برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تبعیض بین استقلال و پرسپولیس با حکم کمیته انضباطی

دوشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۵۹ — خبرآنلاین

کمیته انضباطی در حالی به دلیل فحاشی تماشاگران استقلال از آنها یک امتیاز کسر کرده که در حرکتی مشابه و با همین جرم، پرسپولیسی‌ها تنها به پرداخت جریمه نقدی متهم شده اند.

حکم کمیته انضباطی به دلیل فحاشی تماشاگران استقلال،سایپا و ملوان کاملا عجیب است؛عجیب از این نظر که بعید است چنین حکمی اصلا به مرحله اجرا در بیاید. مثل تمام آن حکم هایی که فقط کاغذ سفید حرام کردند و در فدراسیون فوتبال،لای زونکن هایی که سال‌ها خاک خورده اند،بایگانی شدند.همین چند هفته پیش بود که حسن زاده،رییس کمیته انضباطی با عزمی راسخ سینه جلو داد و اعلام کرد به باشگاه های بدهکار اجازه ثبت قرارداد بازیکنانشان در هیئت فوتبال را نمی دهد.او پس از این نطق،هر بار که مصاحبه می کرد از جدیت در تصمیمی که گرفته بود حرف می زد و همه هم بر این باور بودند این بار دارد اتفاقات خوبی می افتد و بالاخره کسی آمد که سد بزرگی مقابل بی ثباتی ها،دور زدن‌ها و بدهکاری ها،قرار بدهد! اما فردای صبحی که زمان قانونی نقل و انتقالات به پایان رسید کسی به روی حسن زاده نیاورد که تا همین دیروز چه حرف هایی می زد و قرار بود چه تصمیماتی را اجرایی کند.
جالب تر از این اتفاق پافشاری مسئولان فدراسیون برای عدم تمدید مهلت نقل و انتقالات بود.وقتی علی فتح الله زاده از نبی خواست تا به دلیل حضور استقلال در اردوی اوکراین زمان نقل و انتقالات را سه روز دیگر تمدید کنند فدراسیونی‌ها با این درخواست مخالفت کردند.مخالفتی که فقط در ظاهر شباهت به مخالفت داشت و در عمل شرایط دیگری را رقم زد.استقلالی‌ها یک روز پس از پایان این زمان به ایران برگشتند و تمام بازیکنانشان با حضور در هیات فوتبال قراردادهایشان را امضا کردند. کک کسی هم نگزید که چرا این اتفاق افتاده است و چرا باید تیمی خارج از زمان تعیین شده،قرارداد بازیکنانش را ثبت کند.آن هم تیمی که مثل پرسپولیس بدهی های میلیاردی دارد و اصلا ثبت قرارداد بازیکنان این تیم از لحاظ قانونی با مشکل روبرو است.
امروز اما برگ دیگری از شاهکار فدراسیون نشین‌ها در حال ورق زدن است. یک بار دیگر از آن حکم های عجیب و غریب.حکمی که احتمالا مثل بیشتر حکم های کمیته انضباطی اجرا نمی شود و فقط عدم اجرای آن است که واژه عجیب را به آن نسبت می دهد.
صبح امروز و قبل از اینکه این حکم سنگین داده شود،کمیته انضباطی باشگاه های پرسپولیس،داماش،گسترش فولاد و تراکتورسازی را به دلیل رفتاری مشابه با جرایم نقدی روبرو کرد.جرمی که کاملا با جرم تماشاگران استقلال،سایپا و ملوان یکی است و اصلا مشخص نیست که به چه دلیلی جزای آن فرق می کند.پرداخت ۵ میلیون و ۱۰ میلیون تومان برای باشگاه های لیگ برتری به خصوص پرسپولیس رقم زیادی نیست که بخواهد آنها را زمین گیر کند اما از دست دادن همین یک امتیاز،شاید در آخرین روزهای فصل قهرمانی را از استقلال بگیرد.
حکمی که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای فحاشی تماشاگران استقلال ،سایپا و ملوان در نظر گرفته از لحاظ کلی حکم خوبی است،به شرطی که برای همه تیم‌ها با شرایط یکسان اجرا شود و طوری نباشد که یک تیم جریمه نقدی بدهد و از تیم دیگر امتیاز کم کنند.طوری نباشد که این حکم پس از شکایت باشگاه های لیگ برتری با بخشش روبرو شود و دوباره به جریمه نقدی تبدیل شود.اگر استقلال،پرسپولیس و بقیه تیم های بزرگ با جرایم اینچنینی روبرو شوند بعید است که تماشاگران آنها پیرو مکتب فحاشی در ورزشگاه‌ها شوند؛با این شرایط است که قطعا فضای استادیوم‌ها به سمتی می‌رود که سال هاست مسئولان برای سالم سازی اش تلاش می کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391