برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: پول اردوی پرتغال را دادیم به طلبکارها

جمعه، ۸ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۹ — خبرآنلاین

علی کفاشیان می گوید کارلوس کروش حق داشته که شاکی شود اما عصبانیتش را فدراسیونی‌ها به زودی حل می کنند.

علی کفاشیان

غیبت مسئولان فدراسیون فوتبال در نشست فنی سرمربی تیم ملی با مسئولان سازمان لیگ سبب شده تا کارلوس کروش حسابی شاکی باشد و حتی احتمال ترک ایران از سوی او در فضای رسانه ای کشور به گوش برسد. علی کفاشیان اما امیدوار است و می گوید اتفاق خاصی نمی افتد. او درباره عصبانیت جدید سرمربی تیم ملی می گوید:« راستش اصلا قرار نبود من در این جلسه حاضر باشم. این یک جلسه فنی بود که باید کروش با مسئولان سازمان لیگ برگزار می کرد . یعنی نشستی با تاج و همکارانش در سازمان لیگ. نمی دانم چه اتفاقی افتاده است . ولی مثل اینکه جلسه بدون حضور تاج برگزار شده. حالا باید بعد از این جلسه ما با کارلوس کروش بنشینیم و درباره مسائل کلی حرف بزنیم. آن نشست تخصصی بوده و دلیلی نداشته که رئیس فدراسیون در این نشست حضور داشته باشد و از ابتدا هم قرار نبوده که من به این نشست بروم. حالا کروش هم حرف هایش را گفته و خواسته هایش را مطرح کرده است. در هفته جدید می نشینیم و برای این بحث‌ها به جمع بندی می رسیم. مشکل بزرگی از این بابت نیست.»
او درباره دلایل این همه اختلاف بین سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی می گوید:« ببینید این بحث فقط مربوط به فروردین ماه سال بعد است. زمانی که لیگ و جام حذفی تمام می شود اما ۴ تیم لیگ برتری درگیر بازی های لیگ قهرمانان آسیا هستند. کروش تیم ملی را در دو ماه منتهی به جام جهانی نیاز دارد و می خواهد از همین حالا تضمین های لازم در این زمینه را از ما و تیم‌ها بگیرد. اما باشگاه‌ها هم بحث خودشان را دارند . آنها می گویند حتی حاضر نیستند یکی از بازیکنان شان را نداشته باشند و به میدان بروند. این بحثی است که مدام در حال بررسی اش هستیم تا به راهکاری برایش برسیم.»
اما فدراسیون وسط این دعوا ، کجا می ایستد و چه راهکار بینابینی برای حل این دعوا دارد؟ رئیس فدراسیون در این باره می گوید:« راستش را بخواهید ما باید یک ارزش گذاری انجام بدهیم. اینکه جام جهانی مهمتر است یا لیگ قهرمانان آسیا؟ کارلوس کروش هم می گوید جام جهانی هر ۴ سال یکبار است اما لیگ قهرمانان آسیا همه ساله برگزار می شود. حالا می شود یک سال از این بازی‌ها چشم پوشی کرد و تیم‌ها با قدرت کمتری به این بازی‌ها بروند. به هر حال یک سال که هزار سال نمی شود! آنها می توانند تیم ملی را در اولویت قرار بدهند. به نظر من اولویت با تیم ملی است چون همه مردم ایران چشم به موفقیت تیم ملی دارند. باشگاه‌ها باید با تیم ملی همراهی کنند. تلاش ما این است که به یک تعامل سازنده برسیم تا دو طرف راضی باشند اما اگر تعامل نشد ، باید تصمیم بگیریم. به نظر من باید باشگاه های مان به حدی برسند که نبود یک یا دو ملی پوش توان شان را از هم نپاشد. به هر حال ما باید کمی کلان تر نگاه کنیم و اولویت ملی را در راس برنامه های مان بگذاریم.»
او درباره لغو اردوی پرتغال که تامین اعتبار هم شده بود ، می گوید:« ما پول این اردو را تامین کرده بودیم اما نشستیم ، بالا و پایین کردیم اما به این نتیجه رسیدیم که بهتر است پول این اردو را به طلبکارهای مان بدهیم تا بدهی های مان بیشتر از این نشود. »
این بدهی‌ها به کادرفنی بوده است؟ یعنی فدراسیون پول این سفر را به اعضای کادرفنی داده است؟ او در این باره می گوید:« نه پول کروش را که تامین کرده بودیم . این آن پول نیست. بدهی های دیگری داشتیم!»
اما سرمربی تیم ملی هنوز نزدیک به ۸ ماه از فدراسیون طلب دارد. کفاشیان در این باره می گوید:«او از ما طلب دارد و پولش را ندادیم اما این طلب ۸ ماه نیست. فکر کنم کمتر از این‌ها باشد. ما تا یک ماه و نیم قبل پول هایش را تامین کردیم اما نتوانستیم این پول را برایش بریزیم. به هر حال ما مشکل انتقال دلار را داریم و کارلوس هم خیلی خوب این ماجرا را می داند. »
در فوتبالی که گردش مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دارد چرا فدراسیون فوتبال بی پول است؟ این سئوالی ات که رئیس فدراسیون درباره اش می گوید:« ما که گردش مالی نداریم . این سئوال را باید از همان هایی بپرسید که گردش مالی فوتبال در اختیارشان است. ما متاسفانه پول زیادی در دست مان نیست که بخواهم الان درباره اش حرفی بزنم.»
این روزها خیر گرفتن برای تامین هزینه‌ها مد شده ، آیا فدراسیون خیری ندارد که هزینه اردوهایش را بدهد؟ کفاشیان در این باره می گوید:« ما نیازی به خیر نداریم. باید اسپانسر بگیریم و امیدواریم که این اتفاق بیفتد. با مسئولان وزارت ورزش هم در این باره حرف زدیم و امیدواریم. امیدواریم که به شرایطی برسیم که بتوانیم خواسته های سرمربی تیم ملی را فراهم کنیم و انشاالله تیم ملی به چیزی که می خواهد و خواست همه مردم ماست برسد یعنی بتوانیم به مرحله دوم بازی های جام جهانی برسیم. »
او در پایان در پاسخ به این سئوال که قهر کروش و فدراسیون چه زمانی به پایان می رسد؟ آیا آشتی کنان و گل و شیرینی نیاز است؟ او با خنده می گوید:« نگران نباشید . ما با کروش حرف می زنیم و مشکل را حل می کنیم. اگر لازم باشد با گل و شیرینی به دیدن کروش می روم و آشتی می کنیم. او نگران تیم ملی است و ما هم قصد ناراحت کردن او را نداریم. به هر حال این مشکلات خیلی زود حل می شود.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391