برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: همه باید در حل مشکلات تیم ملی سهیم باشیم

دوشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۲ — ایسنا

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی معتقد است که همه اهالی فوتبال باید در حل مشکلات تیم ملی سهم داشته باشند و بپذیرند که امسال، سال ویژه‌ای برای فوتبال ایران است.

مجید جلالی درباره وضعیت تیم ملی و برنامه‌ریزی مشترک سازمان لیگ و تیم ملی برای حضور خوب ایران در جام جهانی برزیل اظهار کرد: مجموعه فوتبال ایران باید بپذیرند که امسال، سال ویژه‌ای برای فوتبال ایران است. همچنین اهالی فوتبال ایران باید بپذیرند که باید در حل کردن مشکلات تیم ملی سهم داشته باشند. اگر نشستی بین کادر فنی تیم ملی، مسئولان سازمان لیگ و باشگاه‌ها وجود داشته باشد می‌تواند به راهکار مناسب و جمع‌بندی برسد. همه باید در این سال ویژه در بهتر شدن تیم ملی سهیم باشیم.

* هیچ کس به فکر کیفیت فوتبال نیست

جلالی در ادامه درباره وضعیت فنی تیم ملی گفت: برخی می‌گویند که تیم ملی با این کیفیت اگر به جام جهانی برود شکست سنگینی می‌خورد پس بهتر است نرود! این حرف کارشناسی نیست و بیشتر از روی احساس مطرح می‌شود. این که کیفیت فوتبال ایران در چند سال گذشته پیشرفت نکرده مسئله تازه‌ای نیست بلکه سال‌هاست درباره آن صحبت می‌شود و هشدار داده می‌شود. مسئله اصلی این است که بخش‌های تصمیم گیرنده، قانون‌گذار و مجری در فوتبال ایران، هیچ کدام به فکر کیفیت نیستند.

* شاخص‌های کیفیت تعریف نشده‌اند

سرمربی تراکتورسازان لیگ فوتبال ایران ادامه داد: پایین بودن کیفیت لیگ سال‌هاست که دغدغه اصلی ماست. در تمام این سال‌ها چه کسی یا چه نهادی فوتبال ایران را از نظر کیفیت فنی ارزشیابی کرده است؟ ابتدا باید شاخص‌های کیفیت‌ را تعریف کنیم و سپس بر اساس آن بگوییم که در کدام شاخص پیشرفت کرده‌ایم و در کدام نکرده‌ایم.

* در فوتبال ایران کلی‌گویی می‌شود

جلالی در ادامه اظهار کرد: تنها چیزی که در فوتبال ایران می‌بینیم این است که پایان فصل می‌گویند که لیگ پدیده نداشته، تولید ثروت نداشته، اصلا تولید نداشته است! این حرف‌ها درست هستند اما کلی‌گویی محسوب می‌شوند. کسی از بخش آموزش فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ، فوتبال ایران را موشکافانه ارزشیابی نکرده است که معلوم شود چرا لیگ تولید و سازندگی نداشته است.

* بازی‌های تیم ملی همانی است که در لیگ می‌بینیم

سرمربی تیم فوتبال تراکورسازی در ادامه گفت: با وجود انرژی زیادی که لیگ می‌گیرد و در بودجه و نیروی انسانی تلفات می‌دهد و با توجه به اقبال عمومی زیادی که دارد می‌توانیم به نتایج خوبی برسیم. بازی‌های تیم ملی دقیقا همان است که در لیگ می‌بینیم؛ بازی‌های قفل شده، فشرده، دفاعی و با تکیه بر ضد حمله‌ها و ضربات ایستگاهی.

* تراکتورسازی روز به روز بهتر می‌شود

جلالی در ادامه درباره وضعیت تیم تراکتورسازی پس از گذشت هشت هفته از لیگ برتر گفت: ما در یک مسیر منطقی و رو به جلو حرکت می‌کنیم. در این وضعیت، زمان می‌تواند به سود ما باشد چون هرچه جلوتر می‌رویم، بهتر می‌شویم. اکنون در خط دفاع نسبتا خوب شده‌ایم و در بازی گردانی خیلی بهتر کار کنیم. خط حمله عمده نگرانی ما بود که در چند بازی عملکرد خوبی نداشتیم ولی در بازی آخرمان برابر صبا نشانه‌های خوبی از پیشرفت دیدیم که فوق‌العاده امیدوار کننده بود.

* انتظارات ما از برخی بازیکنان سنگین است

وی در ادامه درباره میزان پیشرفت بازیکنانش طبق انتظارات او گفت: موضوع مهم این است که چندین بازیکن را از این سو و آن سو دور هم جمع کنیم و بخواهیم آن‌ها را با تاکتیک خود منطبق کنیم. این همان چیزی است که در گذر زمان به تیم‌سازی معروف است. در این زمینه بازیکنان ما همکاری می‌کنند و با این که سطح انتظارات ما برای برخی از آن‌ها سنگین است، سعی می‌کنند که خود را با دیدگاه‌های تاکتیکی، همسو کنند. از این بابت از آن‌ها راضی هستم و می‌توانم بگویم که برابر صبا به مرز کیفیت ۶۰ درصد رسیده‌ایم و این یعنی میانگین کیفی ما در هشت هفته کمی بیشتر از ۵۰ درصد است.

* برنامه‌ریزی لیگ تاکنون خوب بوده است

جلالی در ادامه با تمجید از نحوه برگزاری لیگ برتر در هشت هفته اول گفت: تا اینجای کار که برنامه‌ریزی خوب بوده و مشکلی نداشته‌ایم. تا هفته هشتم بدون وقفه آمده‌ایم و تا هفته یازدهم هم برنامه مشخص است. البته قرار بود که پس از هفته ششم، لیگ تعطیل شود اما با لغو اردوی تیم ملی این اتفاق نیفتاد. حالا باید صبر کنیم که ببینیم نتیجه جلسات آینده سازمان لیگ و تیم ملی چه می‌شود؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391