برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده: ببخشید که دربی این‌قدر بد بود

شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۱۶ — خبرآنلاین

دربی خیلی بدتر از چیزی بود که تقریبا همه انتظارش را داشتند .

یک نمایش ضعیف از دو تیم و در پایان بازی این مردم و رسانه‌ها بودند که متهم شدند. آنها که گناه شان این است ؛ انتظار دیدن یک بازی زیبا. علی فتح الله زاده مدیر استقلال البته به هوادارانش حق می دهد که شاکی باشند اما باز هم از بازیکنانش دفاع می‌کند چون می گوید آنها می ترسند! او در گفت و گو با خبرآنلاین از دلایل خسته کننده بودن دربی می گوید.

*خودتان اگر به عنوان یک هوادار به ورزشگاه رفته بودید و این بازی را می دیدید به سرتان نمی زد از عصبانیت شیشه اتوبوس بشکنید؟

نه من شیشه اتوبوس نمی شکستم. راستش بازی قشنگی ندیدیم اما این تقصیر بازیکنان هم نیست. وقتی جو را طوری کردیم که بازیکنان مان می ترسند نتیجه اش همین می شود. شما دربی ما را با بازی های اروپایی مقایسه کنید ، همه جای دنیا بازی که تمام می شود ، تیم بازنده هم کمی تشویق می شود و تیم برنده را برایش جشن می گیرند اما اینجا تیم برنده تشویق نمی شود و تیم بازنده بدترین فشار و حملات را تحمل می کند. وقتی شرایط به این شکل است ، چاره ای باقی نمی ماند غیر از احتیاط بچه‌ها از ترس شان ترجیح می دهند که بازی مساوی شود.

*یعنی تمام این بازی های ضعیف به خاطر فشار هواداران است؟

حاجی جان سئوالی می پرسید که مجبور شوم برای تان مثال از آلمان بزنم. بعد می روید می گویید حاجی دو روز رفته است آلمان ۲۰ سال برای مان خاطره می گوید. ولی خدایی من هنوز هم از این دوستان خاطرات شنیدنی جدید دارم. یک سال آنها با بایرن بر سر قهرمانی رقابت داشتند. هفته آخر معلوم نبود این‌ها قهرمان می شوند یا بایرن. آن روز بازی شان تمام شده بود و همه طرفداران شان را بدون اینکه مسابقه داشته باشند به ورزشگاه آورده بودند . وسط زمین چمن را پوشانده بودند ، آلات موسیقی داشتند و آماده جشن بودند . بازی را از اسکوربورد ورزشگاه نشان می دادند. درست در دقیقه ۹۰ بازی بود که قهرمانی را از دست دادند و دوم شدند. ۲ دقیقه جشن شان مختل شد و باز جشن نایب قهرمانی گرفتند. از فردا هم تیم را تشویق می کردند. ما کی اینجا می توانیم شاهد چنین رفتاری باشیم؟

من فکر می کنم وقتش رسیده مطبوعات و رسانه‌ها با کارشناسان جلسات کارشناسی بگذارند. باید در این باره چاره جویی کنیم. این طوری پیش برود چند دربی بعد بازیکنان دو تیم در نیمه های زمین شان می مانند و فقط با هم پاسکاری می کنند تا بازی مساوی تمام شود.

*البته آنجا خیلی از چیزهای دیگر هم فرق می کند. بازی طوری هست که بشود تیم را بعد از باخت هم تیم بازنده را تشویق کرد.

حرفتان را نقض نمی کنم ولی بعضی از راهکارها را می گویم که بازیکن‌ها بیایند بازی کنند. ما مساوی نمی خواهیم .حتی به عنوان مدیر تیم می گویم باخت را قبول می کنم ولی این قدر جو سنگین است ، که بازیکن می ترسد. باید جای بازیکن باشیم ببینیم چه می کشد که این قدر با استرس بازی می کند.

*مثلا تماشاگر یک شب قبل از بازی بی خوابی نمی کشد که چنین بازی بدی را ببیند.

همین است دیگر ، خواهشم این است اگر نیاز به میزگرد داریم بنشینیم و به هم کمک کنیم . ما از این سئوال‌ها ناراحت نمی شویم. مسئول استادیوم ما نیستیم . هیچ گونه اختیاری نداریم. باز مثال از آلمان می آورم. یک بار برای یکی از بازی های لورکوزن سفیر وقت ایران در آقای دکتر عزیزی رفتیم بازی لورکوزن را ببینیم. بازی ساعت ۷:۳۰ برگزار می شد. ساعت ۷:۱۰ دقیقه که سفیر آمد ، ۳ هزار نفر بیشتر در ورزشگاه نبودند. من شک کردم که شاید بازی ساعت دیگری شروع می شود اما منزوی چک کرد و دید ساعت بازی درست است. باورتان نمی شود راس زمان شروع بازی یعنی در عرض ۲۰ دقیقه ورزشگاه جای سوزن انداختن نداشت. برای اینکه طرف می داند بلیتش کجاست و کسی سر جایش نمی نشیند. ما هیچ تلاشی نمی کنیم. ما نمی گوییم همه استادیوم ، ۵ هزار صندلی به ما بدهند و همه کارش با مسئولیت ما باشد. ما کسانی را می آوریم که بروند سر جایش بنشیند. اما مسئولان ما از این کار طفره می روند.

*ولی این گفته‌ها توجیه بازی ضعیف دربی نیست. هیچ کس از مسئولان دو تیم هم برای این نمایش از مردم و هواداران عذر نمی خواهند.

من عذرخواهی می کنم. از همه هواداران خوب مان به نوبه خودم عذرخواهی می کنم. دست همه را می بوسم. آنها لایق تماشای بازی هایی خیلی بهتر از این هستند . کسی نمی تواند بگوید بازی خوب بوده است. همه اش گردش توپ و دو تیم با هم دعوا کردند که گل نخورند. مثلا ما ۳ تا موقعیت داشتیم. آنها هم چند تا حرکت داشتند اما این حرکت‌ها خیلی کم بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391