برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه‌نویی: دنبال رکورد نیستم،همین که نباختیم خوب است!

جمعه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۵۹ — تسنیم

سرمربی استقلال با بیان اینکه به فکر رکوردش نبوده گفت: کم کارترین بازیکن ما در زمین مهدی رحمتی بود.

امیر قلعه‌نویی بعد از تساوی بدون گل تیمش مقابل پرسپولیس گفت: از همه کسانی که برای برگزاری این دیدار زحمت کشیدند تشکر می‌کنم چرا که نیروهای بسیاری برای برگزاری چنین دیداری زحمت می‌کشند اما دیده نمی‌شوند. به هواداران به ویژه طرفداران تیم خود و گروه داوری که مدیریت خوبی داشتند تبریک می‌گویم هر چند در یک صحنه باید بازیکن پرسپولیس اخراج می‌شد.

وی ادامه داد: امروز یک بازی فیزیکی را شاهد بودیم و دو تیم تلاش می‌کردند ارتباط خط هافبک و حمله را قطع کنند. قبول دارم در نیمه نخست چندان صحنه خاصی را ندیدیم و شاید تنها یک شوت و ضربه جواد نکونام بود که اگر دقت کرده بود می‌توانست به گل تبدیل شود.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: در نیمه دوم عملکرد بهتری داشتیم و به غیر از حرکت دقیقه ۴۶ مجیدی و ساموئل که می‌توانست به گل تبدیل شود ۲،۳ موقعیت مناسب دیگر هم داشتیم که به نتیجه نرسید. قبول دارم انتظار بیشتری از این بازی می‌رفت اما نباید فراموش کرد که ما دو بازیکن خوب خود خسرو حیدری و هاشم بیک‌زاده را نداشتیم که این موضوع روی روند تیم ما که همواره شیوه بازی‌اش در ۵۰ متر رو به جلو است تاثیرگذار بود.

قلعه‌نویی تاکید کرد: با توجه به شکست هفته قبل تلاش کردیم بر روی نظم ساختار دفاعی تیم کار کنیم و به همین دلیل بود که کم کارترین بازیکن ما در زمین مهدی رحمتی بود که تنها چند توپ را زد و روی ضربات کاشته پرسپولیس که آن هم نه نزدیک به دروازه بلکه از میانه میدان بود واکنش نشان داد. شاید به قول عده‌ای امروز همه از این تساوی راضی بودند اما من دوست داشتم بازی برد و باخت داشت و یا حداقل گلی زده می‌شد بازی امروز بیشتر یک بازی فیزیکی بود نه تاکتیکی و فنی.

سرمربی استقلال در واکنش به اظهارات دایی که گفته بود فغانی بازی را درآورده است، تصریح کرد: امسال داوری‌ها بسیار به ضرر ما بود. با این حال اعتراض نکردیم در بازی قبلی تصمیمات داوری بر روی گلی که دریافت کردیم تاثیرگذار بود و بازیکن حریف ما اخراج نشد. قبول دارم که فغانی بازی را مدیریت کرد اما با این حال به صحنه‌ها نزدیک بود و تنها در یک صحنه باید بازیکن پرسپولیس را اخراج می‌کرد چرا که در لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های بین‌المللی در چنین صحنه‌هایی بازیکن را اخراج می‌کنند به همین دلیل است که می‌گویم فغانی در بعضی از صحنه‌ها بازی را مدیریت کرد.

قلعه‌نویی در واکنش به اینکه رکورد شکست‌ناپذیری‌اش در دربی حفظ شده، گفت: من دنبال رکورد نیستم. دو تعویضی که داشتیم نیز رو به جلو بود و تعویض‌های خود را در خط دفاعی هافبک انجام ندادیم بلکه تعویض‌هایمان در خط حمله بود. یکی از تعویض‌های ما به دلیل مصدومیت بازیکن ما بود و در تعویض دیگر نیز برهانی را در خط حمله به میدان آوردیم. من دنبال رکورد نیستم بلکه به دنبال فوتبال خوب هستم. این در حالی است که بازیکنان ما خسته هستند، خوب ریکاوری نشدند و حتی از نظر مالی مشکل داریم.

وی ادامه داد: باید از دوست خوبم کاوه بهلول‌زاده تشکر کنم که پیش از این بازی از دبی برای ما سکه فرستاد تا به هر بازیکن دو سکه پاداش بدهیم. همچنین از موسوی مدیرعامل هواپیمایی زاگرس تشکر می‌کنم که وقتی پول نداشتیم برای پرداخت پول ساموئل به ما کمک کرد. اینها نشان می‌دهد که شرایط مالی ما خوب نیست حتی زمانی‌که دو شب به اردو برویم پول آن را نداشتیم.

سرمربی استقلال تصریح کرد: مدیریت، هیئت مدیره و بازیکنان ایثار می‌کنند و همه تلاش خود را انجام می‌دهند. من شرمنده همکارانم در کادر فنی هستم. مجید صالح از آن سر دنیا (آمریکا) تماس گرفته چرا که قول داده بودیم به او پول برسانیم اما نتوانستیم این کار را انجام دهیم. کادر فنی ما از سال گذشته بیش از ۳۰،۴۰ درصد از قرارداد خود را نگرفته‌اند ضمن آنکه تنها با ۵،۶ بازیکن تسویه حساب شده است و بقیه آنها هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: شرایط ما حتی از زمان قریب هم بدتر شده و این شرایط مالی بد را باید به مصدومیت‌های تیم اضافه کنیم. شاید شرایط بدنی بازیکنان خوب نیست اما می‌توانستیم با پاداش‌های مالی از نظر روحی شرایط آنها را تقویت کنیم که اکنون از نظر مالی هم وضعیت خوبی نداریم.

وی عنوان کرد: با سیستم ۳- ۳- ۴ بازی کردیم و خط هافبک ما می‌توانست بهتر بازی کند ولی به هر حال همه موجودی تیم ما همین بود. جوانی مثل ایمان باصفا را برای پست هافبک به خدمت گرفتیم که یکی از امیدهای فوتبال ایران خواهد بود و در تمرین‌ها در بازی‌سازی عملکرد خوبی دارد و امیدوارم در شرایط مسابقه هم همین کارآیی را داشته باشد. اگر مجوز بازی او ۲،۳ روز زودتر می‌رسید به او بازی می‌دادیم ولی به هر حال او را آوردم تا محیط‌پذیری انجام شود و در سفرهای آسیایی نیز او را با خودمان می‌بریم. در مجموع باید بگویم مشکلات همانند مشکلات مالی، بازی‌سازی و شرایط بدنی را داریم ولی با این حال قطار رو به جلو حرکت می‌کند؛ اگر سنگ نیندازند.

سرمربی استقلال اضافه کرد: دو تن از بهترین بازیکنانمان در این بازی نبودند و آندو هم هنوز به شرایط بدنی مناسب نرسیده است. هر دو تیم در ایجاد موقعیت خوب کار نکردند. امروز یک بازی فیزیکی انجام شد و کارت‌هایی که رد و بدل شد نشان‌دهنده این موضوع است ولی نگرش ما رو به جلو و تعویض‌هایم نیز بر همین اساس بود.

قلعه‌نویی در مورد انتقادهای دایی از داوری گفت: من نباید به صحبت‌های علی دایی پاسخ دهم ولی اگر بازی‌های قبل را آنالیز کنید می‌بینید که بیشترین ضربه را استقلال از این موضوع خورده ولی اعتراضی نکردیم. آخرین آن هم بازی با استقلال خوزستان بود. به نظرم فغانی امروز به صحنه‌ها نزدیک بود و تصمیمی که بخواهد روی نتیجه تاثیرگذار بود نگرفت.

وی در مورد انتقاد سرمربی پرسپولیس از خطای نکونام روی خلعتبری گفت: باید دوباره صحنه را ببینم.

سرمربی استقلال در مورد دیدار برابر بوریرام تایلند در لیگ قهرمانان آسیا و اینکه خستگی بازی‌های لیگ روی کار استقلال تاثیرگذار نخواهد بود گفت: از تاج و همکارانش تشکر می‌کنم که زحمت می‌کشند و در مورد این موضوع هم باید بگویم با شرایطی که وجود دارد و مصدومیت‌هایی را که گریبان بازیکنانمان را گرفته انتظار می‌رفت بازی با ذوب‌آهن را به تعویق می‌انداختند تا پیش از رویارویی با بوریرام بتوانیم روی کارهای تاکتیکی تمرکز کنیم. اگر این کار را انجام دهند به استقلال ایران کمک کرده‌اند وگرنه مجبوریم از تصمیم‌شان تمکین کنیم.

قلعه‌نویی در مورد دلیل تذکر فغانی در نیمه اول به او گفت: تذکر او به خاطر اعتراض من بود و کار فغانی هم در این صحنه صحیح بود البته خیلی هم جدی نبود.

وی در مورد وضعیت مصدومیت اکبرپور گفت: ۲۴ ساعت باید بگذرد و MRI مشخص کند که وضعیت او چگونه است. همیشه ۶ تا ۸ هفته به کار بدنی می‌پرداختیم ولی امسال هم درگیر آسیا بودیم و همچنین اکثر بازیکنان ما ملی‌پوش بودند. از همین رو نتوانستیم به نحو احسن بدنسازی کنیم به همین دلیل مثل فصل برگ‌ریزان بازیکنانمان پی در پی مصدوم می‌شوند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که بهترین بازیکن زمین چه کسی بود اظهار داشت: به نظر من بهترین بازیکن امروز تماشاگران بودند و در مورد پرسپولیس هم من نباید صحبت کنم. در مجموع تیم ما خوب بازی کرد و بازیکنان شاخصی نداشتیم ولی خط دفاع ما عملکرد خوبی داشت و رحمتی به جز اینکه برای دفع یک شوت واکنش نشان داد دیگر زمین نخورد. در زمینه ایجاد موقعیت هم ۳ موقعیت گل داشتیم ولی از استقلال توقع بیشتری می‌رود.

قلعه‌نویی در مورد اینکه دایی معتقد بود پرسپولیس در نیمه دوم سرتر از استقلال بازی کرد گفت: نظر ایشان است؛ ما در نیمه دوم دو موقعیت بالای ۸۰ درصد داشتیم و آنها موقعیت خطرناکی نداشتند. تنها یک شوت از راه دور زدند و تعداد کرنرها نیز ۵ به ۳ به سود ما بود. به هر حال نظر علی دایی قابل احترام است ولی فکر می‌کنم ما موقعیت‌های خطرناک‌تری داشتیم.

وی همچنین گفت: دوست داشتیم در این بازی پیروز شویم ولی همین که نباختیم هم خوب است. در هفته گذشته شکست خورده بودیم و اگر این هفته هم می‌باختیم ۱۰ روز دیگر باید در آسیا بازی می‌کردیم. اینکه گل نخوردیم و پرسپولیس موقعیت ۶۰ درصدی هم نداشت نشان دهنده این است که در نظم دفاعی رو به بهبود هستیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391