برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

انتقاد شدید فتح‌الله‌زاده از صداوسیما: پسرخاله و پسرعمه‌شان را سرکار گذاشته‌اند!

سه‌شنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۱ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه استقلال تهدید کرد اگر وضعیت حق پخش تلویزیونی به همین منوال باشد از حضور دوربین‌های تلویزیونی در بازی‌های تیمش جلوگیری می‌کند.

علی فتح‌الله‌زاده در نشست اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران با انتقاد شدید از وضعیت حق پخش تلویزیونی رقابت‌های لیگ برتر گفت: من حرفی زده‌ام که پای آن می‌ایستم، حتی اگر باعث از دست دادن شغلم شود. اگر وضعیت حق پخش تلویزیونی به همین منوال باشد من حاضرم از حضور دوربین‌های تلویزیونی در بازی‌های تیمم جلوگیری کنم.

وی ادامه داد: دو ماه پیش در فراکسیون تخصصی مربوط به این مساله در مجلس بحث حق پخش را مطرح کردم. آن‌جا به ما می‌گفتند که مدیران باشگاهی، مدیر هزینه هستند و من در جوابشان گفتم این مدیران ایرانی هستند که با وضعیت اسفبار فعلی مدیریت می‌کنند. مدیران باشگاه‌هایی مثل چلسی، منچستر و آرسنال اگر این وضعیت را ببینند اصلا به ایران نمی‌آیند، چه برسد که مدیریت کنند. فوتبال امروز پیچیده نیست و همه می‌دانند درآمد و هزینه‌اش کجاست. در آلمان ۵۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی است. این رقم در اسپانیا و ایتالیا بالغ بر ۶۰ درصد است. دیگر بدترین جا هم اگر بنگلادش باشد ۴۵ تا ۵۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی است.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: مدیران صدا و سیما می‌گویند که درآمدزایی وجود ندارد. من به آنها می‌گویم وقتی برای شبکه‌ای که با پنج نفر می‌شود اداره‌اش کرد ۵۰۰ نفر را سر کار گذاشته‌اند و پسرخاله و پسرعمه‌هایشان را به آن‌جا برده‌اند چرا حقوق آنها را ما باید بدهیم. این‌جا همان جایی است که عامل بدبختی فوتبال است. می‌دانم که این حرف‌ها برای من هزینه دارد و صدا و سیما از همین فردا در کار من می‌گذارد و مثلا از اتاقم فیلم می‌گیرد و می‌گوید که در اتاقش سوسک پیدا شده است! آنهایی که ما را می‌زنند و می‌گویند که مدیر هزینه هستیم باید بدانند که نصف درآمد ما را خودشان گرفته‌اند. بعضی مواقع برای دوستان صنعتی ما سوءتفاهم می‌شود. من خوشحال می‌شوم که به تیم‌های صنعتی سه برابر حالا پول بدهند اما حرفم این است که اگر حق آنها را می‌دهند ما را هم به جایی وصل کنند که حقمان را بگیریم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه گفت: در مجلس می‌گفتند که چرا دولت پول بیت‌المال را به استقلال و پرسپولیس می‌دهد. من با آقایان مجلسی درگیر شدم و گفتم کجا به استقلال و پرسپولیس پول می‌دهند؟ حق تلویزیونی این دو تیم ۳۰ میلیارد تومان است. نمایندگان مجلس آن ۳۰ میلیارد را به ما نمی‌دهند و می‌خورند و وقتی دولت ۶ میلیارد تومان به ما می‌دهد آن را در بوق و کرنا می‌کنند. ۳۰ میلیون ما را بدهید، ۶ میلیارد شما را نمی‌خواهیم.

وی ادامه داد: من اکنون عبوس و مضطرب و نگران و غمگینم. ابتدای فصل بودجه‌ی تیم ما ۲۳ میلیارد تومان بسته شد و من با ۱۵ میلیارد تومان تیم خود را بستم. قرار بود از آن ۲۳ میلیارد تومان ۱۰ میلیاردش را طبق مصوبه مجلس به ما بدهند اما تاکنون حتی یک ریال هم نداده‌اند. تیم‌مان هفته‌ی بعد با نماینده تایلند بازی دارد؛ در حالی که من نه پول هتل داده‌ام و نه اقدامات لازم را انجام داده‌ام و به همین دلیل مضطربم. اسپانسرم را هم اول فصل بسته‌ام و اسپانسر تمام پول را یکجا به من نمی‌دهد.

به گزارش ایسنا،‌ فتح‌الله‌زاده در ادامه از پیشنهادش به صدا و سیما سخن گفت: من به آقای ضرغامی گفتم که اگر می‌گوید اداره شبکه هزینه دارد یکی از شبکه‌های صدا و سیما را به من بدهد تا من آن را ۲۴ ساعته اداره کنم و نه تنها هزینه‌ای نگیرم بلکه ۲۰۰ میلیارد تومان هم به فدراسیون فوتبال بدهم تا بین تیم‌ها پخش کند. مرد است و حرفش. من ۲۰ سال است که در فوتبال مدیریت می‌کنم. فوتبال مثل گنج است و به هر طرفش که نگاه کنید پول است. من می‌توانم این پول را دربیاورم. حرفم این است که اگر دعوایی داریم همین جا بکنیم ولی بیرون از این جا از یکدیگر حمایت کنیم.

وی افزود: افسوس می‌خورم که ۱۵ سال از عمرم را در فوتبال گذاشتم و امروز فحش می‌خورم. من یک لکسوز ۱۵۰ میلیون تومانی داشتم و به بازیکنم دادم چون حاضر نبود قرارداد ببندد. آن‌وقت جایی نوشتند که فتح‌الله‌زاده ماشین خط خطی‌اش را به بازیکنش داده تا از بودجه‌ی باشگاه ماشین نو بخرد. باشگاه اگر پول داشت که به بازیکن می‌داد. یک روزنامه به شمال رفته و از آپارتمانی که به حنیف عمران‌زاده داده‌ام عکس گرفته و گفته که پنت‌هاوس فتح‌الله‌ازده ۲ میلیارد تومان می‌ارزد. به آنها گفتم ۴۰۰ میلیون تومان بدهید آن پنت‌هاوس مال شما.

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه خطاب به حاضرین در جلسه گفت: شما همه جبهه رفته‌اید ولی منتی نمی‌گذارید. شهدا بر ما منت دارند. ارتش به سربازانی که ۲۴ ماه در جبهه بودند در مراسمی یک نشان سربازی داد که یکی هم به من دادند اما هیچ روزنامه‌ای دو خط درباره‌اش ننوشت.

به گزارش ایسنا،‌ فتح‌الله‌زاده در پاسخ به سوالی درباره توپ‌های لیگ برتر و انتقاداتی که نسبت به این توپ‌ها شده است، گفت: صحبت من درباره توپ‌ها، صحبتی منطقی بود. من تخصصی در توپ ندارم، گفتم شاید آقای دایی که سال‌های زیادی فوتبالیست بوده به خاطر تخصصش وقتی می‌گوید توپ‌ها خوب نیست، حتما درست می‌گوید. صحبت من این بود که این توپ‌ها به رنگ فصل زمستان است و بهتر است آنها را به فیفا و AFC بفرستیم و در صورت تایید آنها از این توپ‌ها استفاده کنیم. من با یکی از مربیان سابق استقلال درباره پیراهن بازیکنان اختلاف نظر داشتم. او می‌گفت لباس‌ها به درد نمی‌خورد، اما من می دانستم که او به دنبال آوردن پیراهن از یک اسپانسر دیگر بود. من رفتم و لباس‌های با آرام آدیداس گرفتم و مارک قبلی را روی آنها زدم. بازیکنان هم آن را به تن کردند و باز هم گفتند که این لباس‌ها به درد نمی‌خورد. من آن آرم را از پیراهن کردم و گفتم که دیدید بهانه می‌گیرید، چون در این باره این مساله تخصص داشتم، صحبت کردم. درباره توپ همچنان روی نظرم هستم و معتقدم آنها را به باید به AFC و فیفا بفرستیم.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر این که نظرش درباره وزیر ورزش چیست؟ افزود: آقای سلطانی‌فر در سیستم‌ ورزشی کشور تجربیاتی دارند و همین این که در ورزش حضور داشته‌اند گامی به جلوست. ما در آستانه تحولات جهانی مثل بسکتبال، والیبال و حتی موفقیت استقلال در آسیا هستیم، باید از ما حمایت شود و من از مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنم که آقای سلطانی‌فر را تایید کند.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که رویانیان از طریق همکاری با همراه اول به دنبال درآمدزایی برای پرسپولیس است و آیا او در این باره برنامه‌ای ندارد؟ اظهار کرد: بگذارید یک چیز بگویم. بسیاری از این طرح‌ها را خود من خیلی سال قبل انجام داده و یا در آستانه انجام دادنش بودم. مثلا نوشابه انرژی‌زا که در سال ۲۰۰۴ تولید کردم یا همین ماجرای مسیج که زمانی که موبایل گران بود با آقای دانشجو، رضایی و وزیر ورزش صحبت می‌کردیم و به آنها گفتم که یک طرحی در ذهن دارم که برای افراد مسیج بیاید که آیا می‌خواهند به استقلال کمک کنند یا خیر و اگر آنها بله می‌زدند مقدار مشخصی از حساب‌شان به باشگاه استقلال پرداخت می‌شد. کار خوب، خوب است و مهم نیست که چه کسی آن را انجام می‌دهد. یکی از طرح‌های من این است که بعد از بازی‌های استقلال به هواداران مسیج داده شود که آیا می‌خواهند گل‌های استقلال در آن دیدار را ببیند؟ اگر می‌خواهند باید مبلغی را با مسیج به حساب استقلال بریزند و فیلم گل زده شده روی تلفن همراه آنها به نمایش در می‌آید. این فکر من است، از این برنامه‌ها زیاد دارم، اما کسی عمل نمی‌کند، شما فکر کنید که استقلال به پرسپولیس گل می‌زند و حداقل یک میلیون نفر می‌خواهند این گل را در موبایلشان ببینند. البته گل زدن به تیمی مثل سایپا شاید چند صد هزار بیننده داشته باشد، اما در بازی‌های داربی چندین میلیون نفر دوست دارند آن گل را روی موبایل‌شان داشته باشند.

فتح‌الله‌زاده در پایان و پاسخ به سوالی که گفته می‌شود کمک‌هایی که به استقلال می‌شود بالا بوده و این تیم موفق شده از این طریق بسیاری از بازیکنانش را جذب کند، گفت: خدا پدر تیموریان را بیامرزد و با ما راه آمد و مبلغ کمی را از ما گرفته، من مسئول توهم افراد نیستم چه کسی به من کمک کرده است؟ من حتی پولی که به نکونام داده‌ام را از محل درآمدهایمان در سازمان لیگ پرداخت کرده‌ام.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391