برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نیک‌نفس:امیدوارم ایرانمنش حاشیه‌ها را جمع کند

پنجشنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۴۱ — فارس

مدیرعامل اسبق مس‌ کرمان گفت:امیدوارم ایرانمنش بتواند حاشیه‌های حوالی مس کرمان را جمع کند.

حمید نیک‌نفس مدیر عامل سابق باشگاه مس کرمان در مورد وضعیت این باشگاه و تغییراتی که در راس این تیم به وجود آمده است گفت: مس کرمان در سال ۸۴ به لیگ برتر آمد و در طول این سال‌ها ۸-۷ مدیرعامل عوض کرد و دو برابر آن کادر فنی‌اش تغییر کرد. مسئولین استان هم توجه زیادی به این موضوعات ندارند و تذکری نمی‌دهند. حالا ببینید چقدر خسارت بابت عوض شدن این مربیان و کادرهای فنی شده است.

وی در مورد اینکه لیدرهای مس کرمان هم گاهی مشکلاتی را به وجود می‌آورند، اظهار داشت: اتفاقا این لیدرها و هواداران مس مردم نجیبی هستند و مسائل را به خوبی می‌فهمند و اعتراض می‌کنند. شاید در هر جایی افراد محدودی وجود داشته باشند که با قصد و غرض کارهایی انجام دهند. وقتی یک مربی از تیمی می‌آید که تیم سال قبلش شاید به خاطر یک امتیار اختلاف در لیگ برتر مانده است آنها اعتراض می‌کنند. نمی‌دانم برای انتخاب مجتبی تقوی عزیز چه ملاکی در میان بوده است.او سال گذشته در تیم خودش مشکلاتی زیادی داشت. وقتی شعار بومی‌سازی می‌دهند بازیکنان مازاد تیم‌های دیگر گرفته می‌شوند باعث می‌شود که مردم اعتراض کنند.

وی تاکید کرد: مردم کرمان فوتبال را به خوبی می‌فهمند. برخی مدیرانی که بیرون از کارخانه مس بودند نمی‌دانند این پول‌ها در چه شرایطی به دست می آید. شما حتی نمی‌توانید ۵ دقیقه پای کوره‌ها و در معدن مس حضور پیدا کنید اما کارگران در چنین شرایطی زحمت می‌کشند. در زمان ما ادینیو با ۹۵ میلیون تومان جذب شد. عبدالزهرا با ۸۵ میلیون، خلدون ابراهیم با ۷۳ میلیون تومان جذب شدند. اینکه در شرایطی است که همان زمان پرسپولیس برای دی‌کارمو ۵۰۰ میلیون تومان داده بود. سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان بزرگ فوتبال ایران را با احترامی که برایش قائل هستیم با ۱۵۰ میلیون تومان جذب کردیم اما الان می بینیم که چه رقم‌هایی داده می‌شود. مدیریت‌هایی که تندتند عوض می‌شود و هر کسی می‌آید دوست دارد کار کند همین شرایط را ایجاد می‌کند.

مدیرعامل اسبق مس کرمان در مورد اینکه چرا تغییرات زیادی کادر مدیریتی این تیم به وجود می‌آید خاطرنشان کرد: دلیل این موضوع سوری بودن هیئت‌مدیره‌ها است. برخی را با اهداف مشخص می‌گذارند که هر چه آن بالایی می‌گوید عمل شود. در این چند سال حتی تیم مس را در تهران می‌بستند و اصلا شاید مدیرعامل خبر نداشته چه بازیکنی جذب می‌شود این برای فوتبال آفت است.

نیک‌نفس در مورد اینکه این روزها بین امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی دو مربی سابق مس کرمان اختلافاتی به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: خود من فوتبالیست بودم. آن زمان که مس کرمان نبود در مس سرچشمه بازی می‌کردم. سابقه چند سال بازی کردن و مربیگری را داشتم. می‌فهمم چه اتفاقی در فوتبال برای انتخاب مربی می افتد. سال اول که با دست‌نشان به لیگ برتر آمدیم او را حفظ کردیم و به خاطر اینکه تیم نتیجه نگرفت به فرهاد کاظمی و امیر قلعه‌نویی رسیدیم. می‌دانستیم قلعه‌نویی به خاطر توانایی‌ها و بلندپروازی که دارد مطمئنا نتیجه می‌گیرد. اما وقتی او از مس کرمان رفت با وجود اینکه ادینهیو را دوست داشت گفت برای اینکه مس ضعیف نشود بازیکنی را از این تیم نمی‌برد.

وی در مورد انتخاب پرویز مظلومی یادآور شد: بعد از قلعه‌نویی بررسی کردیم تا ببینیم کدام مربی خوب نتیجه گرفته است تا برای مس انتخاب کنیم و به اینکه چه کسانی با هم دوست هستند هم نداریم. سه گزینه داشتیم پرویز مظلومی وقتی ابومسلم بود توانست این تیم را سوم یا چهارم کند و خوب نتیجه گرفته بود. امیر قلعه‌نویی هم گزینه اصلی ما بود که توصیه‌ کرد پرویز مظلومی را انتخاب کنیم. دو مربی دیگر هم از گزینه‌های ما بودند. ما مظلومی را انتخاب کردیم تا حدی که هشتاد تا نود درصد تیم را بسته بودیم. من می‌دانستم چه کار می کردم، قلعه نویی هم کمک کرد و پرویز مظلومی را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم.سالی اولی که به لیگ برتر آمدیم قصدمان حفظ تیم بود. سال بعد تیم تقویت شد و سال سوم به آسیا رفتیم که پرویز مظلومی سرمربی بود. یک مقدار شانس هم به ما کمک کرد. آن زمان یکی از خوش‌قول‌ترین تیم‌ها بودیم و بازیکنان جوانی مثل سیفی، بیگدلی و حمودی و ... در این تیم حضور داشتند و در کنار آن‌ها با بازیکنان بومی که داشتیم توانستیم نتیجه بگیریم.

نیک‌نفس در پایان در مورد انتخاب اکبر ایرانمنش عنوان کرد: او از مدیران قدیمی این باشگاه است برایش آرزوی موفقیت می کنم. انشاءالله بتواند حاشیه‌ها را جمع کند و این شرایط را سر و سامان دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391