برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یک سایت استرالیایی:‌ فوتبال ایران همیشه برای استرالیایی‌ها یادآور اتفاقات بد است!

دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۵۰ — ایسنا

یک سایت استرالیایی درباره حضور ایران در استرالیا برای شرکت در جام ملت‌های آسیا سال ۲۰۱۵ نوشت نام ایران همیشه یاد آور اتفاقات بد برای مردم استرالیا است.

سایت The World Games درباره فوتبال این کشور در تقابل با فوتبال ایران می‌نویسد: "نام ایران همیشه یادآور اتفاقات بد برای فوتبال استرالیا است. هواداران فوتبال در استرالیا هیچ وقت ۲۹ نوامبر ۱۹۹۷ را فراموش نمی‌کنند؛ جایی که ایران با حذف استرالیا به عنوان آخرین تیم راهی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه شد. در آن دیدار استرالیا ابتدا با دو گل پیش افتاد و در حالی که تنها ۱۴ دقیقه تا رسیدن به جام جهانی فرصت داشت، در پنج دقیقه ۲ گل دریافت کرد تا ایران به لطف گل زده در خانه حریف راهی جام جهانی شود.

استرالیا در آن دوره شایستگی حضور در جام جهانی را داشت و تنها بد شانس بود که نتوانست مسافر جام جهانی شود. همه مردم استرالیا آن زمان بسیار متاسف شدند.

اکنون فوتبال استرالیا وضعیت بهتری دارد . سه صعود مستقیم به جام جهانی و داشتن لیگ قدرتمند همگی دلایلی برای این ادعاست. در حالی که ۵۰۰ روز تا آغاز جام ملت‌های آسیا زمان باقی مانده، هواداران فوتبال در این کشور منتظر هستند تا تیم ملی فوتبال ایران یکبار دیگر به برای حضور در این رقابت‌ها به استرالیا بیایند.

ایران در گروه ۲ مقدماتی جام ملت‌های آسیا شرایط خوبی دارد و به احتمال زیاد یکی از ۱۶ تیم حاضر در این رقابت‌ها شود. در حالی که چهار دور تا پایان بازی‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا باقی مانده، ایران همراه کویت در صدر گروه خود قرار دارد. لبنان و تایلند دیگر ‌تیم‌های همگروه ایران هستند که شرایط خوبی برای صعود به جام ملت‌های آسیا ندارد. در بازی‌های آتی انتخابی جام‌ملت‌های آسیا ایران در خانه میزبان تایلند است و لبنان به دیدار کویت می‌رود.

همچنین مشاوران کمیته بین المللی بازی‌ها در آغاز این مسابقات برنامه‌های ویژه‌ای دارد که یکی از آنها پخش فیلم‌های مستند ایرانی درباره بازی ایران و استرالیا در سال ۱۹۹۷ است که قرار است در حاشیه این مسابقات پخش شود تا یکبار دیگر شوق و شوق مردم برای فوتبال را به خوبی نشان دهد. مطمئنا حضور ایران در استرالیا برای جام ملت‌های آسیا رویدادی جالب برای هواداران فوتبالدوست استرالیایی خواهد بود.

استرالیا جمعیت ایرانی جالب توجهی دارد و حضور ایران در این مسابقات می‌تواند این حقیقت را به خوبی نشان دهد. قرار است لوکاس نیل مدافع استرالیایی به عنوان سفیر این رقابت‌ها انتخاب شود."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391