوندسلیگا دو هم سرزمین تازه‌ای بود. با این همه در پایان صعود کردیم. فکر نمی‌کنم بتوان موفقیت یا ناکامی را با تجربه پیوند داد. تجربه با گذشت زمان به طور خودکار به دست می‌آید و بدیهی است که ما از هر بازی می‌آموزیم. حتی وقتی که امتیازهای ما از دو بازی نخست برابر برمن و دورتموند صفر باشد، باز هم از این دو بازی چیزهای بسیار زیادی را آموخته‌ایم. در بازی برابر دورتموند بار دیگر دیدیم که مهاجمان در بوندسلیگا کیفیت بسیار زیادی دارند. آنها از هیچ، موقعیت می‌سازند. تو حتی لحظه‌ای هم حق اشتباه نداری.

مهاجمان سه نفره شما برای دفاع چهار نفره دورتموند دردسرهای بزرگی را ایجاد کردند. آیا اینتراخت از نظر فنی می‌تواند بار دیگر شگفتی بیافریند؟

بدون تردید این یکی از قابلیت‌های ماست که قابل پیش‌بینی نیستیم. می‌توانیم با چیدمان‌های متفاوتی بازی کنیم و از نظر تاکتیکی بسیار انعطاف‌پذیر هستیم. مربی هم با آگاهی از این موضوع ما را تمرین می‌دهد و با دانستن این توانایی ما را هدایت می‌کند. می‌توانیم با این کار حریفانمان در بوندسلیگا را بارها غافلگیر کنیم.

با همه‌ تعریف و تمجیدها تیم نیازمند امتیاز است. آیا رفته‌رفته فشار را روی خودتان احساس می‌کنید؟

فشار همیشه هست. این طبیعی است که با فشار برای پیروزی در هر مسابقه روبه‌رو باشیم. با این همه اکنون به خاطر امتیازهایی که شاید هنوز به دست نیاورده‌ایم، خود را دیوانه نمی‌کنیم. بدیهی است که باید زمانی امتیازآوری کرد. این کاملا روشن است. با این همه از نظر ما پیشرفت تیم و هریک از بازیکنان در اولویت قرار دارد. تا زمانی که پیشرفت ما به همین شکل ادامه داشته باشد، همه چیز خود به خود درست می‌شود. به این موضوع باور دارم.

آیا پیشرفت برای رسیدن به سه امتیاز بازی برابر اینتراخت فرانکفورت کافی است؟

البته اما این کار آسان نخواهد بود. فرانکفورت هم دو بازی نخست خود را واگذار کرده است که برای آنها هم آسان نیست. ما فرانکفورت را از بوندسلیگای دو می‌شناسیم. آنها تیم بسیار قدرتمندی هستند. با این همه می‌خواهیم بهترین عملکردمان را ارایه دهیم؛ به‌ ویژه در حضور هوادارانمان و در ورزشگاهی لبریز از تماشاگر.

سرمربی شما از سیستم چرخشی درون دروازه تیمش خبر داده است. آیا باز هم احتمال می‌دهید که یکشنبه در بازی خانگی برابر فرانکفورت بتوانید نخستین بازی خانگی‌تان در بوندسلیگا را جشن بگیرید؟

واقعا خبر ندارم. مربی پیش از بازی با دورتموند در یکی از تمرین‌های میانه هفته به ما گفت که چه کسی درون دروازه می‌ایستد. حدس می‌زنم برای بازی بعد هم اتفاق مشابهی بیفتد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391