برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی کریمی: پول ثبت نام در مدرسه فوتبال را نداشتیم

سه‌شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۵ — گل

یادم نمی‌رود، از مدرسه که برمی‌گشتیم، لباس‌ها یک طرف، کیف هم یک طرف دیگر، غذا خورده، نخورده می‌پریدیم توی کوچه و تا شب فوتبال بازی می‌کردیم

علی کریمی

در شماره امروز با بازنشر گفت وگوی ویژه مارک ویلیامز در سایت گل ، مصاحبه جالبی هم با علی کریمی انجام داده است . ویلیامز در مصاحبه اش با گل از لزوم انجام فوتبال خیابانی گفته بود که روح و جوهره این ورزش است ... و حالا حرفهای علی کریمی یکی از بهترین محصولات آکادمی آسفالت و توپ پلاستیکی . حرفهای کریمی جالب است. او به علاقه تسل خودش به فوتبال اشاره می‌کند . چیزی که امروز جای خود را به بازی های بی تحرک کامپیوتری داده است :
می‌خواهم به روزهایی برگردید که ۱۳-۱۲ سال بیشتر نداشتید. آن موقع چقدر برای بازی در کوچه و خیابان وقت می‌گذاشتید؟
چطور بدون مقدمه به گذشته‌ها برگشتید؟
بعد از پاسخ شما دلیلش را می‌گویم.
یادم نمی‌رود، از مدرسه که برمی‌گشتیم، لباس‌ها یک طرف، کیف هم یک طرف دیگر، غذا خورده، نخورده می‌پریدیم توی کوچه و تا شب فوتبال بازی می‌کردیم. وقتی هم که به خانه می‌آمدیم اینقدر خسته بودیم که بیشتر وقت‌ها سر سفره خوابمان می‌برد. حالا می‌گویید چرا یکدفعه این سوال را پرسیدید!
بله، یک پروفسور ورزشی در کنفرانسی در اروپا گفته که شما محصول فوتبال خیابانی هستید.
درست گفته است. خودتان بهتر می‌دانید که در آن زمان مدارس فوتبال کم بود و ما پولش را نداشتیم که ثبت نام کنیم. به همین دلیل فقط در کوچه و خیابان بازی می‌کردیم اما الان شرایط خیلی فرق کرده است.
بله اما باید دید در این مدارس فوتبال و یا آکادمی‌های فوتبال چقدر کار انجام می‌شود؟
در بعضی از این مدارس فوتبال و آکادمی‌ها، مربیان با اشتیاق و علاقه کار می‌کنند و هدفشان هم بازیکن‌سازی است اما متاسفانه برخی از آنها بیشتر به فکر بیزنس هستند.
به‌نظر شما آکادمی یا مدارس فوتبال چقدر می‌تواند در بازیکن‌سازی موفق باشد؟
آکادمی جایی است که بازیکنان مستعد، اصول حرفه‌ای فوتبال را آموزش می‌بینند و استعدادهایشان شکوفا می‌شود. قطعا اگر از مربیان دوره‌دیده و باتجربه هم در این کلاس‌ها استفاده شود بازدهی‌اش بیشتر می‌شود اما من بارها با این مساله در سال‌های گذشته روبرو شدم که فلان مربی می‌گفت این بازیکن کشف من بوده ولی الان خیلی از تیم‌هایی که هر سال بازیکنان زیادی را به فوتبال ایران عرضه می‌کردند بیشتر خریدار بازیکن شده‌اند و این اصلا خوب نیست. در حالی که در همین کشورهای حوزه خلیج‌فارس باشگاه‌های مطرح دنیا مثل منچستر، رئال، بایرن مونیخ و ... مدارس فوتبالی را با هزینه‌ خودشان احداث می‌کنند تا از میان ۳۰۰-۲۰۰ نوجوان ۳-۲ بازیکن مستعد را شناسایی کنند. ما همین الان در شهرهای کوچک کشورمان هم بازیکنان بااستعداد زیادی داریم که با کمی توجه بیشتر و در اختیار گذاشتن امکانات بهتر می‌توانیم تا حدودی پشتوانه‌سازی کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391