برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مثلث تهاجمی پرسپولیس و نشانه هایی از امیدواری

شنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۷ — گل

حضور خلعتبری ،صادقیان و عالیشاه در مثلث تهاجمی پرسپولیس اتفاق خوبی را برای این تیم رقم زد

برای اولین بار در این فصل پشت سر سیی صالحی یک مثلث فوق العاده با تکنیک ،سریع و خلاق تشکیل شد که می تواند باعث خوشبختی پرسپولیس حتی در روزهایی که تیم دایی خوب بازی نمی کند یا بازی گره خورده ، باشد.

حضور خلعتبری ،صادقیان و عالیشاه در مثلث تهاجمی پرسپولیس اتفاق خوبی را برای این تیم رقم زد تا شرایط سرخ‌ها در فاز حمله کمی بهتر از بازی های قبلی شود و این همان پیشرفتی است که علی دایی هم در مصاحبه بعد از بازی دیشب به آن اشاره کرده است.

با این حال در مصاف با گسترش فولاد این مثلث در نیمه اول زیاد همانگ و کارا نشان نداد اما در نیمه دوم خلق دو سه صحنه باعث شد تا امیدواری های زیادی در خصوص استفاده از این سه نفر کنار هم به وجود بیاید.

صحنه حرکت عالی و پاس دیدنی و مورب خلعتبری به صادقیان و در ادامه پاس عمقی و تودر صادقیان به عالیشاه که موقعیت فوق العاده ی برای این بازیکن ساخت یا حرکت تکنیکی و عالی صادقیان که با پاس دیدنی اش برای خلعتبری توام شد جدی ترین موقعیت های پرسپولیس در نیمه دوم بود و به همه و البته خود دایی ثابت شد با این ابزار می شود با فوتبال روی زمین و کارهای ترکیبی موقعیت خلق کرد و البته از فوتبال لذت برد.

هر چند هنوز تعداد این حرکات ترکیبی در تیم پرسپولیس - که همواره به لحاظ روانی از حریفان خود در موقعیت برتری قرار دارد و در بیشتر شهر‌ها تماشاگر دارد - به حد استاندارد نرسیده اما می توان امیدوار بود در صورت همانگی بیشتر این سه بازیکن با هم و البته بهبود شرایط بدنی خلعتبری این مثلث کارایی بیشتری در فاز حمله پرسپولیس داشته باشد.

با این حال نکته مهم در استفاده بهینه از مثلث فوق به نحوه استقرار آنها و شرح وظایف شان در میدان بر می گردد و به نظر می رسد اگر دایی می خواهد از این بازیکنان با تکنیک و در راس خط حمله از سیدصالحی راندمان بیشتری طلب کند باید فاصله بازیکنان حاضر در لوزی تهاجمی اش را کم و آنها را به هم نزدیک کند.

در این صورت کارهای ترکیبی در زمین حریف راحت تر و بیشتر انجام خواهد شد و آن وقت است که می توان منتظر خلق موقعیت های بیشتری از سوی تیم دایی بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391