برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: فیفا نظر ۲۰۹ کشور جهان در مورد خلیج فارس را اعمال می‌کند

یکشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۰۳ — فارس

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: ۲۰۹ کشور جهان خلیج فارس را به رسمیت می‌شناسند و فیفا این اسم تاریخی را قبول دارد.

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با بخش خبری ۱۴ و ۳۰ دقیقه شبکه خبر در مورد درج نام تاریخی خلیج فارس بر روی سایت فیفا اظهار داشت: در ماده ۳ اساسنامه فیفا آمده است که کشورهای عضو نباید به مسائل سیاسی بپردازد و نام خلیج فارس یک مسئله کاملا تاریخی است که اسناد آن نیز موجود است. ایران حتی نام لیگ خلیج فارس را در AFC به ثبت رسانده. بنابراین AFC نمی‌تواند نام دیگری برای مسابقات فوتبال در این منطقه ثبت کند. این مسئله هم با قوانین کنفدراسیون آسیا مغایر است و هم خلاف واقعیت تاریخی است.

وی ادامه داد: فیفا در سررسیدهایی هم که هر ساله منتشر می‌کند و نقشه‌های جهان در آن چاپ می‌شود خلیج فارس را با همین نام تاریخی درج می‌کند و نام جعلی را نمی‌پذیرد. زیرا ۵-۶ کشور در جهان هستند که هیچ سند و ادله‌ای برای درج نام جعلی ندارندو فقط حرف‌های احساسی می‌زنند اما ۲۰۹ کشور که عضو فیفا هستند خلیج فارس را با نام خلیج فارس می‌شناسند.

رئیس کمیته تدوین مقررات و آئین‌نامه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه امکان دارد کشورهای عربی با پول خود بتوانند در این زمینه اقدام کنند، گفت: فیفا بالغ بر ۴ میلیارد دلار درآمد دارد که بیشتر اسپانسرهای فیفا متعلق به شرق آسیاست و در منطقه غرب آسیا فقط هواپیمای امارات است که به صورت محدود اسپانسر فیفاست. بنابراین فیفا در این زمینه هیچ دغدغه‌ای ندارد و کشورهای عربی از نظر مالی نمی‌توانند فیفا را تحت تاثیر قرار دهند زیرا بزرگترین اسپانسرهای فیفا از ژاپن، کره جنوبی و اروپاست و اسم بین‌المللی و تاریخی خلیج فارس مورد تائید همگان و حتی سازمان ملل است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391