برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: دستورات احمدی‌نژاد عملی نشد

دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۵۸ — فارس

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: باید بر اساس جیب و امکاناتی که داریم بازی تدارکاتی برای خودمان بگذاریم.

علی کفاشیان در مورد وضعیت تیم ملی، مشکلات و برنامه‌های تدارکاتی که دارند صحبت‌های زیر را انجام داد.

با چینی‌ها برای میزبانی جام ملت‌های آسیا لابی کردید؟

با چینی‌ها که نه لابی نداشتیم.

خودتان گفتید قصد لابی کردن دارید؟

ما در آنجا جلساتی داشتیم و با ۱۸ - ۱۹ کشور آسیایی که آمده بودند جلسه برگزار کردیم. راجع به مسائل میزبانی هم صحبت کردیم و برخی اقداماتی که باید در اساسنامه فدراسیون و کنفدراسیون‌ها به وجود می‌آمد راجع به آن صحبت شد، جلسه خوبی بود و صحبت‌های خوبی مطرح شد.

شرایط را برای گرفتن میزبانی جام ملت‌ها چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظر من شانس زیادی داریم اما باید تدارک لازم را ببینیم، اینجا (مسابقات چین) با ۲۰ کشور صحبت کردیم و لابی انجام دادیم، اکثر هیئت‌ رئیسه‌ها را راضی کردیم و در کل جلسه خیلی خوبی بود.

گفتید شرایط را باید مهیا کنید، مگر شما از وزارتخانه امضا جمع‌آوری نکردید؟

باید بالاخره یکسری امکانات را فراهم کنیم و ورزشگاه‌ها را مهیای انجام بازی‌ها کنیم، ما با سایر کشورهای کاندیدا رقابت داریم، برخی مثل کویت و بحرین به ما گفته‌اند به نفع شما کنار می‌رویم. برخی مثل چین به ما گفته‌اند کمک‌مان می‌کنند تا میزبانی بگیریم. در این جلسه در مورد اعضای AFC و اینکه ارتباط بهتری با هم داشته باشیم و فعالیت کنیم صحبت کردیم، اساسنامه AFC باید تغییراتی کند که در مورد آن نیز صحبت شد.

در نبود شما رئیس هیئت فوتبال اصفهان برکنار شد.

چه کسی برکنار شد؟

ابرقویی‌نژاد رئیس هیئت فوتبال اصفهان

برکنار شد؟ چه کسی این را اعلام کرد؟

دیروز حکم برکناری او را زده‌‌اند!

چه کسی این حکم را زده است؟

مدیرکل تربیت بدنی اصفهان این کار را کرده است.

این اتفاق قانونی نیست، حکم هیئت فوتبال را رئیس فدراسیون باید بزند، از نظر ما ابرقویی‌نژاد رئیس هیئت فوتبال اصفهان است.

اطلاع دارید که در لیگ برتر برق ورزشگاه قطع شد؟

واقعا، برق کدام ورزشگاه ، در کدام بازی؟

در بازی پرسپولیس و ملوان در ورزشگاه آزادی برق رفت.

آن وقت چه شد؟

پس از آمدن برق بازی پس از ۵ دقیقه ادامه پیدا کرد.

خوب است که بعد از ۵ دقیقه برق آمد و بازی برگزار شد.

این طوری می‌خواهید میزبانی جام ملت‌های آسیا را بگیرید؟

نه این مشکلات را درست می‌کنیم و با بودجه‌ای که می‌گیریم ورزشگاه‌ها را می‌سازیم. این نیست که به همین شکل و با این امکانات بازی‌ها را برگزار کنیم با بودجه‌ای که به ما اختصاص پیدا می‌کند تلاش و سازندگی می‌کنیم.

وقتی امروز با کی‌روش صحبت می‌کردیم او می‌گفت باعث شرمندگی است هنوز اسپانسر گرفته نشده است و اینکه گفته رئیس جمهور باید در این مسائل کمک کند.

بالاخره تیم ملی ما به جام جهانی رفته است و در شرایط خاصی قرار داریم، در چین که با رؤسای فدراسیون کره جنوبی و ژاپن صحبت می‌کردم آنها می‌گفتند برنامه‌های تدارکاتی خود را برای بازی‌های دوستانه چیده‌اند به طور مثال رئیس فدراسیون کره می‌گفت یکسری بازی‌های سخت و تعدادی بازی‌های آسان در نظر گرفتیم که در کره و کشورهای دیگر برگزار می‌شود مثلا با برزیل، سوئیس، اکثر کشورهای اروپایی، کشورهای غربی و یکسری تیم‌های ضعیف بازی گذاشته‌اند و از الان برنامه خود را فیکس کرده‌اند، به راحتی مسابقات را تدارک می‌بینند و انجام می‌دهند اما ما به دلیل نداشتن امکانات وضعیت‌مان مناسب نیست و نمی‌توانیم پول بدهیم که کشورهای قوی برای بازی با ما به ورزشگاه بیایند. نتوانستیم دیدارهای تدارکاتی خود را جمع و جور کنیم، کره جنوبی از ما درخواست کرد بازی تدارکاتی داشته باشیم و ما هم گفتیم ان‌شاء‌الله شهریور سال آینده و بعد از جام جهانی با آنها بازی می‌کنیم، اینها مسائلی است که به امکانات خوب بازمی‌گردد و اگر نباشد نمی‌توانیم خواسته‌های کی‌روش را عملیاتی کنیم. کشورهایی که پول دارند برنامه‌های خود را به سرعت عملیاتی کردند و چیده‌اند.

گفته شده اسپانسر ۱۰ میلیارد تومانی به دلیل عدم همخوانی آن اسپانسر با فرهنگ ایران رد کردید و به دنبال یک اسپانسر داخلی هستید که توافق با آن نزدیک است.

چه کسی این پیشنهاد را گفته، رد کرده‌ایم؟

ترابیان

با مسائل فرهنگی همخوانی نداشته است؟!

ظاهرا این اسپانسر با مسائل فرهنگی کشور همخوانی نداشته است.

باید کسی اسپانسر تیم ملی شود که داخلی باشد و با مسائل فرهنگی کشور نیز همخوانی داشته باشد.

صالحی امیری به عنوان سرپرست وزارت ورزش انتخاب شد.

بله، ما هم به ایشان این موضوع را تبریک گفتیم.

آیا از او شناخت دارید؟

ان‌شاء‌الله شناخت بیشتری پیدا می‌کنیم، بالاخره ایشان برنامه‌های روشن و خوبی دارد و دیدش بسیار وسیع است که به سرعت می‌تواند مسائل ورزشی را در دست خود بگیرد.

چه انتظاری دارید، آیا با او همکاری خواهید کرد؟

صد در صد، وظیفه ما این است که همه امکاناتمان را در اختیار بگذاریم و با ایشان هماهنگی کاملی داشته باشیم.

فکر می‌کنید در صورت گرفتن میزبانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا خودتان در فدراسیون فوتبال باشید؟

مهم نیست من باشم یا نه، مهم این است که فوتبال کشور پیشرفت کند و پا بگیرد. من مهم نیستم و فوتبال اهمیت دارد، ما می‌کاریم دیگران بخورند.

آیا شما کاشته‌ دیگران را خوردید و یا اینکه ویرانه‌ای را تحویل گرفتید؟

نمی‌توانیم این را بگوییم که چنین وضعیتی بوده است، هر کس در حد وسع خود کار کرده و زحمت کشیده است، ما هم در حد وسعمان کار را جلو برده‌ایم.

در خاطرم هست فردای روزی که تیم ملی از کره بازگشت در گفت و گو با خبرنگار فارس اعلام کردید باید از فضایی که به وجود آمده استفاده کنید. آیا این اتفاق افتاد؟

رئیس‌جمهور قبلی محمود احمدی‌نژاد قول داد بودجه خوبی را در اختیار ما بگذارد تا به سرعت برنامه‌های خود را جمع و جور کنیم و تیم ملی را سامان دهیم، رئیس‌جمهور دستور داد اما متأسفانه تحقق پیدا نکرد. قطعا تا آمدن رئیس‌جمهور و وزیر بعدی مدت یک ماهه‌ای زمان می‌برد که این اتفاق ما را عقب می‌اندازد. این اتفاقات زیاد خوب نیست اما ناچاریم به این شکل پیش رویم و کارها را جلو ببریم.

وضعیت تیم امید چه می‌شود؟

در تیم ملی امید به دنبال یک کادر فنی قوی و خوب هستیم تا بتوانیم تیم امید را برای موفقیت هدایت کنیم، با کمیته المپیک هم مذاکره داشتیم و خواستیم بودجه خاصی به ما بدهند و بدانیم چقدر پول در اختیار ما قرار دارد تا بتوانیم به خوبی تیم را سر و سامان دهیم.

در عدم تحقق دستور احمدی‌نژاد قبول دارید محمد عباسی وزیر ورزش وقت همکاری خوبی با فدراسیون فوتبال نداشت و در کل در دوران تصدی‌گری محمد عباسی به فدراسیون فوتبال خیلی سخت گذشت، موضوعی که هیئت رئیسه به آن اذعان داشتند اما شما هیچگاه واضح در موردش صحبت نکردید.

اینکه سختی فقط در دوران عباسی بود، نیست، سال گذشته بودجه دولت کم شده بود و به ورزش بودجه خیلی کمی اختصاص دادند ما در تنگنا بودیم اما در نهایت نتیجه گرفتیم، مهم این است که نتیجه بسیار خوب بود.

برنامه‌های تیم ملی برای جام جهانی مشخص نشد، هنوز شعار حضور در جام جهانی معلوم نیست و هواداران قرار است به چه شکلی به برزیل اعزام شوند. آیا امیر تاجیک به عنوان خواننده ایران برای جام جهانی انتخاب شده است؟

من از این چیزها اطلاع ندارم و هنوز تصمیم‌گیری نکرده‌اند، در مورد هیچ کدام از این مسائل اطلاع ندارم و نمی‌دانم تاجیک چه کسی است؟!

وضعیت هلنا کاستا به کجا انجامید؟

او به کشورش سفر کرده و هنوز باز نگشته است.

گویا کاستا تا شهریور با فدراسیون قرارداد دارد؟

در هر صورت فعلا فضا برای او فراهم نیست که به ایران بیاید.

آیا برگزاری بازی دوستانه با تیم بزرگی در دستور کار قرار دارد و با تیم خاصی مذاکره شده است؟

کی‌روش به ایران آمده اما هنوز با او صحبتی در این راستا نکرده‌ایم، ما مشکلات امکاناتی داریم و باید ببینیم در جیبمان چقدر وجود دارد تا بر اساس جیب و توانمندی‌هایمان بازی تدارکاتی بگذاریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391