برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی: آقای حسن‌زاده! شما دوست جامعه فوتبال نیستید

سه‌شنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۱۳ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان در واکنش به کسر امتیاز از تیمش به دلیل تخلف تماشاگران و لغو اردوی تیم ملی، فدراسیون فوتبال و کمیته‌ انضباطی آن را به باد انتقاد گرفت.

امیر عابدینی در واکنش به تصمیم کمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر کسر یک امتیاز از داماش به دلیل تخلف تماشاگرانش اظهار کرد: با این حکم مخالفیم و به همین علت به کمیته‌ استیناف شکایت ‌کرده‌ایم. آقای صالحی داوری است که دو بار برای تیم ما قضاوت کرده و هر دو بار محروم شده است و آن وقت کمیته‌ داوران باز هم او را برای بازی داماش انتخاب می‌کند. این داور دو پنالتی برای ما نگرفت که باعث شد تماشاگران نسبت به او معترض شوند.

"اَه اَه" فحش نیست

عابدینی در ادامه گفت: داور در دقایق پایانی دیدار با استقلال پنالتی واضح روی "که‌به" را نگرفت تا تماشاگران ما فریاد بزنند: "داور اَه اَه!" اولا جمعیتی که این شعار را دادند، حدودا ۵۰ نفر بودند و دوما در عرف ورزش این کلمه فحش نیست. شاید این فریاد در یک محفل سیاسی فحاشی محسوب شود ‌اما در ورزش این طور نیست.

مسئولیت مدیر در قبال شعار تماشاگران بحث قشنگی است!

وی در ادامه گفت: این که بگویند مدیر باشگاه نسبت به رفتار تماشاگران مسئول است و باشگاه باید به این دلیل جریمه شود، بحث قشنگی است اما شرط و شروطی دارد. زمانی می‌توان باشگاه را نسبت به عملکرد تماشاگران مسئول دانست که کنترل تماشاگران، بلیت‌فروشی و این مسائل در اختیار باشگاه باشد، صندلی‌ها شماره‌دار و معلوم باشد که چه کسی در چه جایی نشسته است. داور می‌گوید از قبل به تماشاگران خط داده بودند؛ در حالی که این طور نیست. وقتی تماشاگر می‌بیند که به او زور می‌گویند، عصبانی می‌شود.

مجموعه داوری رو به زوال است

مدیرعامل باشگاه داماش ادامه داد: چیدمان داوری در کمیته‌ داوران تعریف خاصی دارد. آنها هر بازی را که بخواهند آن طور که لازم است، از آب درمی‌آورند. کارشناسانی هم که در تلویزیون حاضر می‌شوند هوای داوران را دارند. جامعه‌ای که بخواهد به هر طریقی برابر دیگران از خود دفاع کند، رو به زوال می‌رود. داوری بخش عمده‌ای از فوتبال است که دست فدراسیون و سازمان لیگ نیست و دست افراد دیگر است. اگر این طور پیش برود، ناچار می‌شوم اتفاق‌های پشت پرده را فاش کنم!

نمی‌توانند کسی را از خدمات اجتماعی محروم کنند

وی در ادامه با انتقاد از کمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: آقایان تهدید می‌کنند که اگر مصاحبه اعتراضی بکنیم، برخورد می‌کنند. اصلا ما را ترور کنند، اعدام کنند! گویی کم‌کم خود را در جایگاه قضا قرار داده‌اند. اختیارات کمیته‌ انضباطی در حد همین کمیته‌ است. فکر می‌کنند که در چه حدی می‌توانند تصمیم بگیرند؟ نمی‌توانند کسی را از خدمات اجتماعی محروم کنند. متاسفانه فدراسیون فوتبال ملوک‌الطوایفی اداره می‌شود.

فقط سازمان لیگ باید پاسخگو باشد

عابدینی ادامه داد: اگر در فدراسیون اقتدار و عرضه وجود داشت و هر کسی برای مطامع خود نمی‌جنگید، ملوک‌الطوایفی نمی‌شد. در بحث فوتبال فقط یک جا باید پاسخگو باشد و آنجا سازمان لیگ است. اکنون هر کمیته‌ای برای خود تصمیم می‌گیرد و کسی پاسخگو نیست. هر هفته‌ شاهد ده‌ها اشتباه داوری هستیم. می‌خواهند همه تیم‌ها را قتل‌عام کنند.

فقیرترین تیم هستیم اما رشادت داریم

وی در ادامه درباره وضعیت تیم خود پس از گذشت شش هفته‌ از لیگ برتر اظهار کرد: فقیرترین و بی‌پول‌ترین تیم لیگ هستیم اما رشادت داریم. بچه‌های ما باصفا هستند و با بی‌پولی‌ها می‌سازند و کار می‌کنند ولی در همین اوضاع فدراسیون حق آنها را می‌خورد. پس از پنج هفته‌ یک برد به دست آورده‌ایم اما بلافاصله یک امتیاز از ما کم کردند؛ آن هم در شرایطی که هفته‌ بعد با سپاهان بازی داریم. بعد هم برای آن که هوادار ما را بیشتر آتش بزنند، ملوان را تشویق می‌کنند! این کار نه معرفت است، نه علم، نه جامعه‌شناسی و نه حقوقدانی. این کار بیماری است.

خدا مرا لعنت کند!

عابدینی که از حکم کمیته‌ انضباطی به شدت عصبانی بود در ادامه خطاب به رییس این کمیته‌ گفت: آقای حسن‌زاده! شما دوست جامعه فوتبال نیستید. شما به دنبال این بودید که در فوتبال قدرقدرت شوید که شدید. خدا مرا لعنت کند اگر اسمم به عنوان دوست شما ثبت شود! اکنون مهدی تاج در سازمان لیگ هیچ کاری را بدون هماهنگی هیات رییسه انجام نمی‌دهد اما کمیته‌ انضباطی بدون این که به کسی بگوید، تصمیم می‌گیرد.

فدراسیون بی‌عرضه است و کارها را خوابانده!

عابدینی درباره لغو دوباره اردوی تیم ملی به دلیل بی‌پولی هم گفت: این هم از بی‌عرضگی فدراسیون است. کار در فدراسیون بی‌ارزش شده و لابی‌های ارزش پیدا کرده‌اند. متاسفانه فدراسیون کارها را خوابانده است. اگر شروع کنم به حرف زدن و حرف دلم را بزنم،‌ جامعه فوتبال از غصه گریه‌اش می‌گیرد. خدا مرا لعنت کند که همچنان در فوتبال مانده‌ام و این‌ها را می‌بینیم. هر چه سکوت می‌کنیم، هر کاری دلشان می‌خواهد می‌کنند!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391