برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نگاه نصیرزاده به داور جنجالی هفته،می گویند خانه سینما باید درباره اش اظهار نظر کند!

شنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۲۱ — گل

همیشه گفته می شود بهترین داور در یک مسابقه پنهان ترین داور است در حالی که وقتی محسن قهرمانی سوت می زند علاقه زیادی به آشکار شدن دارد.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری فوتبال که علاقه زیادی به واکاوی شخصیت های داوران دارد و بیوگرافی همه شان را زیر و رو کرده درباره شخصیت محسن قهرمانی داور جنجالی هفته دهم لیگ برتر نگاهی متفاوت و جالب دارد.

حرف های نصیرزاده را بدون کم و کاست می خوانید:

کارمند اداره پست مشهد،قد بلند،با چهره ای فتوژنیک،چشمانی براق و به قول عادل فردوسی پور دارای گوش های اتمی!او قبلا بر اساس صحبت هایی که در بازی می شنید اخطار می داد و اخراج می کرد که آن ماجرا توجیه داشت اما حالا بر اساس آنچه نمی بیند تصمیم می گیرد.وی اخیرا بر اساس ندیده‌ها قضاوت می‌کند که این موضوع مطلوب هیچ کارشناس داوری نیست.

بعد از مدت‌ها که به اضافه وزن قهرمانی گیر داده بودند به یکباره در مدت کوتاهی وزن خود را پائین آورد به طوری که حسرت تمام افرادی که وزن بالایی دارند را برانگیخت و اینکه چگونه با یک اراده توانسته به وزن دلخواهش برسد.

همیشه در بازی هایی که قهرمانی سوت می زند ۲۳ نفر حضور دارند؛۲۲ بازیکن و یک دوربین تلویزیونی.حرکاتی که او از خود به نمایش می گذارد تا فصل گذشته توام با افراط بود اما او در این فصل بخشی از آن حرکات که مورد استفاده قرار می گرفت را کنار گذاشته اما همچنان مایه های آن کار را دارد.

او به همراه مظفری زاده و جهانبازی به دلیل بهره مندی از قد بلند جزو آسمانخراش های کمیته داوران است .در اینکه او داور با تجربه ای است شکی وجود ندارد .چهره اش می گوید صادق و صمیمی است ولی در برخی مسابقات دست به رفتاری می زند که میمیک چهره او در تصاویر تلویزیونی اینطور تلقی می‌کند که او در حال کار کردن با مسعود کیمیایی است!

همیشه گفته می شود بهترین داور در یک مسابقه پنهان ترین داور است در حالی که وقتی محسن قهرمانی سوت می زند علاقه زیادی به آشکار شدن دارد.

انرژی که او در طول مسابقه صرف حرکات داوری اش می‌کند خیلی زیاد است و انتقادی که حتی تشکیلات رسمی به او دارند این است که قهرمانی علاقه زیادی به تابلو شدن در مسابقه دارد.چندی پیش او در مصاحبه ای گفت روانشناس من این توصیه را به من داشته و این به آن مفهوم است که وی پذیرفته حرکاتش اضافه تر از یک داور حرفه ای است.اتفاقا این حرکات باعث می شود که حتی اگر او بهترین سوت جهان را هم بزند تیمی که از او شاکی است به حرکاتش گیر دهد .الان مهمترین انتقادی که از قهرمانی می شود کمتر فنی و بیشتر مرتبط با حرکات مصنوعی اوست.

پسر خوب و سر به زیر مشهد با پنالتی – اخراج دقیقه ۲ بازی سپاهان – پرسپولیس چیزی شبیه به یک ماجراجویی را آفرید در حالی که مطالعه تصویری این صحنه نشان می دهد بازیکن سپاهان زودتر فن کمر زده است تا با گرفتن یک پنالتی کاملا اشتباه بخش های خبری واحدهای سیاسی نیز به جریانات داوری این بازی بپردازند.

یکی از دوستان می گفت اگر قهرمانی می خواهد مشهور شود باید شغل دیگری انتخاب کند چون فوتبال محلی است که داور مسابقه باید کمتر دیده شود.محسن قهرمانی دارای تجربه طولانی در قضاوت بازی های داخل و خارج کشور است و بطور قطع خودش هم می داند تمام اشکالاتی که به او وارد می شود به اندازه سر سوزن فنی و به اندازه یک تیر چراغ برق اشکالاتی است که از حرکات اوگرفته می شود.

دوستانی که با او مشکل دارند می گویند وقتی بازی های او تمام می شود به جای کارشناسان داوری باید اعضای خانه سینما در مورد او اظهار نظر کنند.

چیدمان او برای قضاوت این بازی هم اشتباه بود چون قهرمانی به خاطر قضاوت ناهماهنگ در دربی فصل قبل توسط کادر فنی و تماشاگران پرسپولیس در لیست سیاه آنها قرار داشت.

البته به جز صحنه پنالتی و کارت قرمز که تصمیمات مهم او بود تقریبا در تمامی موارد قهرمانی همان طوری سوت زد که از یک داور باتجربه انتظار می رفت اما برای بر هم خوردن جو مسابقه همان اشتباه کافی بود .البته یکی از مقصران واقعه دیشب هم کمک داور بازی بود که قسر در رفت.

یکی از سردبیران جراید مشهور کشور می گفت این تصمیم اشتباه تیراژ روز شنبه ما را تحت تاثیر قرار داد چون علاقه مندان به فوتبال وقتی یک بازی از دقیقه ۲ به مشکل می خورد ۸۸ دقیقه را با استرس تماشا می کنند و این جذابیت بازی را از بین می برد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391