برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رئیس کمیته استیناف: در جمع خرابان آنکه سالم است خرابه!

شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۴۱ — خبرآنلاین

رییس کمیته استیناف می گوید من حق را به آنهایی می دهم که آبرویشان به اشتباه ریخته شد.

در لیگ یک خیلی از تیم‌ها هستند که هزینه برخی تیم‌ها را می دهند یا پاداش برای آنها تعیین می کنند که در برابر حریفان محکم بازی کنند. این به امری متداول تبدیل شده اما از نگاه کمیته استیناف جرم است.

علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف در این باره می گوید:« ظاهرا این مسئله از نگاه بسیاری از باشگاه طبیعی است! به زعم آنها تخلفی در این بین صورت نمی گیرد چون تیمی می آید و به واسطه پاداشی که می گیرد در برابر تیم رودررو محکم بازی می‌کند اما تیمی که پاداش می دهد از این عمل سود می برد و این بر اساس آئین نامه خلاف است.چه بسا محکم بازی کردن تیمی که وعده پاداش به آن داده شده چه بسا باعث مصدومیت بازیکنان حریف شود.در پرونده تبانی در لیگ یک برخی محرومیت‌ها به این خاطر بوده، مثل محرومیت شیث رضایی که تلاش کرد تا از بازیکنان هم تیمی پولی را برای بازیکنان سایپا شمال تهیه کند. هر چند فراز کمالوند، سرمربی شهرداری تبریز با این عمل مخالف بود و این پول بعد از جمع آوری تحویل بازیکنان ساپیا شمال نشد اما اقدام به تبانی بود.»
علیرضا صالحی در پاسخ به این شائبه که بسیاری از آنهایی که در این پرونده محکوم شده اند، اذعان می کنند دست به خلافی نزده اند، گفت: قطعا این طور نیست. خیلی از حرف‌ها را نمی توان زد. این پرونده مستندات زیادی دارد. نظرات کارشناسان هم گرفته شده است. طبیعتا می دانید در بسیاری از تبانی‌ها مدرکی وجود ندارد که این جا نظرات کارشناسان است که به رکن قضایی فدراسیون فوتبال کمک می کند. در چندین مورد نیز افراد به دلیل عدم آگاهی از قانون محروم شده اند. به طور مثال در تیمی که سرمربی اش به بازیکن حریف پیشنهاد نامشروع داده و حتی این پیشنهاد نامشروع منجر به تبانی نشده مدیر عاملش را محروم کرده ایم. بنابرقانون مدیر عامل می بایست در باشگاه خود همانند بازرس عمل کند و رفتار کادر فنی و هم چنین بازیکنان را رصد نماید. به هر صورت ما روی این پرونده مطالعات زیادی انجام دادیم. در روزهای ابتدایی و با توجه به اینکه می بایست تکلیف دیدار پلی اف مشخص می‌شد سریع در مورد تبانی شهرداری تبریز با یاداوران شلمچه رای دادیم اما بعد از آن ساعت‌ها روی پرونده وقت گذاشتیم و هر ۲۶ نفر را دعوت کردیم و حتی دفاعیتشان را مکتوب گرفتیم. بنابراین رای نهایی منطبق بر قانون است...
رئیس کمیته استیناف در این خصوص که آیا آرای از سوی هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای به این کمیته دیکته شده بود، گفت: نیازی به تاکید نیست. ما چند نفری را تبرئه کرده ایم چون دلایل مستندی علیه آنها وجود نداشت. این خود نشان می دهد کمیته استیناف مستقل عمل می‌کند و اگر بنا بر توصیه پذیری یا مصلحت اندیشی بود رای کمیته انضباطی تمام و کمال تایید می شد. هم چنین دیدید ما در خصوص برخی آراء را تشدید هم کردیم.البته بهتر بود آراء پیش از تایید توسط کمیته استیناف از سوی کمیته انضباطی اعلام رسمی نمی شد چون آنهایی که تبرئه شده اند دو سه ماهی را بسیار سخت گذارندند و حتی معتقد بودند آبرویشان در اجتماع به چالش کشیده شد که من حق را به آنها می دهم.
علیرضا صالحی در واکنش به این مسئله که برخی از افراد سالم در فوتبال به چالش کشیده می شوند و خیلی زود از ترس آبرو کنار می کشند تنها به ذکر این جمله بسنده کرد:« در جمع خرابان آنکه سالم است، خرابه!»
اما چه شد کمیته استیناف در پرونده امیرقلعه نویی حق را به این مربی داد درست بر خلاف کمیته انضباطی. علیرضا صالحی حرف هایش را این گونه پایان برد:« طرفین به مفاد قرارداد پایبند بودند اما توافقاتی هم خارج از چارچوب قرارداد داشتند که باشگاه تراکتورسازی آنها را نادیده گرفت. بنابراین رای به سود امیر قلعه نویی دادیم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391