برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پشت پرده برگه‌ای که جلالی به بازیکن تراکتورسازی داد؛ کاغذی که جــادو نبود

سه‌شنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۴۷ — گل

این روزها فوتبال ما با اتفاقات عجیبی همراه است. در یک طرف از تبانی خبر می‌رسد و در طرف دیگر به کلاهبرداری و اخاذی از مردم برای فوتبالیست شدن برمی‌خوریم.

مجید جلالی

نکته حایز اهمیت، در جذب بازیکنان در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم بود. این موارد به قدری زیاد شد که عملا فرآیند انتقال بازیکنان را تحت تاثیر خود قرار داد. از قراردادهای غیرقانونی که ثبت شد تا بازیکنانی که با دو باشگاه قرارداد بستند، مواردی بود که در این روزها به گوش می‌رسید. البته باید توجه داشت که دیگر حرف‌ها در گوشی نبود و به رسانه‌ها کشیده شد. فوتبال ایران روزهای عجیبی را تجربه می‌کند و هر روز نیز بر اتفاقات آن افزوده می‌شود. در دیگر سو از جادو و قدرت‌های ماورایی گفته می‌شود.

در حقیقت، کار به جایی رسیده که دیگر می‌توان به جرات گفت عده‌ای خیال می‌کنند نتیجه فوتبال خارج از مستطیل سبز رقم می‌خورد! در سال‌های اخیر، مربیانی بودند که عملا به مدیر اجرایی جادوگران تبدیل شدند. خیلی از این مربیان که در این زمینه ید طولایی دارند، حتی تعویض و تاکتیک تیمشان را هم بر حسب دستورات جادوگر طراحی می‌کنند. البته خیلی از آنها هنوز با آن جادوگر معروف (ا.ا) در ارتباطند و خیلی‌های دیگر هم خیال خام نتیجه‌گیری با استفاده از این ابزار را بوسیده‌اند و گذاشته‌اند کنار. سال گذشته بود که مجتبی تقوی در یکی از بازی‌های سایپا کاغذی را به بازیکن تعویضی‌اش داد تا آن را به دست یکی از بازیکنان داخل زمین برساند. بعد از این اتفاق، خیلی‌ها گفتند این کاغذ، جادو بوده و شایعاتی دیگر به راه انداختند. صحت و سقم ماجرا هم مشخص نشد اما برای تقوی، همیشه این شایعات وجود داشت و خواهد داشت. حدود یک سال بعد از اتفاقی که در بازی سایپا افتاد، این بار در ورزشگاه آزادی چنین بحثی پیش آمد.

مجید جلالی قصد داشت تعویضی انجام دهد برای تدافعی کردن تیمش و البته حفظ نتیجه مساوی. آقا معلم، محسن ربیع خواه را به زمین فرستاد. البته تنها او را نه. بلکه با او، کاغذی هم وارد زمین شد تا به مهدی کریمیان برسد. بازیکنان تراکتور می‌گویند روی این کاغذ، نکات تاکتیکی نوشته شده بود اما شایعه سازان بحث جادو را به میان می‌کشند. می‌گویند این کاغذ جادو بوده اما کسی آن را تایید نمی‌کند. بازیکنان تراکتور معتقدند روی این کاغد نوع چینش بازیکنان طراحی شده بود و اینکه شعاع حرکتی آنها چگونه باشد. این کاغذ که به اعتقاد تراکتوری‌ها، برنامه‌های تاکتیکی رویش نوشته شده بود جادوی تاکتیکی جلالی بود برای موفقیت مقابل پرسپولیس. جادویی که راه به جایی نبرد. هر چند خیلی‌ها می‌گویند این جادو، واقعا جادو بود اما چون اثبات شده نیست ما نامش را می‌گذاریم جادوی تاکتیکی جلالی با استفاده از کاغذ. البته که این جادو جواب نداد و در نهایت این تراکتورسازی بود که روبروی پرسپولیس شکست خورد.

خرافات در فوتبال با توجه به فقر آگاهی رخنه می‌کند اما بعید است که مجید جلالی هم اهل این خرافه‌ها باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391