برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

معمای مدیرعامل و یاوری

پنجشنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۴۱ — گل

مس قرار است سومین سرمربی این فصل خود را برگزیند و این نشان می دهد تا چه حد وضعیت نیمکت این فصل مس بحرانی است.

نیمکت مس روزهای عجیب و غریبی را پشت سر می گذارد. در حالی که لیگ برتر این فصل هنوز به هفته دهم خود نرسیده است، مس قرار است سومین سرمربی این فصل خود را برگزیند و این نشان می دهد تا چه حد وضعیت نیمکت این فصل مس بحرانی است.

در حالی که حالا همه نگاه‌ها به دفتر باشگاه مس دوخته شده است تا مشخص شود سرمربی جدید مس که گفته می شود خارجی هم هست انتخاب شود، اما طی روزهای اخیر این سوال برای هواداران مس مطرح بود که چرا تا این حد اکبر ایرانمنش مدیر عامل باشگاه مس بر عدم پذیرش استعفای محمود یاوری پافشاری داشت؟!

یاوری تنها یک هفته قبل گفته بود تحت هیچ شرایطی از مس استعفا نمی دهد، ناگهان با انتشار بیانیه ای استعفای خود را عنوان کرد تا چرخشی ۱۸۰ درجه ای داشته باشد. اما جالب تر از این چرخش یاوری، پافشاری ایرانمنش در عدم قبول این استعفا بود تا جایی که حتی مدیر عامل مس تهدید کرد یاوری را به کمیته انضباطی می کشاند!

سوال بزرگ در اینجا این بود که دلیل این پافشاری ایرانمنش چه بود؟! او خودش در پاسخ این سوال اعلام می کرد که پس از فوت مهدی محمدی نیمکت مس خالی می ماند و اینکه یاوری هم با این عجله قصد ترک کرمان را کند آن هم در حالی که تنها یک هفته از انتصاب ایرانمنش به عنوان مدیر عاملی باشگاه مس می گذرد، به شدت او را تحت فشار قرار می دهد و مدیر مسی‌ها با عدم موافقت با استعفای یاوری درصدد بود فرصت و تمرکز بیشتری برای تصمیم گیری در رابطه با نیمکت مس داشته باشد. این مسئله کاملا منطقی بود و سرانجام ایرانمنش موفق به این کار هم شد و با توافقی که با یاوری جهت پذیرش استعفایش انجام گرفت، قرار شد که او یک هفته دیگر روی نیمکت مس بنشیند و پس از آن با استعفایش موافقت شود.

اما به نظر می رسد که دلایل دیگری هم پشت سر این تصمیم ایرانمنش باشد...

ایرانمنش که می دانست یاوری به واسطه اعتبار خودش هم که شده است باید این مس را جمع کند، ظاهرا قصد داشت چند هفته دیگر او را در کرمان زیر فشار کار در این شرایط سخت قرار دهد تا حداقل به میزان پولی که یاوری دریافت کرده است، در کرمان بهره داشته باشد! بحث دیگر در این رابطه تیمی است که محمود یاوری پس از جدایی از مس راهی آنجا خواهد شد... ظاهرا فجر سپاسی گوسفندهای خود را برای زمین زدن جلوی پای یاوری آماده کرده است و فجر سپاسی همان تیمی است که به احتمال زیاد در این فصل در آخر جدول برای سقوط نکردن با مس رقابت تنگاتنگی خواهد داشت...!

با انتقال یاوری به سپاسی یعنی منبع اطلاعاتی تیم مس به روی نیمکت یکی از رقیبان اصلی این تیم منتقل خواهد شد و این مسئله ای نیست که به سود کرمانی‌ها باشد به خصوص اینکه به احتمال زیاد محمود خرمزی نیز همراه یاوری به سپاسی می‌رود و این یعنی اینکه سایر حریفان مس هم این امکان را دارند که از این اطلاعات بهره مند شوند... احتمالا اکبر ایرانمنش اصلا دوست نداشت که این اتفاق به همین راحتی رخ دهد و از همین رو بود که در حالی برای همگان مثل روز روشن بود که پس از جدایی یاوری از مس،او به فجر سپاسی خواهد رفت و جانشین غلام پیروانی می شود، ایرانمنش یک نه در راه این انتقال آورد...

هرچند در نهایت این اصرار و انکارها حکم به جدایی حتمی الوقوع یاوری داده است اما حداقل تا روز شنبه ممکن است سیب فوتبال این روزهای لیگ ایران چند صد چرخ بخورد و اتفاقات دیگری روی دهد!

مس روزهای بسیار سختی پشت سر می گذارد و این تیم دیگر فرصت هیچ اشتباهی ندارد. مس بدترین شروع تاریخ خود در لیگ برتر را داشته است حتی بدتر از فصل کابوس بار ۹۱. مس تنها در یک صورت به جزیره آرامش می رسد و آن اینکه در بازی با فولاد خوزستان در کرمان دست به شگفتی سازی بزند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391