برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون: شاید مجمع کفاشیان را برکنار کند!

جمعه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۱۸ — فارس

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: شاید در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، کفاشیان از سمتش برکنار شود.

علی کفاشیان

حیدر بهاروند دولت جدید باید به تیم ملی کمک کند. ما سال جام جهانی را پیش رو داریم و دولت باید در تصمیم‌گیری‌هایی که برای فدراسیون صورت می‌گیرد اختیار را بر عهده مجمع قرار دهد.

وی ادامه داد: شاید در مجمع علی کفاشیان از سمت خود برکنار شود. به هر حال این مسائل وجود دارد و باید همه دست به دست هم دهیم تا در سال جام جهانی شرایط را برای حضور هرچه موفق‌تر ایران در این رقابت‌ها محقق کنیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص فرصت یک ماهه AFC به ایران برای تحویل مدارک خود جهت گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا یادآور شد: این زمان خوبی است که به ما داده شده است. ما امکانات خوبی داریم و چرا قدرت بزرگی چون ایران نتواند میزبانی جام ملت‌های آسیا را داشته باشد. فدراسیون بودجه محدودی دارد و دولت باید در این زمینه کمک کند و بیشتر هزینه‌ها را پرداخت کند.

بهار‌وند افزود: ما می‌توانیم در این یک ماه ورزشگاه‌های خود را آماده‌تر کنیم. برای میزبانی جام ملت‌های آسیا زمین یک موضوع است و محل اقامت تیم‌ها و هواداران و همچنین حمل و نقل آنها موضوع دیگری است که باید مهیا و فراهم باشد. دولت باید در این زمینه کمک کند. می‌توانیم این میزبانی را بگیریم. یک ماه فرصت خوبی است تا کارهای خوبی انجام دهیم.

وی تاکید کرد: کارهای کلان در فدراسیون فوتبال باید با هماهنگی هیئت رئیسه انجام شود؛ اگر موضوع و یا انتقادی باشد ما در هیئت رئیسه مطرح می کنیم. مطمئنا اگر علی کفاشیان و یا سایر مسئولان بخواهند تصمیماتی بگیرند که به ضرر فوتبال باشد ما در هیئت رئیسه جلوی آن می‌ایستیم.

وی در خصوص اینکه علی نامی علی کفاشیان در بین افرادی که پاداش وارد کردن ماشین قرار گرفت و همین موضوع حاشیه‌هایی را به وجود آورد، گفت: به نظر من علی کفاشیان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بعد از آن همه انتقادهای تندی که در بسیاری از مواقع به دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی علیه‌اش اعمال شد، حقش بود که یک ماشین وارد بکند و پاداش صعود به جام جهانی بگیرد اما او نخست باید شرایطی را فراهم می‌کرد تا بازیکنانی نظیر اشکان دژاگه که زحمات زیادی برای موفقیت تیم ملی کشیدند و نامشان در بین بازیکنانی که پاداش صعود به جام جهانی می‌گیرند نیست قرار بگیرد و بعد از آن برای خودش.

وی ادامه داد: من یادم هست بعد از بازی با ازبکستان چقدر توهین به علی کفاشیان و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شد. الآن هم فدراسیون این وقت را دارد تا چند روز باقیمانده به پایان مدیریت وزارت ورزش فعلی اسامی بازیکنانی که در لیست گرفتن پاداش نیستند را به این وزارتخانه ارسال کرده تا آنها پاداش خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: برای گرفتن پاداش بازیکنان در اولویت هستند، این را نباید فراموش کرد. البته از سوی وزارت ورزش در خیلی از مواقع کارشکنی شد، خیلی از مواقع پول کمکی به فدراسیون فوتبال ندادند و شما می‌دانید ما اگر ازبکستان را در تهران می‌‌بردیم کار تمام بود ولی بسیاری تلاش می‌کردند ما به جام جهانی نرویم. من در زمان محمد دادکان هم یادم هست خیلی کارها کردند که تیم در جام جهانی حذف شود اما آقای دادکان ایستاد و از سرمربی تیم ملی حمایت کرد در حالی‌که رئیس وقت سازمان تربیت بدنی می‌خواست او را برکنار کند. به هر حال اختلافاتی به وجود آمد و در همان آلمان و در حالی که دعا می‌کردند ما بازی به آنگولا را واگذار کنیم آن‌طور آقای دادکان را کنار گذاشتند که بسیار غیراخلاقی بود. متأسفانه باندبازی در ورزش ما وجود دارد و باندبازی آفت ورزش است.

بهاروند با بیان این مطلب که اگر ایرادی از فدراسیون فوتبال ببینم آن را بازگو خواهم کرد، اظهار داشت: ما در ۴-۵سال گذشته چهار بار کاندیدای بهترین فدراسیون آسیا بودیم، دو سال هم به عنوان بهترین فدراسیون سال آسیا انتخاب شدیم اما به این موضوع هم ایراد گرفتند. البته ایراداتی هست و باید همه ضعف‌ها برطرف شود. حتی کشورهای پیشرفته دنیا مانند ایتالیا و برزیل هم دچار افت می‌شوند اما باز تلاش می‌کنند دوباره به اوج برگردند. شرایطی که این روزها برزیل دارد.

این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد: الآن هم نمی‌توان برای پاداش گرفتن کفاشیان به او ایراد گرفت اما در مرحله نخست بازیکنان تیم ملی باید پاداش هایشان را بگیرند و بعد به مدیریت برسد. من یادم هست در روزهایی که تماشاگران سرتاپای کفاشیان را فحش می‌دادند. فدراسیون هم با مشکلات مالی عدیده‌ای روبرو بود ولی توانست شرایطی را فراهم کند که تیم ملی به جام جهانی برود. وزارت ورزش هیچگونه کمک شایانی به ما نکرد. زمانی که دلار ۱۱۰۰تومان رسید و وقتی به ۳۵۰۰تومان رسید حمایت چندانی از فدراسیون فوتبال نشد. از تبلیغات تلویزیونی هم باید ۹۰میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال و باشگاه تعلق می‌گرفت که فقط ۱۳-۱۴میلیارد تومان آن را می‌دهند در حالی که فدراسیون کوتاه نیامد چرا که ۸۰درصد این پول برای باشگاه‌ها هست و بخشی هم به فدراسیون و سازمان لیگ می‌رسد. ما سال گذشته در فدراسیون فوتبال پای این موضوع ایستادیم ولی وزارت ورزش همراهی نکرد. علی‌رغم اینکه حق پخش واقعی تلویزیون بالای ۲۵۰میلیارد تومان بود ما به ۹۰ میلیارد تومان راضی شدیم این مبلغ پرداخت نشد. در حالیکه با این پول بخش اعظمی از مشکلات ما در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و حتی مشکلات باشگاه‌ها هم برطرف می‌شد.

این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تأکید کرد: اگر هواپیمایی آسمان نبود تیم‌ملی حتی برای تهیه بلیط پرواز ملی‌پوشان به قطر و کره مشکل داشت اما مدیران هواپیمایی آسمان را آنطور که من شنیدم به خاطر حمایت از تیم ملی برکنار کردند آن هم در همان هنگامی که تیم ملی به تهران آمد. ولی باید توجه داشت تیم ملی برای شخص نیست، تیم ملی برای مردم است.

وی افزود: الآن هم برای برپایی اردوهای تیم ملی و میانگین برای هر اردو یک میلیارد تومان پول نیاز است و باید به فدراسیون فوتبال کمک شود تا بتواند برنامه‌های تیم ملی برای حضور پرقدرت در جام جهانی را به نحو شایسته انجام دهد. ما منتظریم دولت جدید بیاید و انشالله مشکلات مالی فدراسیون حل شود. باید به حساسیت رشته فوتبال اهمیت ویژه‌ای قائل شد و رسیدگی‌های ویژه‌ای به این رشته داشت. رشته‌های دیگر ورزشی هم خوب هستند اما هیچکدام به پای فوتبال نمی‌رسند. هیچکدام تأثیرگذاری فوتبال را ندارند. امیدوارم دولت، رسانه‌ها و اهالی فوتبال کمک کنند تا زمانی که به جام جهانی مانده ایرادات را برطرف کنیم و نمایش قابل قبولی در جام جهانی داشته باشیم. من هم قبول دارم ایراداتی هست و باید برطرف شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391