برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ال گیلانو: محض رضای خدا فحش نده!

پنجشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۰۱:۳۹ — گل

فحاشی در چند بازی اخیر الگیلانو به معضل فرهنگی اصلی این بازی جذاب تبدیل شده و باعث مسموم شدن جو ورزشگاه در این بازی سنتی رشت و انزلی شده است

اگر قصد ورود به یک استادیوم را دارید سعی کنید افرادی را که زیر سن قانونی هستند را با خود نبرید اما اگر برای دیدن یک دربی می روید حتما با خود پنبه را ببرید. شعارها در استادیوم گاهی به حدی می شود که از تلویزیون فقط صدای مجری بدون صدای پشت زمینه بازی را می شنوید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در الگیلانو شعارهایی هست که تماشاگران برای یکدیگر می خوانند. در شعارها " ابرار" یا " آبای" بودن خیلی مهم هست و هر کدام از دو طرف بر آبای یا ابرار بودن خود تکیه دارند. حال آنکه هر دو کلمه به معنی داداش است. اگر به ورزشگاه عضدی بروید حتما این شعار را ازکوچک و بزرگ خواهید شنید که بگوید " آبرار با تعصب" یا اینکه ملوانان از شعار معروفشان که "انزلیچی آبایه" حتما در ورزشگاه برای تهیج تماشاگران استفاده می کند. این شعارها هیچ منافاتی با یک شعار ورزشگاهی مناسب ندارد و شاید به نوعی به رخ کشیدن تعصب به شهر یا منطقه شان باشد. حال اگر تماشاگران بخواهند به نوعی از خجالت هم در بیایند آنگاه است که این کلمه بردار با انواع و اقسام الفاظ زشت و زننده جمع می شود و حرف هایی خواهید شنید که اگر تماشاگران در خانه بازی را تماشا کنند به هیچ وجه آن را بکار نخواهند برد و این برادر با زننده ترین کلمات تزئیین می شود.

به طر حتم اگر بازیکنی در این بازی گلزنی کند شعارهای تماشاگران به سمت اسطوره شدن آن بازیکن سوق پیدا می کند. مازیار زارع پس از زدن گل از راه دور به داماش بود که توانست لقب مازیار قایقران را از سوی تماشاگران ملوان بگیرد یا جهانگیر عسگری پس از زدن گل به ملوان بود که لقب جهانگیر شاه را از سوی تماشاگران نصیب خود کرد.

گاهی فحاشی‌ها آنقدر بازی را به حاشیه می برد که حتی مربی تیم ترجیح می دهد بازی را قطع کند. یک بازی خیرخواهانه برای حمایت از مردم زلزله زده یک دیدار ملوان و داماش صورت گرفت. تعداد تماشاگران در آن بازی آنقدرها هم چشمگیر نبود (۲۰۰۰ نفر) اما حاشیه های هواداران نسبت به هم به قدری زننده بود که احمدزاده ترجیح داد بازی نیمه تمام بماند.

چیزی که سال های بسیار زیادی است فوتبال گیلان را رنج می دهد و نمود آن در الگیلانو بیشتر است همین الفاظ زشت و زننده و توهین هایی است تماشاگران نسبت به هم انجام می دهند. حتی اگر شما یا لیدرها بخواهید تماشاگران را آرام کنند همیشه عده ای هستند که از کوره در بروند. الگیلانو با تمام زیبایی هایش همیشه این نقیصه را یدک می کشد. باید استارت یک بازی بدون توهین را در آینده نزدیک برای الگیلانو زد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391