برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عنایتی: زود ازدواج کردم و اهل شب‌ زنده‌داری نبودم

چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۰۳ — خبرآنلاین

ضا عنایتی در سن ۳۷ سالگی همچنان در فوتبال ایران می درخشد.

او در نوع خودش یک فوتبالیست تحسین برانگیز است ولی نکته تاسف آور در فوتبال ایران،جوان هایی هستند که به یکباره چهره می شوند ولی خیلی زود افت می کنند.عنایتی معتقد است که خیلی از این جوان‌ها زودتر از حد تصور به بعضی چیزها می رسند و خیلی زود هم آنها را از دست می دهند. دقایقی با عنایتی صحبت کردیم تا در مورد رمز ماندگاری اش در سن ۳۷ سالگی صحبت کنیم.

رمز سرحال بودن تو در سن ۳۷ سالگی چیست که اینقدر خوب در زمین می دوی و اینقدر خوب گل می زنی؟

باور کنید خیلی‌ها این سوال را از من می پرسند ولی رمز خاصی ندارد.وقتی آدم به شغلش اهمیت بدهد قطعا موفق می شود.من سعی کردم به شغلم یک نگاه حرفه ای داشته باشم و از خیلیچیزها دوری کنم.من هیچ وقت اهل شب زنده داری نبودم و همیشه هم در کنار خانواده ام هستم.سعی می کنم خیلی خوب استراحت کنم و وقتی بازیکن استراحت داشته باشد،انرژی در او ذخیره می شود و برای بازی و تمرین مشکلی ندارد.من کار خاص یا فوق العاده ای انجام نمی دهم و فقط سعی می کنم سالم زندگی کنم.

چرا بسیاری از بازیکنان جوان، رو به کارهای ناشایست و غیر حرفه ای می آورند؟

اول از همه باید گفت که همه چیز دست خود انسان است در ضمن فکر می کنم خیلی از بازیکنان بدون تلاش به یکباره به یک سری چیزها می رسند و همین چیزها را خیلی زود هم از دست می دهند.مثلا من قبل از آمدن به تهران و ادامه دادن فوتبالم در پایتخت،به یک محیط بزرگ وارد نشده بودم.وقتی به این محیط وارد شدم خودم را کنترل کردم در ضمن ازدواج کردن می تواند جلوی خیلی چیزها را بگیرد.زود ازدواج کردن یکی از دلایل موفقیت بازیکن است هر چند که در کنارش باید یک زندگی حرفه ای هم داشت و به خوبی تلاش و تمرین کرد.

یکی از موارد تاسف آور،استفاده از قلیان بین بازیکنان است که در یک دهه اخیر فراگیر شد.قبول داری؟

بله قبول دارم ولی این موضوع فقط معطوف به بازیکنان یا ورزشکاران نیست و به اکثر خانواده‌ها راه پیدا کرده است.ما اول باید ببینیم چه چیزی به جوان‌ها دادیم و چه چیزی از آنهامی خواهیم.جوان های ما به دلیل مشکلاتی که وجود دارد،به اندازه کافی امکانات ندارند تا انرژی خود را مصرف کنند.شما می بینید که دیگر خبری از زمین های خاکی نیست و این زمین‌ها جایشان را به سفره خانه ها،قهوه خانه‌ها اماکن تجاری داده اند.وقتی برای جوان‌ها امکانات نیست آنها به سمت دود و قلیان کشیده می شوند.

تا حالا شده که در زمین مسابقه احساس ضعف و ناتوانی کنی؟

خیر،من با این موضوع آشنا نیستم و اصلا احساس ضعف نمی کنم.خیلی راحت در زمین بازی می کنم و حتی برای بازی ۱۸۰ دقیقه ای هم توان دارم.باور کنید راست می گویم.

به فکرخداحافظی نیستی؟

خیر،تا زمانیکه احساس ناتوانی نکنم بازی خواهم کرد.اگر کمی احساس کنم که دیگر نمی توانم بازی کنم،به طور حتم خداحافظی می کنم.دوست ندارم در دوران افت از فوتبال کنار بروم.

امسال آقای گلی را می خواهی؟

تلاش می کنم که زیاد گل بزنم ولی موفقیت صبا مهمتر است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391