برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

همه ی آشتی کنان های فوتبال/ حاج فتل آغوشت را باز کن, مجتبی می آید!

دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۳ — گل

با توجه به مشکلات به‌وجود آمده میان جباری و سپاهان، خیلی‌ها دنبال راه حلی هستند برای بازگرداندن مجتبی به استقلال. یکی از اصلی‌ترین راه‌ها، آشتی جباری و فتح‌ا...زاده است.

علی فتح الله زاده

قهر و آشتی در فوتبال ایران تا دلتان بخواهد وجود دارد. آنقدر که می‌توانیم ۱۰۰ مثال برای‌تان بزنیم که دو مربی، دو مدیرعامل یا دو بازیکن بارها با هم به اختلاف خورده‌اند اما چند روز، چند ماه یا چند سال بعد با هم آشتی کرده‌اند و شده‌اند مثل دو برادری که نبود یکی، دیگری را آزار می‌دهد. فوتبال ایران، فوتبالی عجیب است. یک روز در روزنامه‌ها، دو مربی از خجالت هم در می‌آیند و فقط می‌ماند ناسزا تا به هم بگویند اما روز دیگر برادرانه با هم صحبت می‌کنند و می‌شوند دو رفیق فابریک و جدا نشدنی. این اتفاقات است که باعث می‌شود بگوییم در فوتبال ایران، قهر و آشتی معنایی ندارد و چندان پایدار نمی‌ماند. نمونه‌هایی از این دست برای‌تان می‌آوریم تا به این نتیجه برسیم که در این فوتبال، روی قهرها یا آشتی‌ها نمی‌توان حسابی حتی کوچک باز کرد.

هدایتی- رویانیان: آذرماه سال ۱۳۹۱ بود که بعد از انتخاب علی کریمی به‌عنوان یکی از ۳ بازیکن برتر آسیا، حسین هدایتی پا پیش گذاشت و یک دستگاه ۲۰۶ به شماره ۸ آن روزهای پرسپولیس هدیه کرد. این حرکت هدایتی با جواب رویانیان روبرو شد. مدیرعامل پرسپولیس جواب مالک ملوان را داد و گفت: «این حرف قرآن است، خانه‌ای که عنکبوت می‌سازد سست‌ترین خانه‌هاست. دوستانی که دیوار فوتبالی درست می‌کنند باید بدانند که این دیوار بسیار سست است. چرا کسی از افرادی که با پول بیت‌المال و از طریق بانک‌ها در فوتبال پول خرج می‌کنند سوال نمی‌کند؟ من مجبورم برای روشن شدن اذهان عمومی پرده‌هایی را کنار بزنم تا معلوم شود چه کسی شو بازی می‌کند. کسی که میلیاردها تومان پول بدهکار است برای قهرمانان ماشین می‌خرد تا شو بازی کند. خانه‌ای که شما از آن صحبت کردید عنکبوتی است. من خواهش می‌کنم وارد حریم افراد نشوید چون به ضررتان می‌شود. من به زودی از بدهی‌های افراد پرده برخواهم داشت.» این صحبت‌های رویانیان بود علیه هدایتی که البته جواب مالک آن روزهای ملوان را به دنبال داشت. هدایتی خطاب به رویانیان گفت: «آقای محترم! هرکسی که حرف‌های شما را بخواند می‌فهمد که منظور شما کیست. ان‌شاءا... به موقع درباره برخی اظهارات مطرح شده صحبت خواهم کرد تا همه متوجه بشنوند من اگر کاری کردم به خاطر کشورم بوده، چون همیشه خدمت به ورزش و مردم را دوست دارم.» در نهایت هم دیدید که حسین هدایتی در بازگرداندن خلعتبری به پرسپولیس، از سوی رویانیان لقب وطن دوست و قهرمان ملی را دریافت کرد تا همه این مصاحبه‌ها از یاد برود و طرفین بشوند دو دوست صمیمی!

قلعه‌نویی- مایلی کهن: هنوز بیانیه تاریخی مایلی کهن علیه قلعه‌نویی در دوران حضور ۱۴ روزه‌اش روی نیمکت تیم ملی، از خاطر کسی نرفته. در آن روزها و در جریان بازی استقلال و سایپا، طرفداران استقلال به طرز عجیبی الفاظ عجیب تری را خطاب به مایلی کهن به کار بردند تا او تصور کند آنها از فرد خاصی خط گرفته‌اند. کمی بعد مشخص شد حدس سرمربی سایپا چه کسی بوده است: «... هجوم ناجوانمردانه‌ترین الفاظ در میدان مسابقه و بیرون از آن تنها از شعبان بی‌مخ‌ها و نوچه‌های‌شان بر می‌آید؛ آقایان درصدد این هستند که ضعف‌های فنی خود را به این و آن نسبت بدهند و هر آنچه که خود و نوچه‌های‌شان لایق آن هستند با سیاه نمایی هر چه تمام‌تر به این و آن نسبت داده، تا شاید بتوانند ضعف‌های فنی خود را به نوعی از چشم این و آن، پنهان و لاپوشانی کنند. لذا به همین منظور به این آقایان کوتوله و عوامفریب (کل یوم) که حتی فاقد مدرک تحصیلی برای گروهبان قندلی شدن هستند اما لقب ژنرال را یدک می‌کشند می‌گویم که از گل دقیقه ۹۰ سایپا و پیامی که آن گل به پهنای ایران عزیز اسلامی داشته؛ پند گرفته و هر چه سریعتر دست از نوچه بازی و نوچه پروری برداشته و البته کارهای ناثواب و عوامفریبی نکنند.» این تندترین بیانیه یک فوتبالی علیه یک فوتبالی دیگر بود که به دست محمد مایلی کهن نوشته شد تا امیر قلعه‌نویی شوکه شود. امیر قلعه‌نویی اما جوابی به این بیانیه نداد و تنها گفت: «جوابی برای این حرف‌های پوچ ندارم.» در نهایت هم مایلی کهن و امیر قلعه‌نویی در مراسم ختم مادر امیر، آشتی کردند تا همه چیز ختم به خیر شود.
دایی- مایلی کهن: بعد از پایان جام جهانی ۲۰۰۶ بود که محمد مایلی کهن به‌عنوان یکی از کارشناسان برنامه یک جهان یک جام، علی دایی را مورد هجوم قرار داد. مایلی کهن ناکامی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ را گردن دایی انداخت و پرده برداشت از رازهایی پشت پرده. مایلی کهن گفت: «ایمان مبعلی در بازی صبا- فولاد یک تکل روی پای علی دایی زد و برای سالها محو شد. دیگر او را در تیم ملی ندیدیم و دلیلش هم فقط علی دایی بود. او حتی در تغییر رییس فدراسیون هم نقش داشت و باعث شد تا داریوش مصطفوی را برکنار کنند.» این صحبتهای مایلی کهن جواب دایی را به همراه داشت. دایی جواب داد، طرفین آشتی کردند اما یک اختلاف دیگر به‌وجود آمد. مایلی کهن در بیانیه‌ای که ۱۸ آذر ۱۳۹۰ منتشر کرد به دایی تاخت. مایلی کهن، سرمربی آن روزهای راه‌آهن را به آدمی متکبر، خودشیفته و پول پرست توصیف کرد و او را اینگونه مورد حملات خود قرار داد. علی دایی هم بیکار ننشست و با کمک وکیل خود از مایلی کهن شکایت کرد و او را به دادگاه کشاند. دادگاه میزبان مایلی کهن و وکیل دایی بود اما در نهایت و با وساطت دوستان مشترک، دایی و مایلی کهن، اختلافات را کنار گذاشتند و دیگر خبری نشد از آن مصاحبه‌های توفانی که علیه یکدیگر انجام می‌دادند.

کاشانی- دایی: شیث رضایی، اخراج او توسط علی دایی و عدم تایید حبیب کاشانی، جنگ علی دایی و کاشانی را به راه انداخت. دایی چند مصاحبه انجام داد تا اینکه جلسه هیات مدیره سر رسید. در این جلسه، گره اختلافات باز که نه، کورتر هم شد. سرمربی پرسپولیس به نشست کمیته فنی رفت. سرپرست باشگاه نیز حضور داشت. بحث حمایت دایی از حسین هدایتی، دشمن شماره یک حبیب کاشانی پیش آمد و سرمربی به هم ریخت. دایی که به هم ریخت، جملات پشت هم قطار شد: «شما چرا لیدری که مربی‌ات را زده، بخشیدی؟ چرا به بوقچی‌ها حقوق می‌دهی؟ چرا آنها را از دور و بر تیم جمع نمی‌کنی؟ برای چی سر ماجرای شیث پشت من نبودی؟ آدم‌هایی که همراه تیم آمده بودند امارات، چه کسانی بودند؟ چرا در اصفهان و برای بازی به این حساسی کسی نبود؟ روزنامه‌ات هم علیه من می‌نویسد…» و جلسه از حالت عادی بیرون رفت و اختلاف طرفین علنی شد. صاحب یکی از رستوران‌های تهران در مراسم تولد پسرش، میهمانان ویژه‌ای چون علی دایی، حبیب کاشانی، حمید استیلی و هادی ساعی داشت که در نهایت، دایی و کاشانی اختلافات قدیمی را کنار گذاشتند، همدیگر را بوسیدند و با هم شام خوردند. اختلافات تمام شد و مثل تمام قهرها، این قهر هم با آشتی همراه شد.
رویانیان- دایی: یک روز قبل از بازی راه‌آهن- پرسپولیس در لیگ دوازدهم، سعید شیرینی در حرکتی عجیب برای سازمان لیگ نامه نوشت و از آنها خواست جلوی جیغ و دادهای علی دایی در کنار زمین را بگیرند. بعد از حرکت شیرینی، این بار نوبت محمد رویانیان بود که علیه علی دایی مصاحبه کند. رویانیان گفت: «قلب تو برای خودت می‌تپد نه پرسپولیس. فراموش نکن مقابل هواداران ناراحت پرسپولیس چگونه جشن و پایکوبی می‌کردی. امیدوارم خداوند متعال ما را از شر شیطان محافظت فرماید» او حرف‌هایش را زد و البته علی دایی را مجاب کرد تا بعد از بازی جوابش را بدهد. شاید به جرات بتوان گفت تندترین و جنجالی‌ترین مصاحبه علی دایی، بعد از این بازی و علیه رویانیان انجام شد. دایی در حالی که بسیار عصبانی بود گفت: «ریشه به ریش نیست. تو را کسی آورده و اگر او برود تو هم باید بروی. تو از این فوتبال می‌روی اما این من و علی کریمی هستیم که در این فوتبال می‌مانیم و محبوب مردم هستیم. عددی نیستی که اسم مرا بیاوری و اگر حرف‌هایت تکرار شود باز هم جوابت را می‌دهم» این صحبت‌ها، همه از یاد رفت. با بازگشت دایی به پرسپولیس، این اختلاف‌ها تمام شد، دایی و کریمی نماندند، دایی ماند و رویانیان تا مشخص شود روی حرف‌های این فوتبالی‌ها، حتی بزرگان این فوتبال نباید حساب ویژه‌ای باز کرد.
جباری-فتح الله زاده؟ : مجتبی جباری و علی فتح‌ا...زاده به مشکل خورده‌اند. مجتبی حتی در جلسه‌ای قصد داشت به صورت فتح‌ا...زاده مشت بزند و با او درگیر شود. این اتفاق نیفتاد و جباری برای ادامه فوتبال راهی اصفهان شد و تیمی به نام سپاهان. هم جباری و هم فتح‌ا...زاده، هر دو مدعی‌اند دیگر کنار هم کار نخواهند کرد. مجتبی بارها مدعی شده که فقط با جدایی فتح‌ا...زاده به استقلال برمی‌گردد و مدیرعامل استقلال هم چنین ادعایی کرده. با توجه به مشکلات به‌وجود آمده میان جباری و سپاهان، خیلی‌ها دنبال راه حلی هستند برای بازگرداندن مجتبی به استقلال. یکی از اصلی‌ترین راه‌ها، آشتی جباری و فتح‌ا...زاده است.
می‌گویند مسوولان استقلال در تلاش هستند تا چنین شرایطی را به‌وجود بیاورند. این فوتبال نشان داده که تمام اختلافات می‌تواند روزی از بین برود و به یک آشتی تبدیل شود. آن هم تنها با یک روبوسی ظاهری. جباری- فتح‌ا...زاده هم مثل ۵ نمونه‌ای که توضیحشان دادیم یک آشتی می‌کنند.
باید دید با توجه به جدایی جباری از سپاهان این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد؟! به نظر این اتفاق رخ دادنش غیر قابل اجتناب خواهد بود اما زمانش مشخص نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391