برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تقوی: دلیل استعفایم کتک خوردن طاهری است

چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۱۴ — ایسنا

سرمربی مس با اعلام استعفا، دلایلش را برای این تصمیم عنوان کرد و مهمترینش را ضرب و شتم بیژن طاهری دانست.

مجتبی تقوی

مجتبی تقوی در نشست خبری پیش از بازی با راه‌آهن، بیان کرد: یکی از تیم‌هایی که در بازی‌های دوستانه با آنها بازی ‌کرده‌ایم و خیلی خوب ظاهر شد راه‌آهن بود. این تیم در مسیر تفکرات کادر فنی‌اش حرکت می‌کند. بسیاری از تیم‌ها نیز در لیگ شرایط‌شان بهتر می‌شود. مس نیز علی‌رغم این همه تبلیغ در مسائل فنی‌اش دو هفته‌ تمرین کرد، اما در کرمان نتوانستیم تمرین مناسبی داشته باشیم و لطمه خوردیم. بازیکنان خوب و با کیفیت پارسال بر اساس نظر کادر فنی در تیم ماندند، ‌به جز دو یا سه بازیکن که خودشان تمایل نداشتند. در کل اسکلت تیم حفظ شد و بازیکنان جدید نیز دارای تجربه‌اند.

وی افزود: در بازار نقل و انتقالات مهم نیست که چقدر در جیب‌تان پول دارید؟ شاید من در عمرم امسال تنها با دو بازیکن صحبت کردم. بازیکنان ترجیح می‌دهند در تیم‌های پایتخت کشور یا آنهایی که سهمیه آسیایی دارند بازی کنند. خدا را شکر که تمام این تیم‌ها از لحاظ مالی بهتر از مس هستند. با این حال یک تیم باید واقعا تیم باشد. تمام ناراحتی بنده هم این است که اجازه ندادند مس تبدیل به تیم شود. با این وجود مهم‌تر از بازیکنان اسمی، اتحاد و همدلی است. ما بدنسازی خوبی داشتیم و همه بازیکنان علاقمندند که فوتبالی را ارائه دهند تا در شأن فوتبال کرمان باشد. من با قاطعیت می گویم که در مسائل فنی فوتبال مشکلی نبوده و هر مشکلی که ایجاد شده خارج از زمین چمن بوده است. حال با نیرنگ یا فریب و یا مسائل دیگر. من تا چند هفته‌ پیش اجازه ندادم که این مسائل به تیم ورود کند، اما ورود کرد. با این حال باید تهدید را تبدیل به فرصت کنیم، ولی این زمان بر است. مهم‌ترین رقیب ما هم حاشیه‌هاست. ما افراد با تجربه کمی در تیم نداریم و در حوزه‌های مختلف بازیکنانی هستند که می دانند باید با شروع لیگ از حیثیت فوتبال کرمان دفاع کنند.

سرمربی مس کرمان در ادامه در پاسخ به این سوال که چه کسانی تیمش را وارد حاشیه کرده‌اند‌؟ توضیح داد: در این زمینه قطعا باید مراجع ذیصلاح رسیدگی کنند. خوشبختانه افرادی هم که در این حوزه در فدراسیون کار می‌کنند مو را از ماست بیرون می‌کشند. آنها در این چنین برخوردها خوب عمل کردند و از این پس هم می‌توانند حتی با شدت‌ بیشتری عمل کنند. اما باید بگویم که تحت هیچ عنوانی مردم خوب کرمان هیچ نقشی در این صحبت نداشتند. این مردم واقعا مظلومند. امروز هم قصد داشتم از آنها حمایت کنم و بگویم که این حواشی هیچ ربطی به مردم شریف کرمان ندارد. در گذشته وجود داشت و امسال هم به اوجش رسید. مردم کرمان از این اتفاق ناراحتند، ولی فضا برای یکه تازی این افراد در کرمان باز شده و آدم‌های خوب هم کنار کشیده اند.

تقوی همچنین تصریح کرد: در این مدت هیچ مصاحبه‌ای نکرده‌ام و هر صحبتی که از من بعد از ماجرای درگیری منتشر شده جعلی است. من جلسات زیادی با اعضای هیات مدیره برگزار کردم، اما علاقه‌ای ندارم دیگر با مس کار کنم. رییس هیات مدیره باشگاه نیز تازه آمده و برنامه‌هایی برای جمع کردن این مسائل دارد و از من خواسته تا بمانم. اما فکر می‌کنم به دلایلی که در ادامه خواهم گفت نمی‌توانم ادامه دهم. اولین دلیل بیژن طاهری است. او واقعا ناجوانمردانه مورد ضرب و شتم قرار گرفت و خدا رحم کرد که اتفاقی برایش نیفتاد. چنین اتفاقاتی در فوتبال قبلا هم بوده و هنوز هم خانواده‌های‌شان ضربه می‌بینند. من به عنوان مربی تیم دوست ندارم که چنین اتفاقی برای کادر فنی‌ام بیفتد و حالا که این اتفاق اتفاده باید عکس العمل نشان دهم. بعضی حرف‌هایی که دوستان می‌زنند درست است و باید به حرفشان گوش کرد، ولی کسی در این ماجرا پا در میانی نکرد. از مسئولان استان هم انتظار می‌رفت که حداقل فضا را فراهم کنند تا تمرینات را دنبال کنیم.

وی با اشاره به این که مهم‌ترین دلیل استعفایش ضرب و شتم بیژن طاهری است، تاکید کرد: من در زندگی‌ام باج نداده‌ام اما برخی از افراد در مس به دنبال باج گیری‌اند. اصلا نمی‌توانم تصور کنم که یک مربی ارتباطی با این افراد داشته باشد. بحث بعدی‌ام این است که فضا برای کار کردن در مس معلوم نیست. من تا الان یک ریال هم از باشگاه دریافت نکرده‌ام. هیچ مربی حرفه‌ای این کار را نمی‌کند. من به دنبال منافع شخصی‌ام نبودم و حیثیت خودم را بیشتر دوست دارم. در بخش آخر باید بگویم که می روم تا فضا برای بازیکنان مس فراهم شود، چون اگر این اتفاق بیفتد به عمق ماجرا پی خواهید برد. خیلی از مردم کرمان از این اتفاق ناراحت شدند. شأن این مردم نیست که یک عده این قدر ناجوانمردانه با یک این مربی برخورد کنند. البته فردای آن روز هم این اتفاق برای بدنساز تیم افتاد. من هم آدمی نیستم که اتفاقی رخ دهد وعکس العملی نداشته باشم و به هیچ عنوان از این مسائل نمی‌گذرم، چون می‌دانم حساب و کتابم کامل پاک است. خانم بیژن طاهری هر لحظه ممکن بود پشت تلفن سکته کند. همه ما زحمت می‌کشیم تا خانوادهمان در آسایش باشند. بیژن طاهری که این همه سابقه در فوتبال دارد بسیار مظلوم بوده و یک بار هم پشت سر کسی حرف نزده است. من هم این صحنه‌ها را در زندگی‌ام ندیده بودم. مسئولان باشگاه و مردم دوست دارند که در مس بمانم و من هم قولی به مردم کرمان داده بودم و آنها مرا به خون شهیدان قسم دادند و این برایم مهم است، اما فکر می‌کنم که در تیم مس کار نکنم، بهتر است. آبرویی که ریخته شده با حرف جمع نمی‌شود وحتما باید عکس العملی نشان دهم. مطمئنم که فصل بسیار سختی برای مس در پیش است، اما امیدوارم با رفتنم شرایط خوبی فراهم شود.

سرمربی مستعفی مس کرمان همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا فردا روی نیمکت تیمش مقابل راه‌آهن می‌نشیند یا نه؟ مطرح کرد: من از رییس هیات مدیره اجازه گرفتم تا در این نشست حرف‌هایم را بزنم. من دیگر سرمربی مس نیستم و بعید می‌دانم که فردا روی نیمکت بنشینم. چون اگر بمانم دیگر نخواهم توانست سرم را در فوتبال بلند کنم. با اتفاقی که روی بیژن طاهری افتاد دیگر نمی‌مانم. در مورد جایگزینم روی نیمکت نیز باید باشگاه تصمیم بگیرد. نمی‌دانم مهدی محمدی می‌نشیند یا نه. ولی من به همین پنج – شش دلیلی که گفتم در تیم نمی‌مانم. از نظر حرفه‌ای هم خیلی ضرر کردم. دو پیشنهاد دیگر داشتم، اما فقط برای خدمت به مس آمدم، ولی متاسفانه اجازه ندادند حتی بازی‌ها شروع شود و سپس در مورد من و کادر فنی‌ام این کارها را انجام دهند. من باید عکس العملی نشان دهم و نمی‌توانم مثل کبک سرم را در برف فرو ببرم. حاضرم خودم را فدا کنم، ولی راه برای آینده تیم باز شود.

به گزارش ایسنا، تقوی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که مهم‌ترین عامل درگیری تمرین‌های تیمش چه بود؟ عنوان کرد: باید کارشناسان در این باره نظر دهند. آقای علیپور به من گفت که حتما باید با او جلسه‌ای داشته باشم. شما هم اجازه دهید اطلاعاتم را در اختیار مراجع ذیصلاح قرار دهم و آنها قطعا با قدرت تصمیم گیری می‌کنند و از صمیم قلب برای مس آرزوی موفقیت می‌کنم. دلم برایشان تنگ شده است. امیدوارم در مسیر سختی که قرار دارند موفق باشند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا با استعفایش موافقت شده است یا نه؟ افزود: اگر باشگاه استعفایم را قبول نکند، قانع‌شان می‌کنم. همه را قانع کرده‌ام و فقط یک فرد مانده که او هم برایم خیلی محترم است و حتما او را قانع می کنم،‌ چون نگاه به این قضیه فوتبالی است. قبول کنید که از لحاظ فوتبالی درست نیست که بمانم. من باید کمک کنم تا همه متوجه شوند که چه اتفاقی افتاده و از اتفاق افتادنش جلوگیری کنند. باور کنید که خدا کمک کرد که اتفاقی رخ نداد. خدا به خانواده طاهری رحم کرد. آلاتی در دست دوستان دیدم که اگر به بیژن طاهری اصابت می‌کرد، خانواده اش زندگی تلخی را تجربه می‌کردند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391