برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چشم سازمان لیگ در تیررس فدراسیون؛آقایانی که می خواهند همه جا باشند

پنجشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۲۵ — گل

در اکثر کشورهایی که فوتبال باشگاهی در سطوح بالای حرفه ای برگزار می شود؛ باشگاه‌ها به طور مستقیم در کلیه امور برگزاری و اجرای لیگ تأثیرگذار هستند و بر این اساس مجموعه ای متشکل از نمایندگان باشگاه های بزرگ کشور در قالب سازمانی مستقل تحت عنوان سازمان لیگ، برگزار کننده اصلی لیگ سراسری می باشد و به لطف استقلال خود همواره منافع صنفی، مالی و حقوقی باشگاه های عضو را پیگیری می کند.

اعضای سازمان لیگ به طور کلی باشگاه های عضو دستۀ اول و دوم کشور هستند که هریک دارای حق رأی در انتخاب هیأت مدیرۀ سازمان لیگ می باشند در این خصوص می توان به اتحادیۀ فوتبال آلمانDFL ، لیگ ملی فوتبال حرفه ای اسپانیا LFP و لیگ فوتبال حرفه ای فرانسه اشاره نمود.
حال به نظر می رسد که در فوتبال ایران، اتفاقات متفاوتی در حال وقوع می باشد بدین معنا که سازمان لیگ که در دوران عزیز محمدی به اوج اقتدار مالی و اجرایی خود رسیده بود و با خریدی ساختمانی مستقل؛ پرچم استقلال از فدراسیون فوتبال را برافراشته بود حال هر روز با از دست دادن قدرت خود مواجه هست و فدراسیون فوتبال با استقرار کمیتۀ مسابقات در طبقه دوم سازمان لیگ در صدد کنترل سازمان لیگ می باشد در حالی که قاعده این است که سازمان لیگ بر برگزاری مسابقات لیگ آزادگان نظارت کند اما با ترفندی خاص ما شاهد جریان معکوسی هستیم.
حضور آقای بهروان به عنوان مسئول قرعه کشی در مراسم انتخاب بهترین های لیگ می تواند بهترین نماد این موضوع باشد. حال با این دید، توهین های گستاخانۀ سرمربی تیم ملی به سازمان لیگ و دبیر کارکشته و مجرب آن را می توان تفسیر نمود و به نظر می رسد این امر با هدایت و رضایت برخی از مسئولان فدراسیون در جهت تکمیل پروژۀ از بین بردن استقلال سازمان لیگ صورت پذیرفته چه هیچ اقدامی در عمل برای دفاع از دبیر سازمان لیگ صورت نپذیرفت و حتی در جلسۀ برنامه ریزی با کارلوس کیروش در روز بعد شاهد حضور دبیر سازمان لیگ نیز نبودیم.
به نظر می رسد که برنامۀ حذف علی کاظمی که آخرین مانع پیش رو برای تحت انقیاد درآوردن سازمان لیگ می باشد، شروع شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391