برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: نتیجه دربی را بگویم، مزه آن از بین می‌رود!

جمعه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۰۳ — فارس

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید اگر نتیجه دربی را بگوید دیگر کسی به ورزشگاه نمی‌رود.

علی کفاشیان

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال امروز در برنامه ورزش و مردم درباره دیدار روز گذشته‌اش با سرپرست وزارت ورزش گفت: بعد از یک سال و اندی فعالیت برای آماده شدن برای حضور در جام جهانی سال گذشته کمترین کمک به فدراسیون فوتبال شد اما به هر طریقی تیم به جام جهانی رفت و این یک اتفاق خوب بود.

کی‌روش برنامه‌های زیادی تا جام جهانی دارد که شامل شرکت در اردوها و بازی‌ با تیم‌های بزرگ است اما کفگیر به ته دیگ خورده است.

وی ادامه داد: با مشورتی که با کی‌روش داشتیم مشکلاتمان را مطرح کردیم و اردوها کنسل شد، قطعا او هم راضی نبود همین باعث انتقادات زیادی به فدراسیون فوتبال شد. روز گذشته در جلسه‌ای که با سرپرست وزارت ورزش داشتیم، صحبت‌ها را مطرح کردیم و قرار شد حمایت مالی انجام شود البته این ۲۰ درصد مشکل بود، مشکل اصلی خواسته کی‌روش و باشگاه‌ها است که با یکدیگر متناقض است.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه کی‌روش می‌خواهد بازیکنان را در اختیار داشته باشد، عنوان کرد: کی‌روش می‌گوید نمی‌خواهم درجام جهانی زنگ تفریح باشم و همه از این موضوع خوشحال باشند که ایران با آنها همگروه است اما از طرفی باشگاه‌ها می‌گویند اگر بازیکنانشان نباشند نمی‌توانند در مسابقه شرکت کنند.این مسئله باید در جلسه با باشگاه‌ها و سازمان لیگ حل شود.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست با تشکیل یک کمیته این مسائل مورد بررسی قرار بگیرد، اظهار داشت: بهترین مدیران اعضای هیئت رئیسه لیگ هستند، باید جلسه برگزار کنیم اما بهترین کار تفاهم است. اگر انتظارات از باشگاه‌ها را کمتر کنیم و اولویت را به تیم ملی بدهیم دیگر بهانه‌ای دست کی‌روش نخواهد بود.

*کی‌روش اکنون یکی از اعضای فدراسیون است

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه کی‌روش گفته نمی‌خواهم مانند ایویچ حذف شوم، گفت: خودم این حرف را از زبان کی‌روش نشنیدم حتی بحث این بود که بعد از جام جهانی هم او با ما باشد. قهر و آشتی‌ها وجود دارد اما کی‌روش تا آخر جام جهانی با ما خواهد بود.او اکنون یکی از اعضای فدراسیون است. وقتی می‌بیند محدودیت داریم توقعاتش را پایین می‌آورد. روز گذشته که نزد صالحی رفتیم کی‌روش گفت: من آمده‌ام بجنگم حتی با پرتغال که کشور خودم است. خودم را ایرانی می‌دانم و اگر ایران موفق شود خوشحال می‌شوم.

کفاشیان درباره بحث‌های بین تاج و کی‌روش اظهار داشت: تاج کمک می‌کند تا هماهنگی‌ها انجام شود، او مدتی مدیر تیم‌های ملی بوده و کی‌روش هم زود عصبانی می‌شود. تاج مشکلی ندارد اما کی‌روش ناراحت بود که این مسائل هم حل می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید چند درصد موضوع جذب بازیکنان در تیم ملی حل شود عنوان کرد: جلسات با مدیران باشگاه‌ها خواهیم داشت این موضوع قابل حل است چون آنها هم دوست دارند تیم ملی موفق شود اما ما هم باید توقعاتمان را از باشگاه کمتر کنیم.نمی‌توانیم به باشگاهها زور بگوییم، الان بهترین کار تفاهم است.

*چرت زدن کی‌روش در ورزشگاه یعنی ناراضی بودن از مسابقات

وی درباره اینکه میزان دوندگی بازیکنان ما خیلی کم است و همسطح کشورهای دیگر نیست، خاطر نشان کرد: وقتی می‌بینید کی‌روش اواسط یک مسابقه می‌رود یا چرت می‌زند یعنی ناراضی است باید مدت زمان زیادی روی بدنسازی و تکنیک بازیکنان کار شود. کی‌روش می‌گوید اگر در باشگاه‌های اروپایی بودم مشکلی از نظر بدنسازی نداشتم.

کفاشیان درباره جذب اسپانسر گفت: ۳-۴ کمپانی وجود دارند، هفته آینده تصمیم نهایی را می‌گیریم. همه آنها داخلی هستند و یکی از اسپانسرها مشترک داخلی و خارجی است. این اسپانسرها یک سوم یا یک چهارم هزینه‌های ما را تامین می‌کند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره نتیجه دربی هم گفت: اگر نتیجه را بگویم مزه مسابقه از بین می‌رود و کسی به ورزشگاه نمی‌رود.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که چرا از بخش خصوصی برای برگزاری اردوهای تیم ملی کمک نمی‌گیرید اظهار داشت: اسپانسرهای بزرگ در دنیا نیاز به تبلیغات ندارند، بنز حامی تیم ملی آلمان می‌شود و هیوندا حامی کره. تیم ملی ما هم باید یک حامی داشته باشد و آن حامی افتخار کند که به تیم ملی کمک می‌گیرد ما پولی نمی‌خواهیم شاید اندازه یک آپارتمان در شمال تهران باشد.هدایتی کمک‌هایی کرده که قابل تقدیر است اما مشکل ما با این کمک‌ها حل نمی‌شود. صالحی گفت، روحانی ماموریت ویژه داده که از تیم ملی فوتبال حمایت کند.

کفاشیان در پایان در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید، در جام جهانی چه نتیجه‌ای بگیریم، گفت: خیلی‌ها فکر می‌کردند در سه بازی آخر نتیجه خوبی کسب نکنیم اما بهترین نتیجه را گرفتیم. فکر می‌کنم در جام جهانی هم نتیجه خوبی بگیریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391