برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پولادی؛ ۲ ماه نقاهت، دو ماه بدنسازی

شنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۴۴ — گل

با فوتبال بزرگ شده‌ام و طبیعی است که این مدت روزهای خیلی سختی را گذرانده باشم. همه امیدم به این است که زودتر برگردم و روزهایی را که نبودم تلافی کنم

از مصدومیتی که می‌گفتند بیش از یک ماه و نیم زمان نمی‌برد، یک نیم‌سال گذشته و هنوز وقت آن نرسیده که مهرداد پولادی را در زمین فوتبال ببینیم. پا به توپ شدن او همین امروز هم دست کم ۲- ۳ ماه زمان می‌طلبد و تنها امیدواری پولادی شاید این باشد که خانه‌نشینی‌اش بیش از این مدتی که تخمین زده‌اند، کش پیدا نکند.

به نقل از ایرن ورزشی درست ۱۰ روز پیش بود که این بازیکن آشیل آسیب دیده پایش را برای دومین بار به تیغ جراحی سپرد. این بار اما یک جراحی متفاوت برای پیوند و ترمیم پوست. بعد از این جراحی و معاینه‌ دوباره‌ای که نشان می‌داد دیگر عفونتی در پای مهرداد پولادی وجود ندارد، این بازیکن به حضور ۶ روزه‌اش در بیمارستان پایان داد و عصا به دست، در حالی که یک آتل گچی مچ پایش را در خود پوشانده بود، به خانه‌نشینی بازگشت. اتفاقی تکراری که البته به اندازه دفعه پیش ناامیدکننده نیست و پولادی درباره‌اش می‌گوید: «اگر آن بخیه زدن‌ها و درمان‌های قبلی را حساب نکنم این دومین جراحی رسمی‌ام بود که امیدوارم آخرینش هم باشد. فعلا هم به پایم آتل بسته‌اند که مچم تکان نخورد و پیوند به درستی انجام شود. اینکه طول درمانم چقدر باشد دقیقا نمی‌دانم ولی جراحم گفته که اگر مشکلی پیش نیاید، بعد از یک پروسه درمانی ۶ تا ۸ هفته‌ای می‌توانم دویدن را شروع کنم.»
این دویدن اما قرار نیست مهرداد پولادی را در همان زمان دلخواه خودش به فوتبال بازگرداند چرا که بعد از این مصدومیت کش‌دار تازه باید روی بیاورد به بدنسازی پایه. این همان نسخه‌ای است که محمدرضا مولایی مربی بدنساز پرسپولیس برایش پیچیده و آن را شرط بازگشت مهرداد پولادی می‌داند: «دوری چند ماهه از فوتبال تمام فاکتورهای آمادگی را از پولادی گرفته و او باید یک دوره کامل بدنسازی را پشت سر بگذارد. یعنی چیزی بین ۶ تا ۸ هفته بدنسازی. آن هم به شرطی که شرایطش ایده‌آل باشد و نخواهد احتیاط کند وگرنه که حالا حالاها نمی‌تواند برگردد. بدنسازی پیش فصل پرسپولیس ۸ هفته طول کشید اما اگر پولادی آنقدر آماده باشد که بتواند هر فشاری را تحمل کند، می‌توانیم دست کم ۴ هفته‌ای او را برسانیم. آمادگی بدنی پولادی را با مصدومیتش می‌سنجیم اما نمی‌توانیم تست بگیریم چون این کار فشار زیادی به او وارد می‌کند و یک جور ریسک است اما اگر آمادگی‌اش ایده‌آل و کافی باشد آن‌وقت ما هم یک برنامه فشرده می‌چینیم تا با ترکیب همزمان تمرین‌های بدنسازی و کار با توپ پولادی را زودتر به شرایط بازی برسانیم.»
به خاطر این مصدومیت بدموقع، مهرداد پولادی روزهای بسیار و بازی‌های مهمی را از کف داد و امروز می‌گوید که همین دوری تلخ همه انگیزه‌اش شده تا بازیکنی بهتر و آماده‌تر از آن که می‌شناختیم را به این فوتبال هدیه کند: «من با فوتبال بزرگ شده‌ام و طبیعی است که این مدت روزهای خیلی سختی را گذرانده باشم. همه امیدم به این است که زودتر برگردم و روزهایی را که نبودم تلافی کنم. این دوری چند ماهه انگیزه خوبی برایم شد تا بخواهم بهتر از قبل باشم. باید اول در پرسپولیس خودم را نشان بدهم تا بتوانم جایم در تیم‌ملی را پس بگیرم ولی ناامید هم نیستم. می‌دانم که می‌توانم. فقط کافی است کمی بیشتر تلاش کنم و کمی هم شانس بیاورم. به اندازه یک فصل از فوتبال دور بودم و حالا باید همه‌چیز را تلافی کنم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391