برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رئیس هیئت مدیره استقلال: امتیاز کسر شده از استقلال بر می‌گردد

جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۷ — تسنیم

رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه فدراسیون قبول کرد که رای کسر امتیاز منطقی نیست، گفت: امتیاز کسر شده از استقلال برمی گردد.

مقداد نجف نژاد

مشکلات مالی استقلال، راهکارهای حل مشکلات مالی، جذب اسپانسر و دخالت‌های امیر قلعه‌نویی در بحث جذب اسپانسر، تفاوت‌های پرداخت پول به استقلال و پرسپولیس، بحث پیوستن محمدرضا خلعتبری به پرسپولیس و همچنین اختلافات قلعه‌نویی با علیپور از جمله مباحث این روزهای استقلال است که مقداد نجف‌نژاد، رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلالکه این روزها کمتر در رسانه‌ها صحبت می‌کند، در حاشیه حضور در شهر اصفهان به سئوالات خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون این مسائل پاسخ داد.

گفته بودید استقلال به صورت جدی و ویژه به دنبال سومین ستاره در آسیاست، به نظر شما شرایط برای این موفقیت فراهم است؟

ما از پایان فصل گذشته تمام تمهیدات را بر اساس نیازهای فنی و تجهیزاتی و همچنین بر مبنای انتظاری که هواداران از ما دارند، برای رسیدن به موفقیت فراهم کردیم و به دنبال این بودیم تا بر اساس نیازهای خود و هوادارانمان تیم را به گونه‌ای ببندیم که بتواند هم از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر و هم در آسیا از کیان فوتبال ایران دفاع کند. فکر می کنم برای رسیدن به این هدف شرایط مهیاست، هم شرایط صف و هم ستاد و انشالله که بتوانیم نتایج خوب و مورد انتظار را کسب کنیم.

جایی اشاره کرده بودید که تیم های استقلال و پرسپولیس دچار مشکلات بنیادین هستند از جمله مشکلاتی که در حوزه مالی به چشم می خورد. برای حل این مشکل بنیادین و راه‌هایی که دنبالش بودید به نتیجه‌ای رسیدید؟

ما به لحاظ بنیادی باید کاری کنیم که تیم دچار دغدغه‌های روزمره نباشد زیرا شرایط کنونی و دغدغه هایی مانند مشکلات بلیت هواپیما، هتل، پاس نشدن چک، اردو .. تیم را دچار تشویش می کند، به گونه‌ای که حتی سرمربی تیم هم خود را بسیج می‌کند تا برود دنبال اینکه پول بیاورد و واقعا این بار آقای قلعه نویی در این زمینه خیلی کمک کرد.

بحث جذب یک و نیم میلیارد تومان حمایت اسپانسرها از طریق آقای قلعه نویی هم بود؟

نه به این شکل، ما گفتیم هر میزبان هزینه‌ای که باشگاه دارد نیمی از آن را خودمان تأمین می‌کنیم؛ در باشگاه از هیئت مدیره تا مدیرعامل گرفته همگی مهیای کمک هستند اما اعلام کرده‌ایم که پنجاه درصد باقی مانده باید از طریق دولت تأمین شود.

مگر دولت پول را نمی دهد؟

نه اینکه پل ندهند اما مشکل اینجاست، زمانی که دولت پول را به ما پرداخت می‌کند که فصل به پایان رسیده است. به عنوان مثال فصل گذشته ما شش میلیارد تومان بودجه دولتی خود را دریافت کردیم اما زمانی که چند ماه از فصل گذشته بود. این پرداخت از سوی دولت باید زودتر صورت بگیرد. چون تیم های دیگر هستند که زیر نظر وزارت ورزش قرار ندارند و بودجه خود را از دستگاههایی مانند وزارت نفت و صنایع و .. دریافت می کنند؛ آنها هیچ مشکلی ندارند و بودجه خود را به موقع دریافت می کنند اما زمانی که نوبت تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس که تحت حمایت وزارت ورزش هستند می شود سرو صدا به پا می کنند.

می گویند این پول را از محل دیگری به دو این دو تیم داده اید در حالی که این پول در ردیف بودجه وزارت برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در نظر گرفته شده است. با این حال برای رفع این مشکلات مالی به دنبال این هستیم تا چند راهکار دیگر را در هیئت مدیره بررسی کنیم که البته راهکارهایی غیر از راهکارهای مرسوم است.

چند روز پیش بحث بولو لاین و همراه اول نیز مطرح شده بود.

آنها هم می توانند به ما کمک کنند اما راهکار اساسی ما نیستند. راهکارهای مورد نظر را زمانی اعلام می کنیم که به بارنشسته باشند و آنها راهکارهای اساسی است. به هر حال امیدواریم به نتیجه رسیده و دغدغه های مالی باشگاه را به طور کل مرتفع کنند.

برخی از باشگاهها فراتر از ظرفیت و استاندارد ممکن از بودجه دولتی هزینه می کنند، با توجه به اینکه شما از جایگاه مجلس و ریاست فراکسیون ورزش این موضوع را رصد می کنید آیا معتقدید که تیم‌ها به صورت متوازن و متعادل هزینه می کنند؟

متأسفانه باید گفت نه، این طور نیست. تیم هایی در لیگ برتر داریم که با حداقل و تیم هایی داریم که با حداکثر بسته می شوند. خود ما امسال به سختی توانستیم بازیکنان فیکس خود را حفظ کنیم

چرا؟

چون از باشگاه‌های دیگر پیشنهادهای وسوسه کننده و اغراق آمیزی داشتند لذا احساس می کنم توازنی که باید در بحث هزینه کرد باشگاهها وجود داشته باشد نیست. ما ظرفیت های خوبی در سراسر کشور داریم و اگر حمایت مالی شوند و برنامه ریزی‌ها دقیق باشند می توانند به سطوح بالا برسند اما کمک‌ها باید متوازن باشد و اگر اینگونه باشد تیم های قدرتمندی از شهرستان‌ها رشد می کنند.

اما مساله دوم که باید به آن اشاره کرد موضوعی است که در فراکسیون ورزش مجلس نیز آن را اعلام کردیم، گفتیم باشگاهها را بر اساس توان و ظرفیت آنها رتبه بندی کنیم، فدراسیون‌ها نیز باید به همین شکل رتبه بندی شوند، به عنوان مثال فدراسیونی که مدال آور است و در عرصه بین المللی پرتلاش ظاهر می شود مورد حمایت مالی بیشتری قرار بگیرد.

این پیشنهاد درباره باشگاه‌ها هم قابل اجراست؟

بله.باشگاهها هم همین طور.ببینید آنهایی که تیم هستند تا باشگاه های واقعی باید فرق کنند.برخی باشگاهها در چند حوزه فعالیت دارند و موفق به کسب عناوین برتر در سطح بین المللی شده اند که باید با بقیه متفاوت باشند و این موضوع در اعتباری که به آنها تعلق می گیرد باید در نظر گرفته شود.

نباید به این صورت باشد که هر باشگاهی چون بهره‌مند از بودجه دولتی است، هرچه خواست هزینه کند چون اگر شرایط این طور پیش برود از ظرفیت بخش خصوصی نمی توانیم استفاده کنیم. چرا که در این شرایط بخش خصوصی دولت را رقیب خود می بیند، دو، سه مرتبه این اتفاق افتاد و بخش خصوص به ورزش ورود کردند و اقبال نشان دادند اما در ادامه راه نتوانستند ادامه بدهدن چون رقیب قدرتمندی مثل دولت را در مقابل خود دیدند.

بحث عدم توازن در حمایت‌ها را در بحث پیوستن خلعتبری به پرسپولیس را دیدیم در حالی که این اتفاق برای جواد نکونام نیفتاد. به نظر شما این کم لطفی در حق هواداران استقلال نبود؟

من راجع به فرد خاصی صحبت نمی کنم، اما متعقدم که باید به شکل متعادل هزینه شود. استان های ما مزیت هایی دارند که می شود روی آنها سرمایه گذاری کرد تا صاحب رتبه های مختلف شوند به شرطی که حداقل‌ها برای آنها فراهم باشد.

کسر امتیاز از استقلال به کجا رسید؟ شما با این موضوع مخالف بودید.

به فدراسیون اعلام کردیم که این جریمه را قبول نداریم و عنوان کردیم که امتیاز ما باید برگردد،به این موضوع نیز اشاره کردیم که این نوع جریمه فسادآور است. شاید امسال تیمی آمد و تلاش کرد اما برای قهرمانی یک امتیاز بالاتر بود و تیم دیگری آمد و چند نفر را مأمور کرد که بیایند و در بازی اخلال ایجاد کنند تا از آن تیم امتیاز کم شود، حالا ببینید زحمتی که پشت قهرمانی این تیم بوده چه زحمت غیرقابل تصوری است که می تواند به راحتی از دست برود. بنابراین این موضوع سرنوشت ساز است و باید جدی تر به آن توجه کرد. ما به فدراسیون اعلام کردیم که زیر بار این کسر امتیاز نمی رویم و آنها هم پذیرفتند که صحبت ما منطقی است و باید رای برگردد.

و بحث اختلاف بین قلعه نویی و حجت الاسلام علیپور و از آنطرف دلخوری قلعه نویی از فتح الله زاده؟

شاید در خانواده استقلال مشکلی به وجود بیاید اما مسایل برادرانه مطرح می شود و کاملا درون خانوادگی است. قطع به یقین این مسایل چیزی نیست که مردم آن را جدی بگیرند، گاهی مساله ای مطرح می شود و از طریق رسانه‌ها منتشر می شود ولی ما در باشگاه استقلال به دنبال این هستیم تا از حاشیه سازی جلوگیری کنیم و بنده به صراحت می گویم با کسانی که به دنبال حاشیه سازی هستند به شدت برخورد می کنیم و نمی گذاریم زحمات یکساله استقلال را با حاشیه سازی هدر بدهند، از طرفی نظر ما این است که همه ارکان باشگاه باید بدانند یک حرف کوچک می تواند مشکلی بزرگ ایجاد کند و باید با آن مقابله کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391