برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اوج گیری مس با پرواز ادینهو

پنجشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۰۱:۵۳ — گل

ادینهو با بازی هایی که چند سال قبل برای مس انجام داد و گل هایی که برای این تیم به ثمر رساند، تبدیل به یکی از اسطوره های تاریخ باشگاه مس شد.

ادینیهو

در بازی هفته اول مس در لیگ برتر این فصل برابر راه آهن تهران در ورزشگاه تختی، که هیچ گاه از شبکه های تلویزیونی پخش نشد، خیلی از کرمانی‌ها پس از آسوده شدن خیالشان از کسب امتیاز در این بازی مهم، به دنبال پاسخ این سوال بودند که آیا ادینهو برای مس بازی کرده است یا خیر و وضعیت فنی این بازیکن در چه حد قرار دارد؟!

البته با مشخص شدن ترکیب مس معلوم شد که ادینهو در این بازی به میدان نرفته است ولی او تعصب خود را از روی نیمکت به تیم مس نشان داد و به گفته افرادی که این بازی را از نزدیک دیده بودند، ادینهو آنقدر برروی نیمکت جنب و جوش داشت و آنقدر بابت بازی تیمش حرص خورد که توجه همه را به سمت خود جلب کرده بود. البته به گفته مربیان مس قرار بود که ادینهو در نیمه دوم و از دقیقه ۷۰ به بعد وارد زمین شود اما به دلیل ده نفره شدن مس و اینکه کرمانی‌ها نیاز داشتند که خط دفاع خود را تقویت کنند، فرصت بازی به ادینهو نرسید تا سطح فنی او بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرد. با این همه حرف و حدیث در رابطه با این بازیکن همچنان ادامه دارد.

درست همانند روز اولی که ادینهو پس از دو سال به ایران آمد و با مس قرارداد بست. زمانی که مذاکرات او با مس نهایی شده بود خیلی‌ها از اضافه وزن این بازیکن خبر می دادند و اینکه دوری او از میدان بازی در امارات و همچنین عدم تمرینات سنگین تیم‌ها در لیگ این کشور، سبب می شود که ادینهو با شکمی برآمده به کرمان بیاید اما انتشار اولین عکس‌ها از ادینهو عکس این موضوع را ثابت کرد و ادینهو را از نظر ظاهر همچنان روی فرم نشان می داد. اما با شروع تمرینات سنگین مس مشخص شد که ادینهو به دلیل جدایی چند هفته زودتر از موعدش از تیم اماراتی و همچنین سفر به برزیل و دوری از تمرینات حرفه ای گروهی، از شرایط ایده آل بازی فاصله گرفته است و او در تمرینات و به خصوص در تک به تک‌ها و شوت های از راه دور، تمرکز لازم برای یک بازیکن آماده را نداشت و اکثر توپ های خود را از دست می داد. همچنین او به واسطه دوری از تشدید آسیب دیدگی اش در زمانی که تیم رو به بدنسازی می آورد، به دویدن دور زمین می پرداخت.

پس ظاهرا با شروع بازی های لیگ برتر او خودش درخواست کرده بود که در بازی هفته اول در ترکیب ثابت تیم قرار نگیرد و به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شود تا فشار کمتری روی او وارد آید. با این حال همه به خصوص کرمانی‌ها می دانند که ادینهو یک بازیکن کاملا حرفه ای است و به خوبی می داند که برای چه مقاصدی مجددا به کرمان آمده است.

ادینهو با بازی هایی که چند سال قبل برای مس انجام داد و گل هایی که برای این تیم به ثمر رساند، تبدیل به یکی از اسطوره های تاریخ باشگاه مس شد و برگشت او به این تیم یک ریسک بزرگ از جانب ادینهو بود که درصورت عدم آمادگی اش می تواند حتی این سابقه را نیز مورد دستخوش قرار دهد. ولی قطعا ادینهو به آمادگی بدنی خود و تکرار روزهای خوبش با مس ایمان داشته است که این ریسک را پذیرفت و به کرمان آمد. هواداران مس نیز که ادینهو را بهترین خرید فصل خود لقب می دهند، قطعا انتظارات ویژه ای نیز از این بازیکن دارند. ادینهو مرد لحظات در یک بازی فوتبال است و با خلاقیتی که دارد می تواند در یک لحظه جریان بازی را به سود تیم خود تغییر دهد.

اینکه ادینهو خودش متوجه شده بود که برای هفته اول تمرکز این اثر گزاری را ندارد، به خوبی نشان می دهد که او به شرح وظایفش در مس آگاه است. او شاید در هفته های دوم و سوم هم بازیکن ذخیره باشد اما همه در کرمان امید دارند که با اوج گیری ستاره مس، تیم آن‌ها نیز به پرواز در بیاید. درست همانند اتفاقی که در سال های ۸۸ و ۸۹ در مس رخ داده بود. قطعا همه منتظر روزهای خوب و جدید مس با ادینهو در این فصل هستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391